Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dmuchanie powietrza spod korka oleju


borek86

Rekomendowane odpowiedzi

pierścienie na tłokach albo uszczelniacze zaworów głowicy

albo wyreguluj zawory najpierw i zobacz czy bedzie dobrze a jak nie to silnik do remontu :gwizdanie:[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 16:35_________________________________________________a olej ci bierze?

i ile masz przejechane na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmuchać może. pytanie czym dmucha? jeżeli tylko powietrzem to nic strasznego, tez tak mam i martwiłem sie tym ,ale sprawdzilem w kilku innych tdi i bylo podobnie. jeżeli jednak wali czarnym dymem albo wali olejem to już masz problem.przeczytaj to http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?p=10240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmuchać może. pytanie czym dmucha? jeżeli tylko powietrzem to nic strasznego, tez tak mam i martwiłem sie tym ,ale sprawdzilem w kilku innych tdi i bylo podobnie. jeżeli jednak wali czarnym dymem albo wali olejem to już masz problem.przeczytaj to http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?p=10240

Kolego masz inny silnik u mnie też dmucha ale to kwestia PD w silniku o który pyta kolega tego nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno dmuchac wcale. Jeszcze jak dmucha powietrzem to luzz, ale jak spalinami to lipa... U mnie nic nie dmucha, sam napisałes że jak kupowałes to niedmuchało. Jak dmucha to jak juz napisałem wcześniej pierścienie przepuszczaja najprawdopodobniej. Kolega tak sie wpieprzył z 407 i troche musiał zaiwestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam mały problem ze swoim autkiem mianowicie gdy odkręce korek wlewu oleju to dmucha powietrze z bagnetu nie co to może być i jaki koszt może być naprawy

skoro z bagnetu oleju nie dmucha ostrozny bylbym z wyrokowaniem nadmiernych przedmuchow :cool1:

troche dmuchac zawsze bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chyba nie jest najlepiej po odkręceniu korka dmucha i wyrzuca drobniutkie plamki oleju na ciepłym silniku do tego w wężu idącym spod pokrywy zaworów do turbiny jest olej a spod korków które się znajdują na obudowie zaworów pojawiły sie wycieki oleju aczkolwiek spod bagnetu nie dmucha a auto odpalało bez problemu nawet podczas największych mrozów nie wiem czy to już oznacza koniec silnika i co z tym autem dalej zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh powinni usunąć cały ten wątek bo wprowadza ludzi w błąd.

Dmuchać powietrzem w doładowanym dieslu zawsze będzie.

W kolektorze ssącym nie ma podciśnienia tak ja w wolnossącej benzynie gdyż turbina zwiększa ciśnienie i przepycha powietrze do kolektora. Przez to w TDI będzie chlapało olejem bo pracujący wałek chlapie nim, tworzy się mgiełka olejowa, która przez brak podciśnienia w kolektorze ssącym wydostaje się na zewnątrz po otwarciu korka wlewu oleju. Kiedy nie otwieramy wlewu oleju mgiełką olejową i nadciśnieniem w skrzyni korbowej zajmuje się odma.

Dlatego po pierwsze nie ściągać korka podczas pracy silnika ! Po drugie nie słuchać się przedpotopowych mechaników którzy edukację zakończyli na poziomie fiata 125p i poloneza, bo o ile w benzyniaku przedmuch może świadczyć o kończącym się silniku to w doładowanym dieslu jest to normalna sprawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno dmuchac wcale. Jeszcze jak dmucha powietrzem to luzz, ale jak spalinami to lipa... U mnie nic nie dmucha,

google i haslo odma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...