Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie fotele pasują do naszych A4 ?


rycerz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja A4 ma tak zniszczone przednie foetle że nie mogę na nie już patrzeć i postanowiłem zmienić. Znalazłem w pięknym stanie fotele od A6 2000r, są podgrzewane, elektrycznie sterowane i mają poduchy. I tu rodzi się pytanie czy dam rade je założyć bez żadnych modyfikacji do A4 B5 98r.

Znawców tematu proszę o przedstawienie listy samochodów z których fotele pasują na szyny w a4.

Pozdrawiam all...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez są bardzo ładne fotele w skórze do A4 wiec dlaczego nie chcesz takich szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez są bardzo ładne fotele w skórze do A4 wiec dlaczego nie chcesz takich szukać ?

Są ładne tylko ciężko znaleźć w dobrej cenie. Od jakiegoś czasu przeglądam allegro bo też się czaję na skórę ale ciężko coś rozsądnego trafić :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez szukam do swojego z wersji poliftowej i według zapewnien sprzedawcow wszystkie od b5 pasuja... ale te z niesciaganym boczkiem tylnej kanapy to juz nie wiem :mysli: no i czy z anglika podejda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio skórek do A4 b5 wysyp na alle..., i w miarę rozsądnych cenach, sam poluje na ładny kremik :przebiegly:, ale ceny kremowych zaczynają się od 1500, i tylko w górę :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sęk w tym że nie spotkałem "kublastych" do tego elektrycznych foteli z b5 a że mam w palnach zlecić obszycie skórą wnętrza dlatego przednie fotele chciałbym założyć jakieś "lepsiejsze" niż standard w a4. Czy jesteście w 100% pewni że fotele z a6 nie będą pasowały, na zdjęciach wydaje mi się że spód jest taki sam jak tych z b5. Oczywiście nawet mi do głowy nie przyszło że tylna kanapa z a6 może pasować, naturalne że nie, ale przednie może by podeszły?

Rozważam jeszcze fotele z leona 07', czy ktoś wie czy takie podejdą?

Dla ciekawskich powiem że chcę obszyć wnętrze czerwoną skórą (taką żywszą czerwoną) a lakier na aucie mam nogaro blue (rs blue), ciekawy kontrast, będe widoczny z 5km hehehehehe :polew: Koszt takiej imprezy to 2000-2500zł i mam wtedy nowiutką skórę z 2009r, wydaje mi się że to się lepiej kalkuluje niż kupowanie już kilku letniej skóry seryjnej za niewiele mniejsze pieniądze.

p.s. nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj co trzeba i ile kasy trzeba żeby założyć FISa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do a4 zamontowano fotele z a6 c5 to może z c6 podejdą...

Może ktoś jednoznacznie odpowidzieć...?

W to wątpię, za duża różnica w latach produkcji. Zresztą fotele z C6 drożej kupisz od tych z B5 dlatego to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do a4 zamontowano fotele z a6 c5 to może z c6 podejdą...

Może ktoś jednoznacznie odpowidzieć...?

W to wątpię, za duża różnica w latach produkcji. Zresztą fotele z C6 drożej kupisz od tych z B5 dlatego to nie ma sensu.

499zł za dwa "kublaste" elektryczne, podgrzewane, z poduchami z C6, to chyba nie wygórowana kwota, tym bardziej że chcę obszyć skórą więc chciałbym jakieś lepsze fotele niż seryjne. A propos lat produkcji itd. to wahacze a4 b5 i a6 c6 mają takie same, wiele innych części też jest wspólnych więc mam nadziej że ktoś odpowie "tak, te fotele podejdą" :>

Proszę kogoś kto jest w 100% pewien o odpowiedź "tak" lub "nie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie fotele z A6 C5 pasują do A4 B5 po małej modyfikacji, tzn. tył tradycyjnie w A4 był na ślizgach - w A6 są kółka - kółko od strony tunelu pasuje bez przeróbek, od strony progu - kółko trzeba przetoczyć na wymiar ok. 8mm grubości. W A4 B5 przednie mocowanie jest na pojedynczej szynie, zaś w A6 C5 mocowane jest na kostce prowadzonej przez 2 szyny. Kostkę można zamocować do nadwozia wykorzystując zaczep, który już istnieje. Najłatwiej wyciąć fragment starego mocowania fotela i nawiercić 2 otwory pod śruby M8 - do zamocowania kostki. Praktycznie ok. 2h trwa cały czas "operacji". Później można już tylko cieszyć się z wygodnych foteli sterowanych elektryką :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie czy fotele przednie i kanapa tylna z polifta B5 avanta beda pasowaly do przedlifta B5 avanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...