Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3 pytania od nowicjusza


nomad89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Niedawno nabyłem A4 B5 1.8t z LPG, polift, kod silnika ANB (150 km).

Czeka mnie wymiana 2 rzeczy u siebie i prosilbym o porady.
 

1. Rozrzad - jaki polecacie w dobrej cenie? Czy od razu wymienia sie tez napinacz lancuszka i lancuch czy nie jest to konieczne?

Napinacza nie słychać, silnik chodzi równo i cicho. Myślałem o czymś takim?

http://allegro.pl/skf-rozrzad-pompa-audi-a4-b5-b6-b7-1-8-t-i6018605637.html

http://allegro.pl/pompa-wody-vw-passat-b5-audi-a4-b5-a6-c5-1-6-1-8-t-i6009104882.html

Ile powinna kosztować robocizna? Bo pytałem jednego warsztatu to chcieli 600 zł za samą wymianę co jest chyba lekką przesadą?
może kojarzy ktoś jakiś dobry warsztat we Wrocławiu?

 

2. Podczas wciskania sprzegla slychac dzwiek podobny do cofania (obstawiam lozysko oporowe) - jakie polecacie zestawy sprzegla i czy trzeba dwumase wymieniac?

 

3. Podczas ruszania powolnego bez wciśnietego sprzęgła słychać lekkie nie wiem jak to nazwać wycie, podobne właśnie do dźwięku silnika w momencie cofania - cóż to może być?

Uprzejmie proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panek Continental, Rolka INA, Napinacze NTN, pompa wody HEPU.

Łańcucha jak nie słychać to nie ruszać. 600 za robotę to trochę przesada. Wymiana w granicach 300-400 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stacyjny za odpowiedź, a ten zestaw który podałem wyżej jest lipny?

Ktoś może coś doradzic jeszcze odnośnie 2 punktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 . Może to być faktycznie łożysko oporowe. Bez posłuchania trudno określić na 100% ale prawdopodobnie. 

Dwumasę nie koniecznie trzeba wymieniać.

3. Możliwe że sprzęgło --.  Jak wyżej ciężko określić bez posłuchania.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do warsztatu to mogę polecić Finco, warsztat dobry (robiłem już u nich parę rzeczy), ale nie wiem jak będzie z ceną.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku za odpowiedź.

 

Czy w takim razie wracając do kwestii rozrządu mógłbym kupić ten cały zestaw, który podałem w pierwszym linku czy lepiej nie? Chodzi mi głównie o wady takiego zestawu bo cena dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nomad89 napisał:

Dzięki Jacku za odpowiedź.

 

Czy w takim razie wracając do kwestii rozrządu mógłbym kupić ten cały zestaw, który podałem w pierwszym linku czy lepiej nie? Chodzi mi głównie o wady takiego zestawu bo cena dobra

Kilku forumowiczów sprzedaje części to napisz do nich na PW i Ci doradzą oraz dobrze wycenią. Info o nich w odpowiednim dziale.

Co do sprzęgła to wszystko okaże się po rozebraniu czy dwumas jeszcze nadaje się do jazdy (raczej wątpię, bo przebieg swoje już zrobił :P ).

Jeśli byłby do wymiany to przerobiłbym na Twoim miejscu na jednomas. Od lipca sam jeżdżę na takim zestawie i tysiak został w kieszeni, a różnic brak  :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zaraz poszukam w takim razie.

Przem8 a jakie sprzęgło Ty brałeś z tym jednomasem? Chodzi mi jakie to części trzeba zamówić i ile Cie to wyniosło??

