Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

ja 2 lata mam tasmowa led tylko ja kropelka se jeszcze podkleilem bo oryginalnie prawie w ogole nietrzymalo sie ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba + doprowadzić, a -minusem jest kabelek z krańcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu podświetlenie nóg zrobiłem poprzez wystawienie żarówki W5W spod siedziska. Sposób może wydawać się prymitywny, ale podczas wsiadania nie widać źródła światła (jedynie jak ktoś siedzi z przodu i ogląda się do tyłu).

1hxvgh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak podłączyć żeby gasło razem z modulem komfortu bez brania prądu z lampki tylko gdzieś z przewody co idzie z modułu (pompki) do lampki. Gdzieś po drodze jaki to kolor? Każdy pisze że bierze z lampki, ja mam uszkodzony klosz i nie chce go rozrywać bo potem problemy znowu będą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po stronie pasażera i kierowcy czerowno niebieski plus a brązowa biały minus hula miło pare min roboty i łeb się cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podłączenie lampek razem z modułem komfortu, to od strony kierowcy jak na zdjęciu w pierwszym poście, natomiast jeżeli chodzi o stronę pasażera to owszem kabel biało brązowy ale nie w tej tej samej kostce co na wysokości z lewej strony, kostka na samym dole i tam należy szukać przewodu biało brązowego, żółto brązowy przewód to jest do zasilania bez modułu np do lampek ostrzegawczych drzwi gdzie prąd nie bedzię podawany po zamknięciu zamka drzwi, i np u mnie przewód biało brązowy był w innym miejscu w kostce także kontrolka do ręki i sprawdzcie, ale ogólnie poradnik bardzo mi pomógł po mimo kilku godzin szukania, ciągłego zamykania i otwierania drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry:hi: Panowie zamierzam wstawic biale lampki w boczki dzrwi od dolu aby oswietlaly w co wdepne przy wysiadaniu:decayed: i mam pytanie czy moge podpiac sie bezposrednio pod te czerwone ktore sa ori zamontowane, czy musze to zrobic inaczej. Prosze o jakies wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego zrobione i jestem zadowolony w takiego efektu ;)

IMAG2012.jpg

IMAG2007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz jak masz te z tyłu zamontowane? I pod co podłączałeś, w sensie kiedy Ci się załączają?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyklejone do tego plastiku pod tą siateczką :decayed: a podłączone jest pod tą czerwoną lampkę od drzwi ;)

otwieram lewe drzwi: to świeci sie lewa lampka w drzwiach i lewe podświetlenie nóg, otwieram prawe drzwi to prawa lampka i prawe podświetlenie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te lampki miałeś czy sam montowałeś? Chciałem coś takiego u siebie założyć tylko nie mam lampek w drzwiach i zastanawiam się pod co to podłączyć:wink: I co to za lampki są? Chodzi mi o te tylne:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je oryginalnie ;)

a podświetlenie to pasek led ;)

Jak masz czujnik zamknięcia drzwi to pod niego sie wepnij, i jak będziesz otwierał drzwi to będzie się świecić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przedlifta i nie mam żadnych czujników:kwasny::grin: Chociaż obczaiłem już to, do krańcówki przy oparciu kanapy idzie masa, dam stały plus z aku a tam mase złapie i powinno hulać:wink: Te paski led których jest pełno na alledrogo?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedlifcie nie ma czujników zamknięcia drzwi ? :facepalm:

Tak, te same paski led ;D kupiłem parę metrów i kleje gdzie popadnie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam jest, służą tylko do tego, że gong piszczy jak nie zgaszę świateł i do zapalania lampki podsufitki

---------- Post dopisany at 15:38 ---------- Poprzedni post napisany at 15:32 ----------

Tak na marginesie, orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działają krańcówki tylnych drzwi w przedlifcie? Chciałem podłączyć podświetlenie nóg dla pasażerów z tyłu i sprawdzałem w którym momencie pojawia się tam masa. Wziąłem probówkę w rękę, złapałem stały plus jednym końcem a drugim masę przy krańcówce i żarówka cały czas świeciła, bez względu na to czy wcisnąłem krańcówkę czy nie, to po co ona w ogóle tam jest? Może moja krańcówka coś walnięta jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego czy tam nei ma sterowania minusem... złap minus stały i wtedy zobacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam kabel jest koloru brązowego, a ori brązowe kable są od masy. No i tak jak pisałem, jak podłączyłem probówkę pod plus z aku a drugi koniec pod krańcówkę drzwi tylnych to świeciła, tylko nie zgasła po wciśnięciu krańcówki jak to jest przy zamkniętych drzwiach, paliła się non-stop. Ma ktoś pomysł jak to podłączyć? Tak, aby świeciły przy otwarciu tylnych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...