Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż LED zamiast postojówek


calt

Rekomendowane odpowiedzi

Albo oprawki się rozjechały i coś nie styka - z jedną się tak wczoraj namęczyłem... To ciągłe podmienianie żarówek nie wychodzi plasticzkom na dobre :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zmienilem ledy na zwykle postojwki H6W - i tez obie nie swieca. Fak!

Flyer, możesz mi dać te ledy, które wyjąłeś ... :)

Moge Ci dac... za 20 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz, że te sprzedawane w ASO po 700PLN/szt są lepszej jakości to się grubo mylisz. Obecne wszystkie żarniki mają żywotność ok 12-18 miesięcy. Ciężko mi też uwierzyć w to, że żarnik może spalić przetwornicę.

moze to byl zbieg okolicznosci. dawalem jedna przetwornice do regeneracji dwukrotnie i padla. nastepnie zalozylem zakupiony na allegro zarnik do drugiej lampy i tez padla przetwornica po dwoch dniach. dla mnie to troche za duzo zbiegow okolicznosci ale moze to juz byl akurat koniec moich przetwornic, bo z tego co slyszalem tez maja swoja zywotnosc. nie chce wiec tu pisac o wszystkich zarnikach z allegro, poprostu opisuje moj przypadek.

u mnie skonczylo sie na zakupie nowych lamp z nowymi przetwornicami i oryginalnymi zarnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S - a zapodaj no gawiedzi, jakie led'y wsadziłeś, że nie są aż tak niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię bardzo :wink4:

http://193.23.48.134/item598290435_zarowka_bax9s_h6w_multi_led_6w1_piny_asymetryczne.html

Na + jest jeszcze fakt że bolce są asymetryczne, nie rozpierdziela się oprawka :good:

83581064-CC30-40B9-B467-C9D7DD3A0796.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię bardzo :wink4:

http://193.23.48.134/item598290435_zarowka_bax9s_h6w_multi_led_6w1_piny_asymetryczne.html

Na + jest jeszcze fakt że bolce są asymetryczne, nie rozpierdziela się oprawka :good:

83581064-CC30-40B9-B467-C9D7DD3A0796.JPEG

nie padły juz?? :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi takie kimoto (czy jak on) przysłał i takie tydzień temu wsadziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem je tylko na chwilę aby zrobić fotki - po założeniu robi się "disco" więc zaraz je ściągałem. Założę dopiero po dodaniu rezystorów...

GRazny - one są inne niż te od Kimoto (choć rzeczywiście trochę podobne). Po pierwsze asymetryczne bolce. Po drugie inna główka - w Kimoto miałeś wyraźnie widoczne dwie diody - tutaj ta żółta główka jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem je tylko na chwilę aby zrobić fotki - po założeniu robi się "disco" więc zaraz je ściągałem. Założę dopiero po dodaniu rezystorów...

GRazny - one są inne niż te od Kimoto (choć rzeczywiście trochę podobne). Po pierwsze asymetryczne bolce. Po drugie inna główka - w Kimoto miałeś wyraźnie widoczne dwie diody - tutaj ta żółta główka jest inna.

Miałem tą diodę ze sklepu NATEA - rzeczywiście jest inna niz Kimmoto. Ja jej jednak u siebie nie zakładałem, bo jest sporo mniejszy pobór jak te szity z H-K.

Na bank obie są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwonił VT - po pracy jadę do niego rezać rezystory. Wieczorem zdam raport i wrzucę foty :wink4:

GRazny - specjalnie dla Ciebie :wink4:

Bax9s vs. Kimoto

new1vskimoto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po sprawie :) "VT's LED MOD" ukończony... Bartek - jeszcze raz wielkie dzięki! Robota pierwsza klasa, wszystko gra i trąbi - teraz zamiast "disco" mam San Francisco :wink4: Najważniejszy jest jednak fakt że mod jest praktycznie bezinwazyjny jeśli chodzi o ori instalację - w razie potrzeby demontujemy nasz "dodatek" i pod maską mamy ponownie fabrykę...

