Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarna BEXA / MF B7 / Android


Patryks25

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie działasz ?Klinika Felg to dobry wybór, wrzuć potem fotki jak wyszło. Ledy od Tomnika to super mod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powili rok się zaczyna. Wróciły lampy od @Gwerty Do tego przyszła uszczelka pod pokrywę i przyciski w spoko stanie na konsolę. Lampy zakładam prawdopodobnie jutro (zależy od pogody) a w przyszłym tygodniu lecę do znajomego na mały ich detailing ;)

IMG_20190115_192201[1].jpgIMG_20190115_192222[1].jpgIMG_20190115_192300[1].jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Patryks25 napisał:

Powili rok się zaczyna. Wróciły lampy od @Gwerty Do tego przyszła uszczelka pod pokrywę i przyciski w spoko stanie na konsolę. Lampy zakładam prawdopodobnie jutro (zależy od pogody) a w przyszłym tygodniu lecę do znajomego na mały ich detailing ;)

IMG_20190115_192201[1].jpgIMG_20190115_192222[1].jpgIMG_20190115_192300[1].jpg 

Nie chciałeś malować środków lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wafel135 napisał:

Nie chciałeś malować środków lamp?

Uznałem że ori będzie bardziej pasować do elementów chromowanyvh które mam na zewnątrz. Relingi, ramki i jasno szare listwy sline 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny serwis się szykuje :P Furę kupiłeś gdzieś z moich okolic, ale tak szczerze nigdy jej nie widziałem hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam, zamontowałes lampy? Bixenon czy bihalogen ? Widzę że spryski masz, to zapewne xenon przerobiłes na bix. Wrzuć foto jak to świeci :)

Edytowane przez lukas551
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działo się... I się dzieje. Autko wróciło od mechaniora okazało się peknieta głowica na 1 cylindrze. Magicy znaleźli w normalnych pieniądzach głowice z AWT i bex już został tylko na wlepce ?

Przy okazji napęd alternatora i prowadnice łańcucha rozrządu wymienione bo był ostatni dzwonek. Micha ściągnięta przy okazji czysta bez opilkow dół wygląda dobrze a smok był czysciutki. Po odebraniu autka gdzie był wymieniany filtr paliwa pompa zaczęła buczec jak szalona a auto odpalać jak traktor. Filtr ori z ASO więc... Pompa. Rozebralem cały bagażnik aby się do niej dostać no i siedzi ori vdo więc po 15 latach ma prawo już umierać... Ciśnienie po zaplonie 1.5 bar. Na odpalonym silniku 4 trzyma ale buczy jak szalona. Niestety nie miałem jak podać dłuższego węża więc po prostu przegazowalem ale dalej trzymała 4. Przy okazji rozebrana kanapa i wszystko co było po bokach i odświeżenie. Polecam tam zajrzeć bo na prawdę syf nieziemski. Jutro będzie leciał zderzak w dół i sprawdzane będą czujniki parkowania bo nie trybia do tego planuje zdjąć i przeczyscic tip +popsikac preparatem szukając nieszczelności. 

 

Zrobiłem zdjęcie dla @lukas551 ale o nim zapomniałem... Na foto wszedł jakiś filtr który trochę załamuje światło in plus do tego włożyłem teraz postojowki led i lepiej ustawiłem światła ale widać mniej więcej.

 

IMG_20190223_130029.jpg

IMG_20190217_173513.jpg

IMG_20190217_123658.jpg

IMG_20190221_132649.jpg

IMG_20190119_165802.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Napisz więcej, co robiłeś z reflektorami i jak oceniasz różnicę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka na bixenon. Generalnie miałem w lampach straszny bajzel bo młody januszek leciał na hidach za 50zł 

generalnie nowe: 

żarniki, ori przetwornice, wyczyszczone wnętrza lamp. 

Mi zostało tylko oddać na regenracje żeby je z zewnątrz ożywili. 
zapłaciłem sporo  ale nie żałuję bo to jednak bezpieczeństwo. Lampy świecą super w nocy bardzo dobra widoczność czy podczas deszczu nie ma problemu. Dokupiłem do nich ledy w postojówki ale jedna zaczęła mrugać a druga po prostu zgasła... Ledy od polecanej firmy z fb za 50zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód obniżony, sprężyny 1bv i talerzyki b5. Teraz auto jest równo z przodu i tyłu. Różnica jest pół cm wiec nie widoczna. Na plus właściwości jezdne auto jest sztywniejsze :) zerwania też została stara folia przyciemniajaca i wklejona nowa. To tyle co zostało. Autko czeka na lato, aż skończę się bawić z felgami. Staram się robić je sam zobaczymy jak wyjdą. Plany na felgi i tak są inne więc nie mam nic do stracenia. Wleca 18' vossen cvt fake :)

 Z rzeczy które nie widać to wyleciał blow off na rzecz ori dv. 

