Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

dziekuje za odp. ZNALAZLEM KABEL żeby razem z lampką gasły neony, ale mam problem bo podpiołem się pod CZERWONO NIEBIESKI kabel (plus) i po chwili wybiło mi bezpiecznik :mysli: oraz sfajczył się kabel :shocked: który podpiołem do niego od neonów plus do plusa. Więc od czego jest ten kabel czerwono niebieski i dla czego mi się przewod spalił.

Moje pytanie to: czy jeśli podciągne plus od akumulatora i podepne pod niego kabel od neonów, a minus do kabla od lampki oświetlenia to czy mi to bedzie chodziło czy znowu mi wybije bezpiecznik i sfajczy kable (kabel się stopił po podpięciu pod czerwono niebieski {w fotostory plusem miał byc czerwono niebieski kabel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos zle podpieles.Albo bieguny pomyliles.Mozna tak zrobic ja podpialem sie pod kostki i dziala dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli bym zle podpioł kable to neony by mi sie wogóle nie zaswieciły, podpiołem dobrze plus od neonów do kabla czerwono niebieskiego a minus do lampki oswietlenia (od lampki oświetlenia wychodzą trzy kable jeden to plus a dwa pozostałę to minus z ta różnicą ze przy jednym swiatło gaśnie a przy durgim minusie swieci caly czas).

Chciałbym sie jeszcze zapytac jezeli wezme minus od akumulaatora to do kabla ile urzadzen mogę miec jednoczescie podlączonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie podpięcia neonów pod nogami W KTÓRE PRZEWODY SIĘ WPIĄC ABY GASŁY RAZEM Z LAMPKĄ a nie od razu po zamknięciu drzwi, którędy idą przewody od lampki z góry żeby sięw nie wpiąc. Z góry dziękuje za odpowiedź.

diody mi nie gasną odrazu po zamknięciu drzwi tylko razem z lampką, inaczej takie coś byłoby nieestetyczne i bym się w to nie bawił... Ja jak raz podłączyłem odwrotnie to mi lekko żarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diody mi nie gasną odrazu po zamknięciu drzwi tylko razem z lampką, inaczej takie coś byłoby nieestetyczne i bym się w to nie bawił... Ja jak raz podłączyłem odwrotnie to mi lekko żarzyło

ja mam dwie listwy po 12 diod w jednej podlaczylem jednym kablem do tego czerwono niebieskiekgo plusa czy te diody mogły miec za duzy pobor pradu i popalio przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział "Warsztat- zrób to sam" jest po to,aby pokazać jakiś nowy mod w aucie,a nie prowadzenie dyskusji -posty nic nie wnoszące do tematu-będą bezwzględnie kasowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie podpięcia neonów pod nogami W KTÓRE PRZEWODY SIĘ WPIĄC ABY GASŁY RAZEM Z LAMPKĄ a nie od razu po zamknięciu drzwi, którędy idą przewody od lampki z góry żeby sięw nie wpiąc. Z góry dziękuje za odpowiedź.

diody mi nie gasną odrazu po zamknięciu drzwi tylko razem z lampką, inaczej takie coś byłoby nieestetyczne i bym się w to nie bawił... Ja jak raz podłączyłem odwrotnie to mi lekko żarzyło.

Możesz napisać w jakie dokładnie kable się wpiołeś że tak Ci to działa?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie podpięcia neonów pod nogami W KTÓRE PRZEWODY SIĘ WPIĄC ABY GASŁY RAZEM Z LAMPKĄ a nie od razu po zamknięciu drzwi, którędy idą przewody od lampki z góry żeby sięw nie wpiąc. Z góry dziękuje za odpowiedź.

diody mi nie gasną odrazu po zamknięciu drzwi tylko razem z lampką, inaczej takie coś byłoby nieestetyczne i bym się w to nie bawił... Ja jak raz podłączyłem odwrotnie to mi lekko żarzyło.

Możesz napisać w jakie dokładnie kable się wpiołeś że tak Ci to działa?

