Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

co do Volvo, to chodzi mi o efekt zapalania i gaszenia się lampek, nie jest to nagły rozbłysk, tylko taki efekt jak w kinie, pomału spada napięcie i przygasają, tak samo się zapalają :naughty:

Dokładnie tak jest u mnie :naughty:

Tylko mi sie tak ORI zapalała lampka w podsufitce, więc i wszystko co wymieniłem tez sie tak zapala :>

bo masz pompkę z takim modółem a u mnie tego nie ma i bede to chciał ogarnąć, przy okazji wymiany lampek :wink4:

polecam, fajna sprawa, nawet przy diodach jest spoko efekt :naughty:

pawlopwl to to o czym piszesz z tym zapalaniem lamp zewnetrznych to jest taka funkcja odprowadzania "coming living home" Jak to zrobiles?? Masz za duzo bajerow w tym aucie, kopsnij pomyslami :)

Można to nazwać, w kązdym razie spełnia ta funkcję :evil: Pare razy przywaliłem sie o garaż w nocy i miałem problemy go zamknąć, a teraz wsztystko mineło :decayed: No i nie wiejdę w kałużę jakby czasem była przed drzwiami :naughty::polew:

Do wszystkich tych lampek jest +na stałe, do tego -od lampki w podsufitce i JUŻ :evil:

jeszcze przekaźnik żeby odłączał prąd po włączeniu zapłonu.

A i problem jest z tylnymi światłami, gdyż tam nie możan podać +na stałe, zrobiłem to przez przekażnik, ale już nie ma takiego płynnego włączania, ale efekt i tak zadowalający :kox:[br]Dopisany: 24 Grudzień 2010, 16:52_________________________________________________

No to jak to jest w koncu?? Myslalem ze jak podlacze zarowke pod nogami kierowcy podlanczajac do brazowo-zoltego kabelka i oddzielnie druga zarowke do kostki do takze brazowo-zoltego kabelka ktora zekomo jest pod schowkiem pasazera ze to sa dwa niezalezne uklady. Czyli po takim podlaczeniu uzyskam efekt oddzielnego zalaczania przestrzeni nog dla otwarcia lewych i prawych drzwi. Ile osob tyle wersji :disgust:

Nic nie kombinuj z żadnymi diodami

Tu masz foto i podłącz jak chcesz http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=18425f9c7d55b2d5

Masz dokładnie pokazane kiedy lampka zaświeci czy wszystkie drzwi czy tylko kierowcy. Od strony pasażera masz tak samo analogicznie. Nie będziesz miał z tym żadnych problemów. Nie lutuj od razu kabli tylko wetknij je w te piny (obok kabla włóż ten od lampki) zobaczysz efekt i sam wybierzesz kiedy ma lampka świecić. Ja dałem każdą lampkę osobno. A lampka podsufitki i tak zaświeci niezależnie jak zamontujesz te lampki. Jakby były problemy pisz na pw

a jak ogarnąć sprawe tylnich lampek? w który przewód się wpiąć? zeby zaświecała się tylko ta które drzwi się otworzą :mysli:

Wracając do tematu podświetlenia nóg

Przegapiłem tego posta :gwizdanie:

Kolego IKMA, na tej fotce copodałes wszystko sie zgadza, miałem tak samo i podłączenie pasuje, z tym że (przynajmniej u mnie tak było) od strony pasażera, nie było tego kabelka "(-)po otwarciu danych drzwi", był tylko "(-)po otwarciu obojętnie których drzwi", dlatego ja zastosowałem diodę, żeby ten minus nie dochodził do lampki od innych drzwi, a tylko od tych przednich pasażera :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go akurat miałem tak jak kolega na fotce tylko chyba był innego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slepy jakiś układ trzeba dołożyć chyba. gdzieś do wiązki kabli i potem wszystkie lampki w te kable. Gdzieś czytałem na forum chyba tutaj o czymś takim. Jakbyś coś wiedział to daj cynk bo też tak chcę zrobić a jak ja to też dam cynka:)

chyba dropsone coś kombinował ze ściemniaczem :wink4:, uderze do niego po świetach w tej sprawie :decayed:

sciem.wmv

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=76542.msg1214622#msg1214622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko musisz pamiętać o tym, że jeśli podłączysz pod ten kabelek prawe podświetlenie nóg, to po otwarciu drzwi zarówno kierowcy jak i pasażera, będzie świecić podświetlenie nóg pasażera. żeby temu zapobiec, musisz dac diodę na ten kabelek która puszcza prąd tylko w jedną stronę (nie pamiętam nazwy diody :gwizdanie:)

u mnie nic nie trzeba bylo dokladac (zadnych diod) prawa lampka do prawego slupka lewa do lewego, staly plus chyba czerwono niebieski kabel a masa z bronzowego z zoltym paskiem, prawa strona zapala sie po otwarciu prawych dzwi a lewa po otwarciu lewych, ( podswietlenie mog)

