Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] 1.8TQ By SzczepSon


SzczepSon

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu jestem na forum, ale ani się nie przywitałem ani nie przedstawiłem auta. 

Witam was teraz. 

1.8t AEB z najlepszym napędem :P Auto z 1997 roku, z zamontowanym podtlenkiem LPG.

Od czasu gdy znalazła się w moich rekach(2 miesiące temu) zrobiłem, hamulce tył(regeneracja zaciskow+ tarcze i klocki), regenerowałem turbinę(niestety dwa razy, bo okazało się że nie ma smarowania), poprawiłem smarowanie turbiny, przy okazji rozrząd, wymiana lamp na nowe Depo(tak znam opinie) bo moje były tragiczne. Macie kilka fotek :Dspacer.pngspacer.png

Plany: Na pewno doprowadzenie do stanu używalności, kupiłem to auto za śmieszne pieniądze, więc stan wiadomo - trzeba odchwaścić. 
Do końca roku 2018 :

  • Nowe lampy przód
  • nowa butla LPG,
  • nowe 4 opony,
  • wymiana szyby przód,
  • ogarnięcie gazu,
  • podpięcie do kompa,
  • Przyciemnienie lamp tył,
  • Nowy Gwint,
  • Rozpórki kielichów,
  • Wypranie wnętrza
  • Zmiana głośników Przód / Tył / poprowadzenie instalacji do wzmacniacza

Dalsze plany:

  • Zmiana lusterek + lakierowanie w kolor (dwa duże lustra), /są nowe lustra ale nie dwa duze
  • Ogarnięcie klimy(niby chłodzi, ale coś jest nie tak),
  • FMIC,
  • program na 170-180KM,
  • regeneracja felg, 
  • Czarne półkubełki lub Recaro, / są beżowe 
  • Swap hamulców przód 312mm z A6 C5 / miałem jarzmo, ale tymczasowo zaniechałem planów
  • próba skompletowania przodu w lepszym stanie w moim odcieniu lakieru,
  • Czarne skórzane boczki 4x elektryczne szyby,
  • Czarna podsufitka + lampki,
  • Kratki nawiewu z polifta,
  • licznik z voltomierzem i temperaturą oleju,
  • ogarnięcie zderzaka tył(zaschnięty beton),
  • Zaciski proszkowo na czerwono,

IMG_20180826_110628.jpg

IMG_20180826_110424.jpg

IMG_20180826_110435.jpg

IMG_20180826_110448.jpg

IMG_20180826_110456.jpg

IMG_20180826_110512.jpg

IMG_20180826_110557.jpg

Edytowane przez SzczepSon
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądały lampy, na których ją kupiłem. Śmietnik totalny. Taką dobitą lampę się gdzieś oddaje do utylizacji czy normalnie do plastików? 

IMG_20180824_195310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trochę roboty przy aucie. Na fotelu kierowcy skóra popękana jak na słoniu (bez urazy). Wiadomo auto ma swoje lata. Zastanawiam się jaki jest zapach w środku w tak wiekowym aucie ze skórzaną tapicerką? Zawieszenie obniżone niżej niż 1BE patrzę.

Powodzenia i bezawaryjnej jazdy życzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty trochę było i zdaje sobie sprawę, że jeszcze wiele przede mną :D
Skóra na razie jakos bardzo mi nie przeszkadza, może spróbuję jakoś podkoloryzować ubytki, bo na przyszłość jest plan na czarne wnętrze, więc beżowa tapicerka wypada :D
Zapach.. zapach dużo lepszy niż w poprzednim aucie :D Jest pare odświeżaczy, które wylecą, ale nie ma tragedii

Zawieszenie jest taka bajka, że przód jest gwint(podniesiony na max i bardzo dobity) a tył jest na Springach, nie wiem jakiej firmy. Za jakiś czas może gwint FK, lub markowa używka, jeśli się trafi w dobrej cenie

Bardzo bym się cieszył, gdyby obeszło się bez awarii :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie wpadły 4x nowe opony. Zszedlem z 225 na 215

Jak zmienię na zimowki to 17tki pójdą na regeneracje

IMG_20180903_093153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie wpadła nowa butla, a na jutro jestem umówiony na wymianę szyby. 

Z czystej ciekawości sprawdziłem swoje zdolności manualne na starej osłonie silnika. Wyszło całkiem przyzwoicie, jak kupię nową to zrobię tak samo. Ta jest niestety pocięta, żeby nie wadziła o wtryski LPG, ale są plany żeby je schować, więc nowa pokrywa wleci, bez wyciętej dziury. 

Znaczek na grillu wrócił do chromu, a wkładka zamka drzwi czeka na przezbrojenie pod mój kluczyk i późniejszy montaż. 

IMG_20180909_165714.jpg

IMG_20180909_174933.jpg

IMG_20180909_181253.jpg

IMG_20180912_175631.jpg

IMG_20180913_102532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz pomocnika to robota pójdzie szybciej ?. Ze środkiem będzie chyba najwięcej do odchwaszczenia. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ze środkiem :D 
Zaczynam od mechaniki... Auto ma jeździć.
Ale zderzak na wkręty, pogubione mocowania , maska pogięta..  nie tylko środek potrzebuje uwagi :P Ale to z czasem

Gdyby ten pomocnik chciał robić swapa na 312mm :D A to była pierwsza "robota" przy której chciała pomóc :P
Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki wyglądają tak. Testowałem folie, którą dostałem od kumpla. Po 2 miesiącach zaczyna się odkształcać po rogach. Termoplastyczna jest, to może od słońca, albo ja nie umiem aplikować. Zamówię sobie nowe dymione. Spray który mam jest matowy, a na tak małej powierzchni polerka średnio wyjdzie, bo połysk wygląda lepiej. 

