Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

ADHDmfe ale tam jest po otwaraciu danych drzwi albo obojetnie ktorych. A ja chce aby z lampka sie zapalaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ściemniało się się razem z lampką z podsufitki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał żeby zapalało Ci się z lampką podsufitki to musiałbyś podpiąć się pod + w lampce podsufitki, tak mi się wydaje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fanthomas18 mi się wydaje ze plus jest taki jaki w opisie bo jest stały, a zmienić trzeba podłaczenie minusa na jakiś kabel od lampki tylko który to ;:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wytłumacz mi dokładnie co chcesz osiągnąć bo nie do końca rozumiem, Ty chcesz żeby lampki zapalały Ci się po otwarciu drzwi razem z lampką podsufitki czy żeby zapalały się jak zapalisz ręcznie lampkę- w pozycji "1"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy to 3M o ile mam dobre info można je dostać w każdym markecie budowlanym ;P, mi leżały z kiedyś jak dostałem od kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel mi mówił, że sam tak kupił zadając pytanie o "diody 3m) , nie wiem nie zakładam sobie takich bajerów na co dzień i nigdy tego nie miałem okazji kupować ;p

jest to pasek diod izolowanych (zatopione w silikonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fanthomas18 Najlepiej bym chcial aby działało po otwarciu drzwi i wlaczeniu lampki w poz. 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat:wink: Żeby zapalało Ci się w pozycji 1 musisz mieć stały plus i stałą masę z lampki podsufitki, czyli samo to da radę podłączyć bez problemu:wink: a do podłączenia tego po otwarciu drzwi potrzebujesz stały plus i masę po otwarciu drzwi, samo to też podłaczysz bez problemu ale problem robi się jak chcesz to podłączyć razem, bo musiałbyś mieć lampki 3-pinowe w drzwiach, czego nie było w B5, wydaje mi się, że jakimś takim łatwym sposobem, bez druciarstwa nie da rady tego tak podłączyć:kwasny: Spróbuję coś porozkminiać jeszcze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś coś wymyślił to bylo by fajnie, czasem przydalo by sie to światło z przełacznika. No i po otwarciu drzwi tez fajny efekt ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przodu zrobiłem po otwarciu drzwi a z tyłu na przełączniku albo po otwarciu drzwi albo cały czas albo wyłączone. A z przodu które się otworzy drzwi z tej strony świeci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie tylko od strony kierowcy

ori lampka

f3392f8d1d31b4b3m.jpg

ori miejsce na lampke

3bb6c83f62196015m.jpg

wtyczka (przy nogach kierowcy)

991e75ecc29a0bb9m.jpg

przewody pod ktore trzebe sie wpiac (w zaleznosci kto jak chce to podlaćzyć)

18425f9c7d55b2d5m.jpg

kostka od strony pasazera znajduje sie w tym samym miejscu i trzeba wpiac sie w te same przewody)

w tą kastkę mogę się wpiąć lampkami z przodu strona kierowcy jak i pociagnać kable z tej kostki na tył strona kierowcy i po 2 stronie to samo? czy ta kostka dotyczy tylko drzwi z przodu?

dpdam ze ori nie mam lampek i chciałbym takie założyć żeby świeciało po otwarciu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do których kabli lampki podsufitki w przedlifcie sie wpiąć żeby lampka działała po ostwarciu drzwi, lampka srodkowa oswieca mi sie tez jak otworze auto pilotem, lampka się rozswietla, i chce uzyskac ten sam efekt, po zamknieciu drzwi swieci dalej i po zamknieciu pilotem wygasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeciągnąłem przewód głośnikowy 2x0,35mm2 z lampki centralnej podsufitką a następnie pod słupkiem w okolice wszystkich kostek z lewej strony nóg kierowcy. W tamtym miejscu podłączyłem do niego przewody z oświetlenia nóg kierowcy i pasażerów. Przewód przy lampce przylutowałem do blaszek, tak aby oświetlenie nóg działało kiedy włączę manualnie górną lampkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma się ok. Dodam że wcześniej kawałek blaszki potraktowałem papierem ściernym, odtłuściłem, nałożyłem troszkę kalafonii, zabieliłem (dałem cynę żeby złapało), końcówki kabli też pocynowałem, zabieliłem i potem zlutowałem ze sobą. Dodam że bez przeszlifowania i wysmarowania kalafonii lut nie chciał złapać i po prostu spływał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie... posiadam audi a4 b6 avant z 2001r. Chcialem sie dowiedziec gdzie dokladnie sie podpiac w podsufitce do lampki tzn ktore kable lub do ktorej kostki pod nogami i do ktorych kabli? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...