a pozatym to przecierz jest minus podawany z konkretnej krancowki, to jak moze zapalac sie swiatelko po przeciwnej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko musisz pamiętać o tym, że jeśli podłączysz pod ten kabelek prawe podświetlenie nóg, to po otwarciu drzwi zarówno kierowcy jak i pasażera, będzie świecić podświetlenie nóg pasażera. żeby temu zapobiec, musisz dac diodę na ten kabelek która puszcza prąd tylko w jedną stronę (nie pamiętam nazwy diody :gwizdanie:)

u mnie nic nie trzeba bylo dokladac (zadnych diod) prawa lampka do prawego slupka lewa do lewego, staly plus chyba czerwono niebieski kabel a masa z bronzowego z zoltym paskiem, prawa strona zapala sie po otwarciu prawych dzwi a lewa po otwarciu lewych, ( podswietlenie mog)

a pozatym to przecierz jest minus podawany z konkretnej krancowki, to jak moze zapalac sie swiatelko po przeciwnej stronie?

No to niewiem, widać tylko ja tak miałem :wink4:

U mnie kabelek z krańcówki był połączony z tym kabelkiem który łączy wszystkie krańcówki :gwizdanie:, więc otwarcie którychkolwiek drzwi sprawiało że pojawiała sie tam masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo tak ze kolo siebie byly dwa kabelki bronzowy z bialym paskiem - masa po otwarciu obojetnie jakich dzwi i kabelek brazowy z zoltym paskiem - minus po otwarciu danych dzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawe drzwi maja kostke przy prawych nogach i tam sie wpinam do brozowo-zoltego kabelka. i ta tez strona bedzie mie swiecila gdy otworze drzwi pasazera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawe drzwi maja kostke przy prawych nogach i tam sie wpinam do brozowo-zoltego kabelka. i ta tez strona bedzie mie swiecila gdy otworze drzwi pasazera??

tak, a jesli go nie będzie tak jak u mnie, to do brązowo białego, zapodasz diodę i będzie git :good:

Daj znać jak zrobisz jak było u ciebie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawe drzwi maja kostke przy prawych nogach i tam sie wpinam do brozowo-zoltego kabelka. i ta tez strona bedzie mie swiecila gdy otworze drzwi pasazera??

tak, a jesli go nie będzie tak jak u mnie, to do brązowo białego, zapodasz diodę i będzie git :good:

Daj znać jak zrobisz jak było u ciebie :>

dokladnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij ta oslone na bezpieczniki z lewej strony, zobaczysz 2 srobki odkrec je, potem tak jak idzie dekor po desce to musisz sie nachylic i tam jest jedna srubka (albo 2 juz nie pamietam) odkrec je, pociagnij calosc do siebie, i schodzi calosc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da mi ktoś jakieś wskazówki jak zdjąć ten plastik:

http://img99.imageshack.us/img99/6914/p1060893929x620kc2.jpg ?

Gdzie są te śruby i co tam w zasadzie się zdejmuje?

Schowek już zdejmowałem, więc sobie poradzę. :good:

jak sciągniesz boczek z deski, tam gdzie są bezpieczniki to zobaczysz dwie śrubki, i od przodu(fotela) też masz dwie(albo 3 :mysli:) i osłona jest na ziemi :wink4:[br]Dopisany: 07 Styczeń 2011, 22:17_________________________________________________ubiegłeś mnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się że jest jedna od strony konsoli, i dwie od strony drzwi, ale może tam jest jedna, dawno nie zaglądałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a6 sa na 100% 2 bo wczoraj rozkrecalem, to i w a4 pewnie bedzie to samo..... zreszta niewazne.... czy 2 czy 3 sprawdzenie tego zajmie chwilke bo wszystkie sroby ida i tak w jednej lini....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, i wszystkie sa na widoku, no oprócz tych pod dekielkiem bezpieczników :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...Postanowiłem sobie oświetlić trochę bardziej w aucie...

Może to nie wygląda zbyt estetycznie ale zobaczymy efekt w nocy...

Zaczęło się od tego że spaliła mi się żarówka lampce na tylnej belce...

Z tej lampki praktycznie nie korzystam pozatym za wiele światła nie dawała...

Podpiąłem się do niej...Musiałem ją ściągnąć i podpiąć się do kostki...

Niestety wtedy zdjęć przy tym nie porobiłem...

Kabelki wyprowadziłem górą pod tym plastikiem na belce nie ściągając go( ukryłem je pod tym plastikiem)...i dalej pod tą elastyczną osłonką... ;)

45938037.th.jpg

Na środkowej belce nakleiłem taki gotowy moduł z zalanymi ledami w plastikowej obudowie (6.50zł szt)

I dalej z kabelkami pod schowek...

48181431.th.jpg

na lampce z tyłu ustawiłem sobie żeby zapalały się przy otwartych drzwiach i gotowe...

Wieczorem postaram się zrobić jakieś zdjęcia to dokleję jak wygląda to w nocy...

_________________________________________________

333jq.th.jpg

80679640.th.jpg

54122641.th.jpg

Oczywiście tak jak to Wszyscy opisują... lepszy efekt na żywca... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski :wallbash:

ta podsufitka nie za ciekawie jednak wygląda, ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a ja nadal nie czaje mam pasek diodowy i z niego 2 kabelki + i - i co gdzie wpiac ? :DDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...