Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Jarko działaj działaj :decayed:

Ostatnio jakoś wene na to oświetlenie straciłem, teraz czyms innym sie zajmuję :gwizdanie:

wkrótce prezentacja :naughty:

może przy tych czujnikach zmierzchu - bo tylko z tego względu dałbym czerwony dól - mi sie na nowo zechce dłubać, chociaż...

mam jeszcze film na CA i teraz za tym się rozglądam :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu z tym czujnikeim zmierzchu, on bedzie sie zapalał jeśli zrobi sie ciemno, a jak to bedzie z podłaczeniem tylko wtedy gdy drzwi sie otworzy??? otwierając drzwi zapala sie tylko tam gdzie drzwi otwarte, a tym przypadku mam rozumieć że to sie swieci nonstop :mysli:

A CA dobra sprawa sam bym to dłubnął nawet mam już radio ale niestety z niebieskim wyświetlaczem i niechce mi sie go wstawiać do :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu z tym czujnikiem zmierzchu, on będzie sie zapalał jeśli zrobi sie ciemno, a jak to będzie z podłączeniem tylko wtedy gdy drzwi sie otworzy??? otwierając drzwi zapala sie tylko tam gdzie drzwi otwarte, a tym przypadku mam rozumieć że to sie świeci nonstop :mysli:

Trza by zrobić tak:

robisz normalną instalacje gdzie oświetlenie nóg zapala Ci sie przy wsiadaniu - osobno tył, osobno przód :naughty:

z czujnikiem zmierzchu to już osobna dodatkowa instalacja - robi się ciemno, albo do tunelu wjeżdżasz i Ci się znowu podświetlenie zapala :naughty: tylko w tym przypadku dobrze by było żeby słabiej jak przy wsiadaniu się świeciło :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na zapalaniu oswietlenie wnetrza automatycznie mi nie zalezy, bo przecież jeżdżąc normalnie nie jeżdże z zapalonym swiatełkiem w kabinie, a dodając ten czujnik bedzie mi sie zapalało jak wjade w ten przykładowy tunel.

Najlepszym rozwiazaniem było by podpiac sie pod czujnik otwartych drzwi w samochdach z licznikiem który to pokazuje na fisie(u mnie niestety nie ma tego bajeru niewiem czemu, skoro pokazuje mi że bagaznik mam niedomknięty) i wtedy było by prawie jak z fabryki otwierasz drzwi zapala sie światełko pod nogami(czerwone :kox: ) Ewentualnie rozebrac tapicerke tylną i podpiąć sie do światełka otwartych drzwi, wtedy też by działało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem było by podpiac sie pod czujnik otwartych drzwi w samochdach z licznikiem który to pokazuje na fisie(u mnie niestety nie ma tego bajeru niewiem czemu, skoro pokazuje mi że bagaznik mam niedomknięty)

pytałem, kwestia zabawy vagiem :)

ja mam tak samo jak Ty i też bym to chciał zmienić... jest magik na forum, który wie jak to zrobić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem, kwestia zabawy vagiem :)

ja mam tak samo jak Ty i też bym to chciał zmienić... jest magik na forum, który wie jak to zrobić :gwizdanie:

To jak cos sie dowiesz to załóż wątek na ten temat w warsztacie pare osób napewno skorzysta.

Mam nadzieje że to nie jest zalezne od wersji licznika(bo ja mam ten z analogowym zegarkiem jeszcze) :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem, kwestia zabawy vagiem :)

ja mam tak samo jak Ty i też bym to chciał zmienić... jest magik na forum, który wie jak to zrobić :gwizdanie:

To jak cos sie dowiesz to załóż wątek na ten temat w warsztacie pare osób napewno skorzysta.

Mam nadzieje że to nie jest zalezne od wersji licznika(bo ja mam ten z analogowym zegarkiem jeszcze) :disgust:

podobno nie bo tez mam analog a o taki właśnie pytałem...

sprawa nie jest prosta, bo kolega nie z KR, a ja sie na vagu nie znam - jego tłumaczenie jak to zrobić nie za wiele mi mówi :wink4:

ale może cos sie uda wykombinować :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wam to wszystko powychodziło będe działał w tym tygodniu i też tak zrobie jak Moskal tył i przód tylko będe chciał tak zrobić że jak włącze przycisk np: lewy to zaopala się tylko lewa strona samochodu i prawy to druga strona ciekaw jestem jaki będzie efekt akurat leży w szafie gdzieś lampka z podświetlanymi przyciskami i diodami tylko nie wiem czy nie będe musiał wywalić podświetlanej gałki aby ten efekt był wyrażny poświaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja dziś włożyłem zaróewki Ba9s do przodu do podsufitki i sie okazało ze w oprawce zamiast + byc na koncowce zarówki w oprawce jest on na tej czesci trzymającej żarówke...Nie bardzo było jak zmienic biegunowośc wiec posłużyłem się radą kolegi Moskal-a i zamieniłem kabel biało czarny z czarnym na miejsc w tej wtyczce i podłączyłem i sie niestety sfajczyły te diodki prostownicze In 4007:/ Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda oświetlenie u mnie na listwach xenon

20372474.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie całe oświetlenia w diodach tylko czekam jak mi przyjdą diody do lampek , to światło jest białe tylko ten aparat robi tak dziwnie zdjęcia i nie jest takie mocne :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny przypadek to znaczy boczne lampki (T4W czy jakoś tak się nazywają) głównej lampy :przebiegly: oświetlenia w środku nie chcą świecić na ledach :thumbdown: wydaje mi się że polaryzacja jest na odwrót ale dlaczego :mysli: spotkał się ktoś z czymś takim :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś spróbawać kabelki zamieniś w lamce powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem kolego Guregoru zamieniłem kable w kostce i tak ledy boczne zaczeły swiecic ale nie jest dobrze do konca poniewaz srodkowa zarówka rurkowa swieci duzo słabszym swiatłem gdy jest w pozycji zeby swieciła przy otwartych drzwiach gdy jest przełączona zeby swieciła na stałe swieci tak jak powinna :confused4: do tego gdy zapale którąs z bocznych lampek przyciskiem srodkowa zaczyna swicic i coś tak cicho brzeczy jakby jakies zwarcie nie wiem co to moze byc :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co najlepiej pobawić się samymi ledami tzn porobić przedłużki (na plusa i minusa z leda) z cieniutkich przewodów resztę zaizolować i tak później delikatnie wlutować w odpowiednie styki w lampce chyba będzie najprościej i bezproblemowo :mysli: robił już tak ktoś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba coś pokombinować jak w czwartek będę miał trochę czasu to pomyślę a potem wrzucę jakieś fotostory jak się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z fotostory nici bo wszystko przygotowane i okazało się że nie mam cyny do lutownicy (ale nie odpuszcze bo muszą się świecić wszystkie) :wallbash: :wallbash: za to reszta dnia zleciała na robieniu podświetlenia nóg z przodu i to się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...