Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośny dyfer torsen w quattro A4 B9


chopperpl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.09.2020 o 14:08, Kamil. napisał:

Wg tego co mówią to centrala Audi tego nie przewiduje wiec nie zwraca. Nie ma tez procedury naprawy ani części wiec nie naprawia bo musieliby wziąć odpowiedzialność. Dramat. A że auto buczy to każdy mechanik przyznaje. 

Dramat.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2020 o 19:13, Langista napisał:

Bez tytułu.png

 

Nie sugerować się, że zaznaczyłem Nr. 3, bo Torsen to pod 4 siedzi.

Możesz jeszcze podać jaki olej jest w tylnym mechanizmie różnicowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekP_111 napisał:

Możesz jeszcze podać jaki olej jest w tylnym mechanizmie różnicowym ?

75W80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev a z ciekawości ty robiłeś już takie wymiany? Co możesz powiedzieć jako praktyk? Poprawia się? Jakieś efekty uboczne? Polecasz/odradzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

mam identyczny problem z tym hukiem z tyłu samochodu. U mnie pojawia się dźwięk przy prędkości 90- 96km na obrotach 2k - 2,6k utrzymując lekko wciśnięty pedał gazu. Dźwięk jest mega drażniący utrzymując prędkość i obroty na tym poziomie w trasie. Byłem w Krk w Autospecial niestety nie pomogli mi twierdząc ,że trzeba jeździć- obserwować. Czy serwis z Audi/Porsche Kraków pomógł wam rozwiązać problem?

Nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać rozwiązania aby ten uporczliwy dźwięk znikł,próbować zmieniać olej czy najpierw udać się jeszcze raz aby popatrzyli na to,co u was pomogło :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem olej w tylnym dyferencjale. Po przebiegu 126tyś km olej miał bardziej ciemną barwę ale poza tym wydawał się w porządku. Na Youtube jest filmik gdzie to jest pokazane i u mnie było podobnie, Teraz czekam na zmianę  w tym sprzęgle dołączającym napęd na tył (quattro ultra), ale ponieważ nie jest to typowy haldex z VW to mechanik szuka informacji co tam potrzeba zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po weryfikacji na podnośniku słychać środkowy mechanizm różnicowy, czy ktoś wie jak on jest smarowany? Jest w obiegu MTF, czy ma własny olej? Skrzynia S-tronic OCL (Quattro) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hertz napisał:

U mnie po weryfikacji na podnośniku słychać środkowy mechanizm różnicowy, czy ktoś wie jak on jest smarowany? Jest w obiegu MTF, czy ma własny olej? Skrzynia S-tronic OCL (Quattro) 

Mam podobną konfigurację do Twojej..Stronic OCL z Quattro. To było by to?

Zrzut ekranu 2020-09-25 o 15.37.33.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam gdzie mogę znaleźć dokładny model swojej skrzynki jaką mam, ? Jestem laikiem z motoryzacji :facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keczki napisał:

Tak zapytam gdzie mogę znaleźć dokładny model swojej skrzynki jaką mam, ? Jestem laikiem z motoryzacji :facepalm::facepalm:

Vin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam. Poprzedni użytkownik narzekał na hałas w układzie napędu, podczas jazdy oraz przy ruszaniu ze skręconymi kołami . Tutaj nie mam całości opisu czynności, ale chyba jedyne sprzęgło gdzie wchodzi 0,7 litra oleju to jest to sprzęgło napędu quattro ultra ?? 

Zrzut ekranu 2020-09-27 o 22.44.14.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 20:37, hertz napisał:

U mnie po weryfikacji na podnośniku słychać środkowy mechanizm różnicowy, czy ktoś wie jak on jest smarowany? Jest w obiegu MTF, czy ma własny olej? Skrzynia S-tronic OCL (Quattro) 

W innym wątku, w opisie swojego allroad'a kolega napisał, że miał problem z napędem i "wymienili mu olej w sprzęgle na taki o innej lepkości" 

W dniu 8.02.2020 o 12:57, Tymon E30 napisał:

Sorki, jedną przygodę miałem - mianowicie, auto drgało przy skręconych kołach jak się ruszało, Panowie w ASO mi strasznie podnieśli ciśnienie, bo stwierdzili że auto jeździ po zabłoconej nawierzchni i stąd drgania, ale w końcu jeden serwis wziął się porządnie i ogarnęli co i jak. Na początku co prawda chcieli wymienić wał itp a finalnie okazało się że wymienili olej w sprzęgle wielopłytkowym na taki o innej lepkości i wsjo ok. 

 

Patrząc na historię mojego wygląda na to, że to się powtarza i zmiana na olej G055515A2 jest reakcją serwisu na naprawę . Fajnie jakby ktoś bardziej ogarnięty w temacie potwierdził tą tezę !

Edytowane przez TomekP_111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 15:39, Dev napisał(a):

Vin ?

Mój VIN 

Edytowane przez keczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keczki napisał:

Mój VIN WAUNAF48HN033606

sprawdz vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

sprawdz vin

Sorry, że zaśmiecam.

@Dev mógłbyś rozkodować VIN dla A3 ?:

WAUZZZ8P99B008499

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2020 o 11:30, Dev napisał:

sprawdz vin

sorki coś źle się przesłało,podsyłam poprawny

 

 

Edytowane przez keczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 14:28, Langista napisał:

Producent nie przewiduje w ogóle wymiany oleju w czymkolwiek co jest związane z napędem, czy to skrzynia czy to dyfer,

W instrukcji serwisowej jest dokładnie opisana procedura wymiany oleju w tylnym moście oraz w sprzęgle napędu ultra. To, że nie chcą to jest tylko ich subiektywne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomekP_111 napisał:

W instrukcji serwisowej jest dokładnie opisana procedura wymiany oleju w tylnym moście oraz w sprzęgle napędu ultra. To, że nie chcą to jest tylko ich subiektywne podejście.

Ale właśnie o to mi chodziło, po prostu źle to napisałem w tedy. Według serwisów nie ma takiej potrzeby, bo przecież po co? Jeszcze klient by jakimś cudem dłużej sprawne auto miał, a nie o to chodzi w polityce zarabiania w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem olej i przy okazji zrobiłem film przęgła w napędzie quattro. 

W sumie to nie powinienem chyba widzieć tego bo wygląda jakby brakowało osłony tego fragmentu ?? Pytanie czy tam powinna być jakaś osłona ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...