vtled1.jpg.vtled2.jpg.vtled3.jpg

Po wszystkim trzeba jeszcze przymocować rezystor do jakiegoś pobliskiego elementu karoserii (będzie spełniać funkcję dodatkowego radiatora) i praca skończona. FIS nawet nie pisnął... Światełka pochodziły trochę, a następnie sprawdzaliśmy na ile grzeją się rezystory - były ciepłe ale dało się je utrzymać w rękach więc nie jest tak źle. Teraz czekać czy LEDy nie będą padać, ale myślę że skoro u VarioTecha i Malika nie klękły do tej pory to jest nadzieja że u mnie też się uda ;)

Nie robiłem jeszcze fotek "nowego oświetlenia" - jest za jasno. Pstryknę i wrzucę wieczorem, sam jestem ciekaw efektu :decayed:

Vario jeszcze raz :notworthy: Ty, ja i biały Jim widzimy się niedługo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po sprawie :) "VT's LED MOD" ukończony... Bartek - jeszcze raz wielkie dzięki! Robota pierwsza klasa, wszystko gra i trąbi - teraz zamiast "disco" mam San Francisco :wink4: Najważniejszy jest jednak fakt że mod jest praktycznie bezinwazyjny jeśli chodzi o ori instalację - w razie potrzeby demontujemy nasz "dodatek" i pod maską mamy ponownie fabrykę...

vtled1.jpg.vtled2.jpg.vtled3.jpg

Po wszystkim trzeba jeszcze przymocować rezystor do jakiegoś pobliskiego elementu karoserii (będzie spełniać funkcję dodatkowego radiatora) i praca skończona. FIS nawet nie pisnął... Światełka pochodziły trochę, a następnie sprawdzaliśmy na ile grzeją się rezystory - były ciepłe ale dało się je utrzymać w rękach więc nie jest tak źle. Teraz czekać czy LEDy nie będą padać, ale myślę że skoro u VarioTecha i Malika nie klękły do tej pory to jest nadzieja że u mnie też się uda ;)

Nie robiłem jeszcze fotek "nowego oświetlenia" - jest za jasno. Pstryknę i wrzucę wieczorem, sam jestem ciekaw efektu :decayed:

Vario jeszcze raz :notworthy: Ty, ja i biały Jim widzimy się niedługo :good:

po co sa te rezystorki ? nie lepiej bylo zalozyc w5w ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co sa te rezystorki ? nie lepiej bylo zalozyc w5w ?

Kolega z choinki się urwał? Poczytaj parę ostatnich stron dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co sa te rezystorki ? nie lepiej bylo zalozyc w5w ?

Kolega z choinki się urwał? Poczytaj parę ostatnich stron dokładnie :)

z niczego sie nie urwalem :) zadalem celowo takie pytanie

gdybys mial do wyboru :

-wlutowac nowe gniazda w5w i zalozyc dobre ledy np takie jak moje :tongue4:

albo lutowac i upychac gdzies rezystory zeby nie migaly diody to co bys wybral bo watpie ze to drugie

Sam pisales ze juz nastukane 8 stron a i tak jak problem byl tak jest i ja sie z tym zgadzam dlatego zastanawiam sie dlaczego tak sie ludzie boja gniazd ori audi w5w :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz. Ja mam u sibie gniazda W5W i kupiłem niby dedykowane LEDy. I niestety. I strobo było i bład na FISie :wallbash:

Na razie zastosowałem rozwiazanie tymczasowe, by później wyrezać konkretne rezystorki i mieć świety spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej niż z kimoto ale ciągle to nie 4300k. Zresztą oceńcie sami... przypominam że mój aparat nie do końca oddaje to co naprawdę widać. W rzeczywistości jak dla mnie, jest jeszcze mniej "niebieskiego".

ledxen1.jpg

ledxen2.jpg

ledxen3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...