Auto ma 300.000 i na 80% tyle może mieć, więc teoretycznie dwumas powinien paść ale w ogóle go nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz używane koło zamachowe od podłużnego silnika (np. od audi 80 około 100-150zł), komplet nowych śrub z aso do zamachu, bo do jednomasu są krótsze (około 80zł z przysyłką) i kompletne sprzęgło jakieś 400-450zł. Są tematy z przeróbką na jednomas więc też poszukaj jak jesteś zainteresowany i tam powinno być wszystko dokładnie opisane :P U mnie też nie było go słychać ale miał już większe luzy. Ale jak robić to już komplet zwłaszcza, że u mnie auto po chipie więc lżej by nie miało :P 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, porozglądam się zatem, dzięki bardzo :)
 

 

Panowie, wybaczcie za offtop, ale chce kupić średni zestaw z alledrogo, proszę tylko o informacje czy podany przez mnie poniżej zestaw może być i czy jeszcze trzeba coś do niego dokupić czy to już są wszystkie części z napinaczem, pompą etc.?

WIem, że kod mojego silnika to ANB i że pasek powinien mieć 153 ząbki, ale co jeśli kupię pas ze 150 ząbkami???

Czy w moim silniku ANB pompa wody jest napędzana przez rozrząd czy pasek klinowy??

http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-audi-a4-b5-a6-c4-c5-1-8-1-8t-i5987207147.html

 

Edytowane przez nomad89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANB ma pompę napędzaną osobno.

Rozrząd z pompą kupuj u Dzika. Masz dobrze i tanio. Sam u Dzika kupowałem taki zestaw jak kolega pisał wyżej. Pompa wody Hepu, rolka INA, napinacz NTN i napinacz hydrauliczny(tłumik drgań) NTN, pasek Conti. Minął rok około 15kkm i wszystko ma się dobrze.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kupowalem rozrzad u Dzika i tez polecam.

Co do sprzegla - jesli planujesz w przyszlosci modyfikacje i przyspieszanie auta, kup kompletne sprzeglo z 1.9TDi wersja AWX - pasuje jak oryginal, a wytrzymuje wiekszy moment obrotowy. I nie baw sie w zadne przekladki na jednomasy, bo po co na sile kombinowac? Dwumas tez ma swoje zalety, a ze czasem sie psuje... kurde to jest czesc eksploatacyjna jak kazda inna.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za info :)
Do Dzika jakoś na priv uderzać czy jak?

A czy skoro pompa jest zasilana "niezależnie" od rozrządu a wiem, że była wymieniana ok. 60 000 km temu to mogę jej nie wymieniać i skupić się na rorządzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nomad89 napisał:

Do Dzika jakoś na priv uderzać czy jak?

Najlepiej .✌

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nomad89 napisał:

Dzięki chłopaki za info :)
Do Dzika jakoś na priv uderzać czy jak?

A czy skoro pompa jest zasilana "niezależnie" od rozrządu a wiem, że była wymieniana ok. 60 000 km temu to mogę jej nie wymieniać i skupić się na rorządzie??

pisz do Dzika na PW DZIK

koszt pompy 100pln z hakiem weź wymień i będziesz miał spokój

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomad odpisałem Ci na pw. Zapraszam Cię do Szczecina , podeślij vin na pw. Pomogę Ci.

 

@Kevin88  @jacek70 @Unfbardzo serdecznie Wam dziękuję za ciepłe słowo i polecenie mojej osoby. To bardzo miłe, wszyscy macie u mnie przy kolejnych zakupach płukankę gratis. Bardzo bardzo Was proszę o przypomnienie przy zakupach o tej uprzejmości. Chce Wam się odwdzięczyć.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dzik napisał:

Nomad odpisałem Ci na pw. Zapraszam Cię do Szczecina , podeślij vin na pw. Pomogę Ci.

 

@Kevin88  @jacek70 @Unfbardzo serdecznie Wam dziękuję za ciepłe słowo i polecenie mojej osoby. To bardzo miłe, wszyscy macie u mnie przy kolejnych zakupach płukankę gratis. Bardzo bardzo Was proszę o przypomnienie przy zakupach o tej uprzejmości. Chce Wam się odwdzięczyć.

Daj spokój. Dajesz dobre ceny na dobry towar więc mała reklama nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...