Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

zastosowalem sie do opisu dropsona i wszystko działa :) teraz czekam na kolejne lampki i w drzwi bede montowal, wpiecie w instalacje to samo tylko lampka gdzie indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny i przydatny opis wlasnie z niego skorzystalem i efekt super;) niedlugo wstawie foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny i przydatny opis wlasnie z niego skorzystalem i efekt super;) niedlugo wstawie foty

skorzystałeś z mojej wiedzy po tym jak ja wcześniej sobie wyrezałem to podświetlonko racz kolwiek zrobiłem to troche inaczej. mam na mysli podłączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zabrałem się za montaż podświetlenia nóg, kupiłem 2x ori lampki, wszystko fajnie, kabel poprowadziłem do lampy w podsufitce, aby móc sterować tym na dole, gdy podpiałem, światło gaśnie a nie przygasa, jakieś pomysly co zrobić aby przygasało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zamontować sobie oświetlenie nóg kierowcy i pasażera w audi B6. A z elektryka to mam mało wpulnego to prosze was o jakies wytłumaczenie jak "zamontowac oswetlenie nóg w B6" :):) np podswietlenie pokreteł nawiewu juz sobie zrobiłem dzieki pomocy na forum i ide krok dalej z podświetleniem nóg. Z góry dziekuje licze ze ktos mi to na chłopski rozum wytłumaczy:P :gwizdanie: :tongue4:

Aha podkresle ze mam ori lampki podswietlenia nóg z B5:P:P wystarczy wmontowac w jakies miejsce i najważniejsze gdzie mam sie podłączyc by działało jak należy??[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 00:38_________________________________________________

U mnie zapala się po otwarciu drzwi, po zamknięciu drzwi gaśnie razem z lampką górną, a jak się przękręci stacyjkę to się odrazu wyłącza :good:

Własnie chce miec tak samo jak ten pan to opisał:P:P tylko że w B6 a nie wiem jak to ogarnąć :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zamontować sobie oświetlenie nóg kierowcy i pasażera w audi B6. A z elektryka to mam mało wpulnego to prosze was o jakies wytłumaczenie jak "zamontowac oswetlenie nóg w B6" :):) np podswietlenie pokreteł nawiewu juz sobie zrobiłem dzieki pomocy na forum i ide krok dalej z podświetleniem nóg. Z góry dziekuje licze ze ktos mi to na chłopski rozum wytłumaczy:P :gwizdanie: :tongue4:

Aha podkresle ze mam ori lampki podswietlenia nóg z B5:P:P wystarczy wmontowac w jakies miejsce i najważniejsze gdzie mam sie podłączyc by działało jak należy??[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 00:38_________________________________________________

U mnie zapala się po otwarciu drzwi, po zamknięciu drzwi gaśnie razem z lampką górną, a jak się przękręci stacyjkę to się odrazu wyłącza :good:

Własnie chce miec tak samo jak ten pan to opisał:P:P tylko że w B6 a nie wiem jak to ogarnąć :gwizdanie:

Przypuszczam, ze możesz wpiąć się w odopowienią kostke, ja poprostu poprowadziłem dwużyłowy kabelek do lampki w podsufitce, chwila roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dzisiaj lampki pod nogami :) jestem bardzo zadowolony z inwestycji mam zamiar zrobić jeszcze z tyłu ale to jak będzie cieplej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zabrałem się za montaż podświetlenia nóg, kupiłem 2x ori lampki, wszystko fajnie, kabel poprowadziłem do lampy w podsufitce, aby móc sterować tym na dole, gdy podpiałem, światło gaśnie a nie przygasa, jakieś pomysly co zrobić aby przygasało?

