Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podmiana foteli na elektryczne - czy będzie działać?


Bknz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie mam fotele manualne tylko z regulacją lędźwi i grzaniem.

Czy zakładając fotele w pełnej elektryce podepnę się tą samą kostką i będą działać czy trzeba dorabiać/przerabiać instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bknz napisał:

Witam,

obecnie mam fotele manualne tylko z regulacją lędźwi i grzaniem.

Czy zakładając fotele w pełnej elektryce podepnę się tą samą kostką i będą działać czy trzeba dorabiać/przerabiać instalację?

 Podpinasz i wszystko działa, jedynie co musisz zrobić to wymienić dwa bezpieczniki foteli na mocniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia że fotele są z B7? podejrzewam że nie ale wolę zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja miałem lędźwień elek i włożyłme teraz pełen elek i działa.
Bezpiecznik pod kierownicą wymieniłem z 10A na 30A.
A gdzie jest 2gi nie mam pojęcia

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Podpinasz i wszystko działa, jedynie co musisz zrobić to wymienić dwa bezpieczniki foteli na mocniejsze
Gdzie ten drugi bezpiecznik?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będą miały też dodatkową kostkę pod czujnik niezapiętych pasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucze czyli fotele z B7 do B6 nie podejdą na zasadzie P&P ?Już się trochę pogubiłem w tych odpowiedziach. Już miałem zamiar dogadać się ze sprzedającym :(

Edytowane przez Bknz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie do końca są P&P wszystko ,zależy od konfiguracji zadzwoń dopytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, salamon napisał:

Tak nie do końca są P&P wszystko ,zależy od konfiguracji zadzwoń dopytaj

Czy mógłbyś mi powiedzieć o co mam dopytać sprzedającego? Z góry dziękuję za pomoc :)

Podpinam aukcję o które się rozchodzi, są tam widoczne jakieś żółte wtyczki. Może to ułatwi.

 

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-fotele-kubly-alkantara-elektryka-kpl-i7097784985.html#thumb/3

Edytowane przez Bknz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie możesz zapytać czy te fotele posiadają również czujniki zajęcia fotela ,a co za tym idzie niezapiętych pasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informację że posiadają czujniki nie zapiętych pasów - co w takiej sytuacji? podejdą do mojej B6 tylko z elektryczną regulacją lędźwi?

Podeśle jeszcze zdjęcie wtyczek jakie wychodzą z fotela.

Edytowane przez Bknz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu będzie ci wisiała nigdzie niepodłączona kostka,a w zasadzie dwie jedna do wpięcia w podłogę a druga mała do wpięcia w klamrę pasa

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę takie nowości a nie raz zmieniałem fotele.  Kupuj i się nie zastanawiaj. Wszystko Ci normalnie podejdzie a nawet jeśli mają czujnik nie zapiętych pasów to będziesz miał czarną kostkę którą i tak schowasz pod zaślepką, mam tak u siebie bo czujników nie podłączałem. Bezpiecznik jeden jest pod kierownicą a drugi pod tą zaślepką po stronie pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę takie nowości a nie raz zmieniałem fotele.  Kupuj i się nie zastanawiaj. Wszystko Ci normalnie podejdzie a nawet jeśli mają czujnik nie zapiętych pasów to będziesz miał czarną kostkę którą i tak schowasz pod zaślepką, mam tak u siebie bo czujników nie podłączałem. Bezpiecznik jeden jest pod kierownicą a drugi pod tą zaślepką po stronie pasażera.
Dzięki za wyjaśnienie, podsylam jeszcze zdj. kostek. 48e8b03332f0c42407229ddd7ecd3031.jpg

Wysłane z mojego SM-N950N przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie.
Jak wymienić kanapę i oparcie juz wiem.
Pytanie natomiast o te bezpieczniki. Widzę że z lewej strony przy słupku pod osłoną bezpiecznik nr.44 od podgrzewania foteli 30A.
A gdzie ten bezpiecznik pod kierownicą i z prawej strony od pasażera o których piszecie?
Pod kierownicą muszę zdjąć półkę i tam jest jakieś miejsce z bezpiecznikami ?

Wysłane z mojego SM-N950N przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten. Zdejmujesz pokrywę pod kierownicą i na module komfortu będzie jeden 10A bezpiecznik zamień na 30A.

Do kolegów wyżej ja w B7 nie mam żadnego bezpiecznika po prawej stronie ;-) fotele po wymianie tego jednego normalnie działają

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, fotele odebrane, faktycznie po podjęciu i zmianie bezpiecznika na 30A działają.

Jednak mam pewien problem. Nie mogę podnieść siedziska do góry. Silniczek pracuje a siedzisko się nie podnosi. Co może być przyczyną coś jest nie podpięty czy coś trzeba założyć aby zaczęło się podnosić?

Wysłane z mojego SM-N950N przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...