Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klasy wagowe, kolory oznaczenia sprężyn i amortyzatorów 1BA 1BE 1BV w Audi A4 B6/B7


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam u siebie monroe oespectrum pod 1BE od 3 lat, kilometry robię i wszystko z nimi jest OK. Cenowo jak pamiętam były spoko.

 

dokładnie mam takie:

przód Monroe 376071SP

tył Monroe 376031SP

niestety wg katalogów monroe zostały wycofane z produkcji (może jeszcze jakies sklepy mają)

oba sa pod zawieszenie sportowe 1BE

Edytowane przez MaTeo85
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o klasach wagowych i nie rozumiem co mam na aucie. Jak widać na zdjęciu Przód wysoko stoi. Z wlepki wiemy, że zawias 1bv i klasy 0JG I 0YL. Auto to b7 1.8t q sline. Sprezyny Przód kropki niebieski-bialy-zielony a tył niebieski-zielony-zielony. Tył by się zgadzał klasa 11, ale Przód to nie czaje, sprezyny ktoś zamontował z b6? Co tam powinno być zamontowane i czy może Przód tak sterczeć?

20220512_154808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam z tyłu sprężyny kolor niebiesko-zielony czy zmiana na niebieski zielony zielony podniesie auto tak z 4 cm?

Audi b6 quattro 1.9 AVF s-line

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gregorym1 napisał(a):

Witam wszystkich

Mam z tyłu sprężyny kolor niebiesko-zielony czy zmiana na niebieski zielony zielony podniesie auto tak z 4 cm?

Audi b6 quattro 1.9 AVF s-line

Pozdrawiam

 

VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 511 115 CT plus 8E0 512 145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałes 4 cm wyzej, no to masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zawieszenie 1BE i pękła mi sprężyna z tyłu 8E0511115DM klasa wagowa 11. Chcę podnieść jeszcze trochę tył mam już podkładki plastikowe o ile mogę iść w górę  klasie wagowej  12 czy 13? Przód mam na wadze 7. I jeszcze jedno  pytanie czy sprężyna może być od zawieszenia 1BA?

Edytowane przez influencer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 18:19, influencer napisał(a):

Witam mam zawieszenie 1BE i pękła mi sprężyna z tyłu 8E0511115DM klasa wagowa 11. Chcę podnieść jeszcze trochę tył mam już podkładki plastikowe o ile mogę iść w górę  klasie wagowej  12 czy 13? Przód mam na wadze 7. I jeszcze jedno  pytanie czy sprężyna może być od zawieszenia 1BA?

 

8E0 511 115 CT

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Dev za odpowiedź czyli jak do zawieszenie 1BE wrzucę sprężynę tej samej klasy wagowej z 1BA będzie lepiej i wyżej niż zakładać klasę wagowa 12 z 1BE? Bo trochę nie rozumiem dlaczego na 1 stronie jest tabela i tam 1be mają większy nacisk więc teoretycznie buda będzie stała wyżej chyba że się mylę 

 

0YL - klasa wagowa 11
- przy 1BA (Zawieszenie Standard): 571-597 kg
- przy 1BR (Zawieszenie na "zle"drogi): 571-597 kg
- przy 1BE/BV (Zawieszenie Sport): 598-625 kg
0YM - klasa wagowa 12
- przy 1BA (Zawieszenie Standard): 598-625 kg
- przy 1BR (Zawieszenie na "zle"drogi): 598-625 kg
- przy 1BE/BV (Zawieszenie Sport): 626-654 kg

Edytowane przez influencer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz kilka postów wcześniej miałem problem ze zbyt siadającym tyłem pod obciazeniem. Fabrycznie klasa 11, zmieniłem sprężyny na klasę 13 i auto poszło minimalnie wyżej, ale nie siada tak pod obciazeniem. Teraz 4 osoby i bagaż nic nie ociera i nie leży na ziemi. Według mnie zakładanie sprężyny od 1BA tej samej klasy wagowej mija się z celem, bo tylko podniesie tył na pusto, a nadal będzie siadać.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrTrash napisał(a):

Jak przeczytasz kilka postów wcześniej miałem problem ze zbyt siadającym tyłem pod obciazeniem. Fabrycznie klasa 11, zmieniłem sprężyny na klasę 13 i auto poszło minimalnie wyżej, ale nie siada tak pod obciazeniem. Teraz 4 osoby i bagaż nic nie ociera i nie leży na ziemi. Według mnie zakładanie sprężyny od 1BA tej samej klasy wagowej mija się z celem, bo tylko podniesie tył na pusto, a nadal będzie siadać.

Dzięki jak przód mam !BE klasa 7 tył wrzucę klasę12 plus podkładki powinno być ok przy sprężynie 8E0 511 115DN, czy sprężyna 1BA klasa wagowa 13 sprężyna 8E0511 115DB. Teraz mam tył przy OYL klasa wagowa 11 64.5cm od ziemi do rantu nadkola  na podkładkach i chciałbym go trochę unieść ale nie zrobic efektu kozy

Edytowane przez influencer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz 13 klasę 1BA i podkladki to będziesz miał koze, bo tył pójdzie jakieś 4cm w górę. 2 klasy wagowej wyżej, sprężyna pod zawieche 2cm wyższe i podkładki 1,5cm to chyba za dużo. Według mojego doświadczenia możesz wymienić sprężyny na 13 klasę i wymienić gumy pod sprężynami bo pewnie są wygniecione. Z tym że szukając sprężyn klasy 13 licz się z kosztami ok 300zl za sprężynę ;) Temat bardzo slabo dostępny. Jeżeli chcesz tylko podnieść auto o 2cm A nie utwardzać to pakuj sprężyny od 1BA klasa 11 i wymień gumy pod sprężynami. Jak coś mam do sprzedania sprężyny uzywki klasa 11 pod 1BE kayaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje na 1BE i pakuję sprężynę klasa wagowa 12 i podkładki sprężyna 8E0 511 115 DN. I zobaczę jak będzie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...