Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej polecacie do Audi A4 B9 2.0 TFSI?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie rozumiem, kupiłeś auto, nie zostały Ci przedstawione takie sprawy jak gwarancja? Jak nie to zadzwoń i poprostu się zapytaj, czy przy wymianie oleju w innym warsztacie traci się gwarancję. 

 

Opublikowano
1 godzinę temu, Langista napisał:

Nie rozumiem, kupiłeś auto, nie zostały Ci przedstawione takie sprawy jak gwarancja? Jak nie to zadzwoń i poprostu się zapytaj, czy przy wymianie oleju w innym warsztacie traci się gwarancję. 

 

Raczek standard całej marki - utrzymują gwarancję lub nie,

w ASO powiedzieli, że do silnika 2.0 252KM leją 0W20 - 508 00

Opublikowano

Zadzwoń i się zapytaj, i na pewno nie lej 0W20, chyba, że auto za 3-4 lata sprzedasz i nie będzie Cie interesować jego dalsze życie. Swoją drogą pierwsza wymiana oleju powinna być po 1k km, ile masz już nalatane z wiórkami metalu? :)

Opublikowano
Godzinę temu, Langista napisał:

Zadzwoń i się zapytaj, i na pewno nie lej 0W20, chyba, że auto za 3-4 lata sprzedasz i nie będzie Cie interesować jego dalsze życie. Swoją drogą pierwsza wymiana oleju powinna być po 1k km, ile masz już nalatane z wiórkami metalu? :)

8k ... nie znam się na autach, przypadkowo trafiłem na info, że pierwsza wymiana powinna być 1-1,5k km

czemu nie 0W20 ?
chce auto na lata, a jeśli już sprzedać, to możliwie w najlepszym stanie, więc chce najlepszy olej dla tego silnika

Edytowane przez JFH

Opublikowano

W/g producenta powinien być olej  VW 0W20  LONGLIFE IV VW508.00/509.00         G052577M2

Opublikowano

A producent ustala taki olej, aby po przejechaniu 200k był silnik do wymiany :) wejdź w temat jaki olej polecają do tego silnika i taki dobierz.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

U mnie w instrukcji jest tak napisane:

Gasoline engine: VW502 00 or vw 504 00
Diesel engine: vw 507 00

Audi Rekomenduje castrol edge proffesional 

ito by było na tyle o gatunku oleju w tej instrukcji.

 

Edytowane przez vvalery

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Mi chłopaki z VAG Serwis wlali taki :

 

9C53B157-2627-49B5-98E8-E13E49F4F7B5.jpeg

Opublikowano
Godzinę temu, vvalery napisał:

Mi chłopaki z VAG Serwis wlali taki :

 

9C53B157-2627-49B5-98E8-E13E49F4F7B5.jpeg

Olej do silnika z DPF a wlali do TFSI, słabo.

Opublikowano

No cóż oni (VAG Serwis) mają inne zdanie.

3DE88178-015B-4759-9A83-6CDADEFC9C43.png

Edytowane przez vvalery

Opublikowano
2 godziny temu, vvalery napisał:

No cóż oni (VAG Serwis) mają inne zdanie.

3DE88178-015B-4759-9A83-6CDADEFC9C43.png

Oczywiście że mogą mieć swoje zdanie, z tym że prawidłową normą dla Twojego silnika jest norma 508.00/509.00 a nie 504.00/507.00

Opublikowano
11 minut temu, Dev napisał:

Oczywiście że mogą mieć swoje zdanie, z tym że prawidłową normą dla Twojego silnika jest norma 508.00/509.00 a nie 504.00/507.00

U mnie w instrukcji stoi tak:

7AF95660-5424-46E8-9ECD-266E0CA0E128.png

Opublikowano
13 minut temu, vvalery napisał:

U mnie w instrukcji stoi tak:

7AF95660-5424-46E8-9ECD-266E0CA0E128.png

Rozumiem że też bzykasz w/g instrukcji...

