Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klasy wagowe, kolory oznaczenia sprężyn i amortyzatorów 1BA 1BE 1BV w Audi A4 B6/B7


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Elhape napisał:

Amortyzator nie ma wpływu na obniżenie auta wszystko zależy od sprężyn.

 

na obnizenie aut nie ale na sama prace juz tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev masz pełną racje, chociaż 2 cm krótsza sprężyna to nie problem dla "dłuższego" amortyzatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Proszę pomoc. Czy można stosować amortyzatory mniejszą wagową kategorie? Mam A4 b6 avant 1.9tdi z przodu wagowa kategoria 9 0JJ założony 1be 8E0413031DG (5M). Czy można zakładać 1be 8E0413031DF (3M) 2-7 wg.k. prawdopodobnie z 2.0 tdi.

Jak to wpłynie na sterowanie ?

Celem jest obniżenie przodu, dla tego będę zakładał sprężyny 8 wg k. Jak będzie potrzebne razem z talerzykami z b5 

 

Ale chodzi mi o tych amortyzatorach 5M i 3M. 

Dzięki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Gdzie powinienem szukać tej etykietki?
Pytanie może i głupie, ale nie mam na to pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rest napisał(a):

Cześć,
Gdzie powinienem szukać tej etykietki?
Pytanie może i głupie, ale nie mam na to pomysłu.

 

Do czego Ci ona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev pomożesz mi dobrać sprężyny po VIN - WAUZZZ8E05A573402?

Tył mi siedzi niżej niż przód i jest problem z ocieraniem przy 4 osobach w aucie.

Chciałbym to dźwignąć z 2-3cm żeby się wyrównało z przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 16:44, StoRK napisał(a):

@Dev pomożesz mi dobrać sprężyny po VIN - WAUZZZ8E05A573402?

Tył mi siedzi niżej niż przód i jest problem z ocieraniem przy 4 osobach w aucie.

Chciałbym to dźwignąć z 2-3cm żeby się wyrównało z przodem.

Załóż podkładki pod sprężyny o nr OE 8E0512145. Mają grubość 13mm ale podnoszą o około 30mm. Jakbyś chciał mam takie. Używane kilka miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,   proszę kolegów o pomoc , mam  seryjne zawieszenie  1BA  , przód tradycyjnie koza ,  ( tył siedzi 2 cm niżej względem przodu ) chćiałbym to poprawić tzn   założyć sprężyny pro kit - 30 mm do tego amorki od  1BE np Sachs , na  kielichu mam nalepke z naciskami  1 - 1050 kg , 2 - 1075 kg , klasy wagowe sprężyn to  OJH., OYM , jak dobrach sprężyny  żeby to  dobrze i równo siadło ?  Patrzyłem w  katalog Elbacha   i nic nie mogę znaleść w mojej  wadze , proszę o pomoc 

Edytowane przez Miłośnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miłośnik napisał(a):

Patrzyłem w  katalog Elbacha   i nic nie mogę znaleść w mojej  wadze , proszę o pomoc 

To coś źle szukałeś :)

 

EIBACH.PL

Zestaw 4 sprężyn obniżających zawieszenie Eibach Pro-Kit do AUDI A4 Avant (8E5, B6) 1.8 T. Numer katalogowy E10-15-003-07-22

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hugo napisał(a):

To coś źle szukałeś :)

 

EIBACH.PL

Zestaw 4 sprężyn obniżających zawieszenie Eibach Pro-Kit do AUDI A4 Avant (8E5, B6) 1.8 T. Numer katalogowy E10-15-003-07-22

 

Kurcze możesz odświeżyć linka bo wyświetla mi że  " nie można otworzyć tej witryny" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Miłośnik napisał(a):

Kurcze możesz odświeżyć linka bo wyświetla mi że  " nie można otworzyć tej witryny" 

To masz jakiś problem z przeglądarką bo otwiera normalnie, sprawdzałem na kilku :decayed: Tu masz kod sprężyn E10-15-003-07-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Hugo napisał(a):

To masz jakiś problem z przeglądarką bo otwiera normalnie, sprawdzałem na kilku :decayed: Tu masz kod sprężyn E10-15-003-07-22

Dzięki , ja też już je  wcześniej znalazłem  lecz myślałem że to nie te że źle szukam  bo ja mam przód 1050 kg  tył 1075 kg a Elbach przód  1090 kg tył 1135 kg  więc różnica dosyć spora  i mam fefra jak to siądzie 

Godzinę temu, Hugo napisał(a):

To coś źle szukałeś :)

 

EIBACH.PL

Zestaw 4 sprężyn obniżających zawieszenie Eibach Pro-Kit do AUDI A4 Avant (8E5, B6) 1.8 T. Numer katalogowy E10-15-003-07-22

 

Kurcze możesz odświeżyć linka bo wyświetla mi że  " nie można otworzyć tej witryny" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Miłośnik napisał(a):

Dzięki , ja też już je  wcześniej znalazłem  lecz myślałem że to nie te że źle szukam  bo ja mam przód 1050 kg  tył 1075 kg a Elbach przód  1090 kg tył 1135 kg  więc różnica dosyć spora  i mam fefra jak to siądzie 

Chyba zawsze jest różnica. https://eibach.pl/page/jak-prawidlowo-dobrac-produkt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hugo napisał(a):

Kurcze spróbuję później to poczytać  bo teraz mam problem z otwieraniem stron Elbacha ,  masz jakieś  info lub doświadczenie jak to siada na aucie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miłośnik napisał(a):

masz jakieś  info lub doświadczenie jak to siada na aucie? 

Mam. Poczytaj ten temat. Tam też znajdziesz zdjęcie mojego B6 na pierwszej albo drugiej stronie z białymi felgami OZ. 

https://a4-klub.pl/topic/281744-zawieszenie-1ba-i-eibach-pro-kit-30mm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Hugo napisał(a):

Mam. Poczytaj ten temat. Tam też znajdziesz zdjęcie mojego B6 na pierwszej albo drugiej stronie z białymi felgami OZ. 

https://a4-klub.pl/topic/281744-zawieszenie-1ba-i-eibach-pro-kit-30mm/

Troche poczytałem i jak to jest faktycznie z tym pogorszeniem komfortu na pro kit ?  Pamiętasz ile u ciebie siadło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Miłośnik napisał(a):

Troche poczytałem i jak to jest faktycznie z tym pogorszeniem komfortu na pro kit ?  Pamiętasz ile u ciebie siadło ? 

Komfort to się dopiero pogarsza na Sportline. Na Pro-Kit jest spoko. Nigdy nie mierzyłem ile siadło bo do szczęścia mi to nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Hugo napisał(a):

Komfort to się dopiero pogarsza na Sportline. Na Pro-Kit jest spoko. Nigdy nie mierzyłem ile siadło bo do szczęścia mi to nie potrzebne.

Rozumiem , pytałem bo u mnie auto jeździ po wioskowych drogach więc dla mnie to ważne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec dokłada quattro do seata exeo kombi. Zawieche ma 1BA i tak chce żeby zostało, nie interesuje go obniżanie. Czy pomógłby ktoś dobrać odpowiednie sprężyny tylnie pod quattro i 1BA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy jest jakaś różnica w wymiarach między amorem 1BA, a 1BE? W sklepach chyba proponują te same do obu.

Jakie amory polecacie na przód do 1BE (jakiś numer konkretny)? Średnia półka, nic specjalnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...