Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż LED zamiast postojówek


calt

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie o to mi chodzi bo wsadzić mały rezystorek to nie problem gorzej jak się rozgrzeje tak że obudowę zjara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeją się i grzać się będą bo na tym to polega. Chodzi o to by założyć taki żeby nie grzał się za bardzo i żeby komp błędu nie wywalał :gwizdanie:

Od kiedy te z Kimoto się grzeją :mysli: :?: Masz je założone i znasz problem z autopsji czy tak tylko sobie piszesz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeją się i grzać się będą bo na tym to polega. Chodzi o to by założyć taki żeby nie grzał się za bardzo i żeby komp błędu nie wywalał :gwizdanie:

Od kiedy te z Kimoto się grzeją :mysli: :?: Masz je założone i znasz problem z autopsji czy tak tylko sobie piszesz :gwizdanie:

koledze raczej o rezystorki chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie mój też bo nie precyzyjnie napisałem :notworthy:

Ja mam założone diody za 2 PLN + rezystorki i jak dotąd świecą bez problemu.

Heh, moje rezystorki i LEDy też dają radę :) Po dobraniu odpowiednich parametrów nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... zllew rozumiem że rezystancję się dobiera do diody ale możesz napisać jakie założyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... zllew rozumiem że rezystancję się dobiera do diody ale możesz napisać jakie założyłeś?

wszystko tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_ledy_w_miejsce_swiatel_postojowych_i_dziennych_fotostory-t69568.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem takie same rezystory jak malikowe :) Dorwałem też LEDy asymetryczne (Bax9s - wyglądają prawie tak samo jak te z Kimoto) - instalacji jednak nie rezałem właśnie ze względu na pojawienie się LED SMD RING... Jeśli jednak sytuacja będzie się powtarzać i któraś z żarówek znów padnie, pozostanie rezanie rezystorków (chociaż tak naprawdę i z rezystorami żarówki LED klękają - było o tym kilka stron wcześniej).

Odpowiedni rezystor dla postojówek to 25W 47ohm. Koniecznie w obudowie aluminiowej - będzie łatwiej przymocować niż ceramiczny. Jeśli chodzi o samo mocowanie to najlepszym dodatkowym radiatorem będzie chyba karoseria :)VarioTech tak montował u siebie i ponoć się sprawdza. Chociaż Malik dał na obudowę reflektora i też daje radę :)

rezystor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje też już 3 dzień walczą i nadal się nie spaliły :> Oby tak dalej - ja u siebie nie piłowałem bolca, umieściłem że tak powiem "z lekkim oporem" :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zaczynam zastanawiac,ze to nie wina samej diody, tylko widocznie cos "nie styka", bo podczas jazdy zdarzy sie,ze dioda sie zalaczy na chwile a pozniej znowu sie wylacza i znow Fis szczeka... musialbym to rozebrac i zajrzec, ale najgorsze jest dojscie do tych postojowek :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jest inaczej, bo od poczatku nie ma żadnego "szczekania" ze strony FIS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałby się wypowiedzieć odkrywca LEDów z Kimoto - Lukaszr, ma je już około miesiąca i ciekawe czy jeszcze działają :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może kimoto zamiast sprzedawać LEDy pojedyńczo na następnej aukcji przygotuje od razu zestawik na cały rok = 24szt :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Fis szczeka jak zarowka przestaje swiecic, czasem sie znowu zalaczy podczas jazdy na chwile a pozniej znowu nie swieci, nie wiem czy to Led swiruje, czy cos nie styka. z lewej strony swieci bez problemow i tam bledu nie ma zadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne że tylko jedna strona? Nie paruje Ci ten reflektor (mocniej)? Może to od wilgoci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...