To tak już jest oryginalnie, że te lampki nad nogami nie przygasają tak jak lampka podsufitkowa, tylko od razu gasną :disgust:

Ja sobie kupiłem do nich takie diody: http://moto.allegro.pl/zarowka-led-w5w-w16w-13-led-flux-ma-kopytko-i2047698552.html

zaj**%$ście świecą :good: co prawda trzeba było przytjuningować troszkę same lampki, żeby ledy się zmieściły, ale to minuty roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że moje pytanie jest żenujące ale jak wpinacie się w kostki ?? Przecinacie kable i lutujecie? Da się to ewentualnie zrobić bez lutowania? Proszę o wyrozumiałość :cicho:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem trochę wolnego czasu więc postanowiłem zrobić oświetlenie nóg kierowcy, pasażera i tyłu. Niestety napotkałem problem z montażem tyłu. Przód podłączyłem jak opisano na pierwszej stronie tzn wpiąłem się do kabla brązowo - żółtego (minus) i czerwono granatowego (plus) po lewej stronie dla kierowcy i tak samo tylko po prawej stronie od pasażera. Tak samo chciałem zrobić z tyłem jednak się nie da bo jeżeli zamknę tylne drzwi a przednie będą otwarte to podświetlenie świeci wciąż (taka sama sytuacja jest po lewej i prawej stronie). Nic nie dało także podpięcie minusa do przekaźnika tylnych drzwi. W ogóle czy jest możliwość zrobić coś takiego z tyłu. A i jeszcze jeszcze jedno bo podświetlenie z przodu gaśnie wtedy gdy zamknę drzwi a czy jest możliwość żeby gasło jak lampka w podsufitce po pewnym czasie nawet jak są otwarte drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziś pobawiłem i oto efekt :decayed:

img8923mt.jpg

img8907v.jpg

U kierowcy świeci po przekręceniu zapłonu a pasażera kombinowałem i nie udało mi się ( chciałem zeby świeciło po otworzeniu drzwi pasażera) i świeci po otwarciu drzwi kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że moje pytanie jest żenujące ale jak wpinacie się w kostki ?? Przecinacie kable i lutujecie? Da się to ewentualnie zrobić bez lutowania? Proszę o wyrozumiałość :cicho:

Oczywiście że się da bez lutowania. Najwygodniej jest żyletką ściągnąć izolację z przewodów (żyletka nadaje się idealnie do cienkich przewodów). Następnie skręcamy przewody i izolujemy taśmą albo koszulką termokurczliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś tak że na trzecim kablu jest napięcie po otwarciu drzwi kierowcy a nie obojetnie jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem u siebie podświetlenie z przodu i teraz planuje to samo zrobić z tyłu, ale chciałbym zobaczyć gdzie umieściliście dokładnie tam lampki? Widziałem pomysł kolegi Bartka, ale chciałbym zobaczyć inne miejsca w których umieściliście podświetlenie. Jak to jest w ori? Jak ściąga się te listwy boczne w których Bartek umieścił swoje diody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też założył bym sobie podświetlanie nóg, tylko nie zapala mi się lampka po otwarciu drzwi. Może ktoś z was wie jak sprawdzić modół komfortu i mi podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem oświetlenie nóg metodą opisywaną w poście, czyli przy kostkach przy drzwiach i czasem jest tak, że po otwarciu drzwi nie zapala się lampka w podsufitce, ale lampki pod nogami zapalają się zawsze.

U Ciebie powinny też się zapalać, pomimo nie świecącej lampki na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem oświetlenie nóg metodą opisywaną w poście, czyli przy kostkach przy drzwiach i czasem jest tak, że po otwarciu drzwi nie zapala się lampka w podsufitce, ale lampki pod nogami zapalają się zawsze.

U Ciebie powinny też się zapalać, pomimo nie świecącej lampki na górze.

hmy:eusathink: pozostaje zabrać się do roboty. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez się zapalają bez znaczenia czy górna lampka świeci czy nie. Mógłbym ją nawet wypiąć. Tam się wpinasz w sygnał od krańcówek drzwi, więc powinno działać. Jedynie jeśli chcesz mieć efekt ściemniania to najlepiej będzie go widać na zwykłych żarówkach. Na diodach tez zobaczysz tylko nie będzie tak długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamkę ma sprawną, więc chyba chodzi o jakieś uszkodzenia właśnie przy drzwiach. ale spróbuję jak mówicie i się okaże

---------- Post dopisany 06-06-2012 at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany 31-05-2012 at 19:59 ----------

Mieliście racje panowie. Podłączenie się pod kostkę niema nic wspólnego z lamką podsufitki. Jak narazie zmierzyłem miernikiem i jest napięcie :naughty: pozostaje zakup lampek i do dzieła :decayed:. Dzięki panowie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...