Z góry dzięki.

groszek27 Plus podenij do kabla czerwono niebieskiego, a minus: jeżeli podepniesz pod kabel brązowo-biały to ci sięświatła bedą wyłączały się od razu po zamknięciu drzwi, jak cchcesz żeby swiatła gasły razem z lampka od oświetlenia kabiny to musisz znaleźc kabel od lampki czyli kabel czary z zielonym paskiem pod który się trzeba podpiąc . Ja się pod niego podpiołem i teraz jestem zadowolony z efektu :naughty: neonki gasnął mi razem z lampką :wink4:

P.S mała rzecz a cieszy :beer1: :pleasantry::buhaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak w pierwszym poście czyli jeden kabel pod bezpiecznik a drugi pod kabelek brązowo - biały i światła gasną razem z lampką u góry i jak zamknę drzwi to dopiero po chwili przyciemniają sie i gasną. Fajnie to wygląda :>[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2010, 17:18_________________________________________________Dzisiaj zakupiłem żarówki led do oświetlenia wnętrza i zadowolony zakładam najpierw tą rurkową później te mniejsze i d**a ta w środku świeci a te dwie po bokach nie :kwasny: . Nie mam szyber dachu a na środku mam 3 żarówki. Miał może ktoś jakiś problem z tym? Da to sie jakoś zrobić bo kombinuje już z pół godziny zmieniam kabelki i dalej nie świeci :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrezał juz ktos podświetlenie drzwi w boczkach lub nóg po otwarciu danych drzwi.Czytałem ze mozna tak zrobic ale nie zauwazyłem aby juz ktos tego dokonał :wink4:

PS : jak ktos by potrzebował lampek w boczki to mogę załatwic za 10 -12 zł/szt czerwone lub białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solar :bicz3: wepnij tak jak ja sie wpiolem, na pierwszej stronie sa fotki, ponad rok czasu juz tak mam i nic sie nie dzieje, lampki zapalaja sie w zaleznosci od tego ktore drzwi otworzysz, niestety nie mam jeszcze tylu zrobionego bo kurcze nie mam czasu ale jak bys sie zdecydowal to podajesz staly + do lampki a drugi kabelek ciagniesz do krancowki, i tyle jak chcesz to jutro bede grzebal w aucie to pstrykne fotke i zaznacze jak podpiac tyl,

a teraz taka uwaga jak byc sie zdecydowal na montarz:

1 u mnie po wycicciu dziur w boczkach i wsadzeniu w nie lempki, lekko wystaja i delikatnie ocieraja o uszczelke

2 przy wycinaniu uwazaj zebys nie wycial dziury za wysoko bo trafisz w blache i lampka nie bedzie chciala wejsc

jak cos to pisz postaram sie pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kosce co ukazałes na foto mam sterowanie centralnym zamkiem domykanie otwieranie itp itd więc lipa dzis jeszcze sie rozejrze co i jak sie dzieje w kostkach.probówka i do dzieła.To czyli " - " jest odpowiedzialny za oswietlenie a stały plus :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie wpiolem w ta kostke, tez mam domykanie itp i wszystko chdzi bez zadnych problemow

To czyli " - " jest odpowiedzialny za oswietlenie a stały plus

dokladnie, bo jak chcesz zeby kazde drzwi mialo swoje swiatelko to tak musie byc i (-) podawany z krancowki [br]Dopisany: 26 Kwiecień 2010, 20:56_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to wczoraj i nie wiem dlaczego, ale początkowo nie wychodziło mi nic. Wyszło na to, że chyba za dużo Cuba Libre :)

Nie odkręcałem tej półki pod kierownicą, kabel pod nogi pasażera da radę ułożyć bez tego, tylko z głową i uważać na pedały.

Nie ciągnąlem kabla z skrzynki bezpieczników; jak ktoś napisał wcześniej: czerwono-niebieski oraz biało-brązowy z brązowej wtyczki w najniższym rzędzie rozdzielnicy. Stąd mamy piękne, ściemniające się oświetlenie nóg kierowcy i pasażera (tyłu nie ruszałem, nie mam koncepcji gdzie umieścić żarówki).

A z wtyczki z 4go zdjęcią dropsone'a (2gi post w tym wątku) idzie podobnie, ale bez ściemniania. No i nie mam brązowobiałego kabelka, u mnie "drzwi kierowcy" oraz "drzwi dowolne" jest odpowiednio w brązowo-żółtym oraz podwójnym brązowym. To będziez dobre w dalszym stadium, czyli oświetlenie pod otwarte drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary z tyłu możesz umieścić żrówki (o ile robisz na diodach) tak jak ja to zrobiłem. Koncepcja naprawdę bardzo elegancka i ciekawa. Tu masz link do artykułu:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_montaz_podswietlenia_nog_po_otwarciu_drzwi-t64122.0.html;msg1062332#msg1062332

Znajdziesz w nim wszystko co potzreba. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...