Do zrobienia dalej - 

Gaz nie działa :(

Ezektor 

Tip

Tunel środkowy 

Radio 

 

Przed:

IMG_20190513_095647.jpg

IMG_20190513_095616.jpg

Po:

IMG_20190518_124744.jpg

IMG_20190518_193347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.autko kolegi wygladem przypomina moje.Ile to ja czasu i kasy wylozylem na doprowadzenie auta do stanu uzywalnosci po poprzednim wlascicielu -Januszu ? Jedynym pozytywnym aspektem tych zaniedban bylo niekatowanie silnika z powodu braku mocy -zatkany kat (do tego stopnia ze wklad wyrzezbil sie na stozek i zatkal wylot) crash mapek,maglownica ,caly dol zawieszenia,wydajniejszy parownik (do 250koni-zamontowany byl jakis stary niewydajny, obecnie autko zestrojone na 230 koni na fabrycznych podzespolach i smiga super ),przeguby wewnetrzne przednie oraz uszczelka pod klawiatura. Ogolnie auto jest wygodnie i sprawia mi radosc ,troche narzekam na twarda zawieszke w Polsce-wiadomo stan drog, ale za to Niemczech na autobanie jest super . Nazwa BEXA pochodzi od kodu silnika BEX czy kolega doszedl do podobnego wniosku co ja ,ze w takim stanie  auto to tylko usiasc i płakac? ?  pozdrawiam ? ps odradzam Ledy ,szybko sie przepalaja ,aczkolwiek odnosnie lamp musze zrobic podobny zabieg z racji tego ze swiatla mam strasznie słabe.Na zdj sa alu 17 . 

20190520_175807.jpg

20190520_175754.jpg

Edytowane przez Adix84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coraz lepiej wygląda auto :) 

Z tymi listwami prawie jak Allroad :D

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinkers@cinkers dziękuję za miłe słowa, staram się iść do przodu jednak idzie to bardzo powoli, przez to, że na pierwszym miejscu stawiam mechanikę dopiero potem wygląd. Dodatkowo fundusze na auto bardzo mocno się okroily i jest jak jest. 

@Adix84

Nazwa bexa początkowo miała być od kodu silnika lecz masz rację, w miarę poznawania auta to raczej nazwa od tego, że ciągle płaczę błędami i coś jej dolega. Chociaż obecnie chyba ma swoje złote czasy bo prócz Ezektora żeźbionego tipa i gazu, który z dnia na dzień przestał działac to nic jej mechanicznie nie jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem, działo się i dzieje się nadal. Auto to trup mimo wszystko wciąż inwestuje i powoli doprowadzam do stanu akceptowalnego. Powoli - bardzo. Na mojej drodze od października działo się dużo. Gość wjechał w bok, naprawa 19k ledwo wydała wycena, geometria nie naruszona dzięki Bogu. W grudniu mój wypadekw pracy, auto do marca stało praktycznie sporadycznie jeżdżone. Teraz - wynikiem wypadku i problemów finansowych mam utrudniona pracę przy aucie jednak coś dłubię. Przez ten czas od ostatniej aktualizacji nie zrobiłem nic ale troszkę się uzbieralo.

-Odmalowałem felgi ori sline. Wyszło średnio, żeby nie było beki trzeba patrzeć co najmniej z metra. Wtedy wyglądają lux. Jak się utrzyma lakier - fajnie, jak nie to robię jeszcze raz, póki się nie nauczę. 

-kupiony swap hamulcow 320/288.

-zestaw kiery z B7 multi funkcja 

-folia do dekorów. Na dniach/tygodniach wszystko porobię. 

IMG_20200429_164026.jpg

IMG_20200427_085409.jpg

IMG_20200417_114143.jpg

IMG_20200417_114138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica już na aucie. Chyba wszystko działa. Następne w kolejce są dekory. Może w tym tygodniu, chociaż będzie ciężko z czasem. 

IMG_20200504_190909.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio już siedzi, działa fajnie, jeszcze do zrobienia zostały tylne głośniki, które z jakiegoś powodu nie grają. Trzeba szukać przyczyny. Dekory przenoszę na przyszły tydzień. Prawdopodobnie będę je malować ale jeszcze nie zdecydowałem z kolorem. A może zostaną... Czas pokaże ?

Tylko takie foto mam jak będzie ktoś chciał to nagram funkcjonalność czy coś. 

Auto w poniedziałek jedzie na mini serwis. Napinacz, łańcuch, pokrywa, uszczelki, olej filtry. W tym roku olej trochę później wejdzie ale przebieg na razie 6500km więc krzywda się mu nie stanie :D

Małe podsumowanie tego roku i planów w pierwszym poście... 

 

IMG_20200515_060000.jpg

IMG_20200515_064310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...