IMG_20180923_163738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up
Sprzęgło idzie w odstawkę, bo podobno 1.8t tak mają.. podobno jeszcze trochę pojeżdzę.
Wymieniłem czujnik temperatury wody
no i teraz za jednym razem, jak tylko przyjadą fanty zrobię:
-nowy gwint TA-Technix (miał być FK ale za długo trzeba czekać, TA mi wystarczy)
-3 sztuki rozpórek na przód(2 górne i jedna dolna)
-Zbiorniczek płynu hamulcowego(stary się posypał pod palcem) + wymiana płynu w całym układzie
-Nowy zawór N75 + ogarnięcie kabli do niego, bo była jakaś rzeźba
-Planowanie flanszy downpipe(jest nieszczelność między turbiną a DP)

Boję się, że podczas wymiany gwintu okaże się, że mocowania amortyzatora tył są mocno pokorodowane i nie nadają się do niczego.  Da się kupić te mocowania od b4 quattro w normalnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up
Sprzęgło idzie w odstawkę, bo podobno 1.8t tak mają.. podobno jeszcze trochę pojeżdzę.
Wymieniłem czujnik temperatury wody
no i teraz za jednym razem, jak tylko przyjadą fanty zrobię:
-nowy gwint TA-Technix (miał być FK ale za długo trzeba czekać, TA mi wystarczy)
-3 sztuki rozpórek na przód(2 górne i jedna dolna)
-Zbiorniczek płynu hamulcowego(stary się posypał pod palcem) + wymiana płynu w całym układzie
-Nowy zawór N75 + ogarnięcie kabli do niego, bo była jakaś rzeźba
-Planowanie flanszy downpipe(jest nieszczelność między turbiną a DP)

Boję się, że podczas wymiany gwintu okaże się, że mocowania amortyzatora tył są mocno pokorodowane i nie nadają się do niczego.  Da się kupić te mocowania od b4 quattro w normalnej cenie?

Jak tylko wszystko będzie gotowe, wrzucę jakieś fotki :D

Edytowane przez SzczepSon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SzczepSon napisał:

Mały up
Sprzęgło idzie w odstawkę, bo podobno 1.8t tak mają.. podobno jeszcze trochę pojeżdzę.
Wymieniłem czujnik temperatury wody
no i teraz za jednym razem, jak tylko przyjadą fanty zrobię:
-nowy gwint TA-Technix (miał być FK ale za długo trzeba czekać, TA mi wystarczy)
-3 sztuki rozpórek na przód(2 górne i jedna dolna)
-Zbiorniczek płynu hamulcowego(stary się posypał pod palcem) + wymiana płynu w całym układzie
-Nowy zawór N75 + ogarnięcie kabli do niego, bo była jakaś rzeźba
-Planowanie flanszy downpipe(jest nieszczelność między turbiną a DP)

Boję się, że podczas wymiany gwintu okaże się, że mocowania amortyzatora tył są mocno pokorodowane i nie nadają się do niczego.  Da się kupić te mocowania od b4 quattro w normalnej cenie?

Jak tylko wszystko będzie gotowe, wrzucę jakieś fotki :D

Mocowania amorów to okolice 500-700zł. Taniej wiadomo, że można wyrwać ale wszystko zależy od szczęścia jak znajdziesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość na allegro sprzedaje wycinane metodą cnc i spawane + malowane proszkowo mocowanie amortyzatorów za 500 zł. Mam u siebie i spas jest na prawdę dobry. Mocowanie jest wycinane z grubszej blachy a więc wytrzymalsze ;) 

Dam namiary na pw jak ktoś chcę ;)

Edytowane przez VRGOOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj  masz linka do gościa, od którego kupiłem. Zna się na rzeczy, może wysłać Ci fotki i ewentualnie doradzić przy kupnie. 

Na aucie pokażę, jak już założę :D
Dziś ładnie rozpakowane wszystkie paczuszki, teraz tylko czekać na wolny termin u mechanika, bo ściągacza do sprężyn nie mam, a bez doświadczenia nie chcę się brać :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SzczepSon napisał:

Tutaj  masz linka do gościa, od którego kupiłem. Zna się na rzeczy, może wysłać Ci fotki i ewentualnie doradzić przy kupnie. 

Na aucie pokażę, jak już założę :D
Dziś ładnie rozpakowane wszystkie paczuszki, teraz tylko czekać na wolny termin u mechanika, bo ściągacza do sprężyn nie mam, a bez doświadczenia nie chcę się brać :D
 

Też od niego brałem, jak najbardziej polecam ten zabieg :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 20:46, szafa napisał:

Też od niego brałem, jak najbardziej polecam ten zabieg :kox:

Ty pewnie masz dwie, bo u Ciebie to polift. W starszych ponoć właśnie wchodzą trzy rozpórki. Dam znać jak to wygląda jak tylko będę już po montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś zbiorniczek płynu hamulcowego, korzystając z plusowych temperatur. Poprzedni był popekany i palec wpadł mi do środka. 

 

No i kilka strzałów na dowód, że to jeszcze jeździ. 

 

IMG_20181118_120820.jpg

IMG_20181106_003139.jpg

IMG_20181109_004504.jpg

IMG_20180921_181729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...