Opublikowano

 Bzyka się na różne sposoby Dev ? W sumie z tym olejem to masz święta rację, że powinien być 508 00.? Jednakże dopuszcza się 504 00. Przeszukałem zagraniczne fora i w niektórych krajach 508 00 był dostępny tylko od 2017 roku. Zresztą z tym olejem było zamieszanie u dealerów, którzy nie wiedzieli co lać?  Co wg Ciebie mam teraz zrobić wylać po 50km i zalać 0W20 czy przejeździć spokojnie bez szaleństw zimę i zalać to co sugeruje Audi ?

z góry dzięki za odp. 

Pozdrawiam

Vvalery

Opublikowano

Posiedziałem chwilę na zagranicznych forach, przewertowałem youtube i co mogę powiedzieć. Polecanie 0W20 to jakiś ekologiczno-„ekonomiczny” bełkot. ? Goście leją w stanach 5W40 zapier...ą po torach i jakoś im szlag silników nie trafił. Wszystko wydaje się marketingową ściemą z podtekstami urzędasów z UE dotyczącymi ekologi i emisji spalin. Jakaś paranoja.?

Edytowane przez vvalery

Opublikowano
19 godzin temu, vvalery napisał:

Posiedziałem chwilę na zagranicznych forach, przewertowałem youtube i co mogę powiedzieć. Polecanie 0W20 to jakiś ekologiczno-„ekonomiczny” bełkot. ? Goście leją w stanach 5W40 zapier...ą po torach i jakoś im szlag silników nie trafił. Wszystko wydaje się marketingową ściemą z podtekstami urzędasów z UE dotyczącymi ekologi i emisji spalin. Jakaś paranoja.?

+1

Przy przeglądzie w ASO miałem trąbione że musi być 0W20 i koniec, nawet pokazanie im instrukcji z dopuszczeniem 5W30 nic nie zmieniło. Kazali pisac do centrali o zmianę planu serwisowego bla bla bla. Olej 0W20 jest 2x droższy. Ja po gwarancji zamierzam lać 5W30. Zarówno w 3.0TDI jak i w 2.0TFSI. 

Opublikowano
2 godziny temu, czarny69 napisał:

+1

Przy przeglądzie w ASO miałem trąbione że musi być 0W20 i koniec, nawet pokazanie im instrukcji z dopuszczeniem 5W30 nic nie zmieniło. Kazali pisac do centrali o zmianę planu serwisowego bla bla bla. Olej 0W20 jest 2x droższy. Ja po gwarancji zamierzam lać 5W30. Zarówno w 3.0TDI jak i w 2.0TFSI. 

Ktoś ma w tym niezły biznes, żeby tak na chama wciskać ten olej. A może emisje spalin z innym olejem są niedotrzymane (znamy audi z tej strony?). Wszystkie modele w 2015 i 2016 były zalewane 50200 i 50400. Nikt nawet nie słyszał o laniu 508/509. Nagle się wszystko zmieniło. Oj dziwne to dziwne. ?

Opublikowano

Pewnie, że dziwne a nawet podejrzane...

Swoją drogą ciekaw jestem jak długo pożyją te nowe silniki często kręcone wysoko, w upalnej aurze przy specyfikacji oleju 0W20...

A może chodzi o to, żeby wcześnie skończyły żywot?...

Pozdrawiam 

 

Opublikowano
2 godziny temu, black4 napisał:

Pewnie, że dziwne a nawet podejrzane...

Swoją drogą ciekaw jestem jak długo pożyją te nowe silniki często kręcone wysoko, w upalnej aurze przy specyfikacji oleju 0W20...

A może chodzi o to, żeby wcześnie skończyły żywot?...

Pozdrawiam 

 

Masz rację. Co ma powiedzieć cowboy w Texasie gdzie mu się po d*pie leje prawie cały rok a temperatury grubo powyżej 30 stopni i chce poszaleć Audi zamiast na koniu ?

Edytowane przez vvalery

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Zamieszczam jeszcze jedną oryginalną instrukcję jaką dostałem z A4. Jest po niemiecku więc nie korzystałem, ale zaglądnąłem co piszą o oleju.  To co na zdjęciu. Teraz jestem pewien, że w życiu nie zastosuję 0W20 ? Niech ekolodzy niszczą inne silniki ?

DA979683-0422-48D4-A79D-1FAA7D790A73.jpeg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.