Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mironowóz cz. VIII - A5 sportback polift 3.0tdi s-line/S5 biel+czerń


miron78

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, skotyman napisał:

Mironowe springi prawie od roku u mnie w aucie śmigają :D 

Po jakim czasie siadły tak jak należy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnych zmian teraz w porównaniu do tego jak było od razu po założeniu. Zapewne byłoby inaczej przy nowych sprężynach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, skotyman napisał:

Nie widzę żadnych zmian teraz w porównaniu do tego jak było od razu po założeniu. Zapewne byłoby inaczej przy nowych sprężynach ;) 

To już je miałeś odpowiednio ułożone :) 

Ja musiałem zrobić sporo km zanim auto ładnie usiadło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 10:55, granatowy napisał:

255/35 czy 255/30 ?

255/35 weszło bez problemu ?

Ile masz obniżone zaiweszenie ?

Mam u siebie 255/35/20 + h&r -30mm,śmiga bez najmniejszego problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomeks napisał:

Mam u siebie 255/35/20 + h&r -30mm,śmiga bez najmniejszego problemu 

255/30 jest bliższe fabrycznemu setupowi. Fabryka dawała 265/30 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 20:05, miron78 napisał:

20 cali 10j et38 + 5mm dystans

DSCN4584.jpg

DSCN4582.jpg

DSCN4585.jpg

O ile w rotorach nie miałem pewności, to te wyglądają na 20", konkret! Chyba są kilka mm schowane w stosunku do poprzednich?

Stąd moje pytanie - planuję zamontować na lato felgi 19" (bez dystansów). Fabrycznie powinny być to felgi 8.5J ET ok 30.  Planowałem zamontować Felgi Veemann o wymiarze 19" 9J ET25 ale tych konkretnych już nie produkują więc mam obecnie do wyboru wzory o parametrach 19" 9,5J ET40, które powinny być ustawione podobnie do fabrycznych.  Jest też duży wybór felg w rozmiarze 8.5J ET35, które mogą być za bardzo "schowane". Rozmiar opon to będzie 255/35R19.

- czy do A5 wejdą felgi 9,5 ET 40 bez dystansów i bez ocierania przy skęcianiu?

- Zapewne powstanie lekki naciąg przy 255 i feldze 9.5? Ale widzę, że u Ciebie wygląda to dobrze przy podobnych parametrach.

- Oglądałem wiele fabrycznych setupów w różnych rozmiarach i wszystkie felgi fabrycznie są lekko schowane ok 1cm (podobnie jak moje) - żeby nie ocierać o zakola przy podskokach nadwozia. Jakie masz doświadczenie w tym temacie na seryjnym zawiasie?

z góry dzięki!

 

Edytowane przez A5Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nie lubię jak koła sa schowane a wszystkie ori tak niestety mają.

Coś co wygląda idealnie przy ori zawiasie to np.

9j ET20-22

10j ET32-34

Więc jak coś wybierzesz dla siebie to sobie przelicz ile Ci brakuje do podanych parametrów i jaki dystans musiałbyś zastosować - no chyba że delikatne schowanie koła Cie nie razi to może unikniesz dystansu.

Moje obecne siadły identycznie jak poprzednie czyli rotory.

- czy do A5 wejdą felgi 9,5 ET 40 bez dystansów i bez ocierania przy skęcianiu? wejdą ale niestety będą troche schowane i mi osobiście już by się to nie podobało

-  Zapewne powstanie lekki naciąg przy 255 i feldze 9.5? delikatny będzie ale bez tragedii - zależny jeszcze jaki producent opon - u mnie obecnie na 10j jest 275/30

Ps. nigdy jeszcze nie miałem efektu obcierania o nadkola przy skręcie ale też praktycznie od zawsze mam 20 cali i od razu tak to konfiguruje żeby nie były schowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Dobrze to dobrałeś. Przy swoim samochodzie, który ogląda się kilka razy dziennie, dużo bardziej rzuca się w oczy kiedy są lekko schowane ;) Dlatego też myślę, że warto powalczyć. Dystanse przerabiałem już w poprzednim samochodzie i nie chciałbym już tego powtarzać (miałem inne śruby na tył, inne na przód, inne na zimowe - było trochę zabawy przy wymianie kół itp). Znalazłem wspomniane Veemanny w sklepie za granicą do sprowadzenia. Mam więc do wyboru VM1 9J ET25  lub inne felgi firmy  PDW 9,5J ET32. Niestety tej drugiej marki za bardzo nie znam.Wg kalkulatora oba wzory powinny być osadzone podobnie, ok 5mm głębiej niż Twoje aktualne ale  za to 10mm lepiej od fabrycznych. Jak dla mnie wystarczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9j et25 będzie już bardzo dobrze - do idealnie brakować będzie jeszcze 5mm dystansu ale to już kosmetyka - będziesz chciał zawsze możesz dołożyć

Tak więc kupuj kółka i pochwal się efektem bo zadowolony będziesz na pewno.

Coś  ja bym jedynie zrobił to zdecydowanie bardziej szedł w 20 niż 19 - ale to już indywidualne podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi już zamówione ale jeszcze poczekają na opony do wiosny :) 20" oczywiście mi się bardziej podobają i też wzory z RS5 ale na razie trochę nie ten budżet no i dla mnie nawet 19" to nowość więc od czegoś trzeba zacząć :)

Nie wiesz może czy do felg Veemann da się założyć jakieś oemowe kapsle Audi? Podobno średnica kapsi Veemann to 67 mm, Audi to zazwyczaj 60 lub 68 mm, a mocowanie to ok 59mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia jak zostawiłem kapsle jakie były z felgami i nic a nic mnie to nie razi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna. Zderzak tył jest taki sam jak w sline tylko dyfuzor się zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedlifcie też w a5 miałem ori s-line tył i zmieniałem tylko dokładkę na S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi od dziś posiada nowego właściciela

Po raz kolejny auto sprzedane bez ogłoszenia i po raz kolejny ktoś po nie przyszedł a nie przyjechał tak miał blisko :)

Docelowo w posiadaniu brata jednego z klubowiczów - garażuje 300m dalej od mojego miejsca zamieszkania

Ps. miło się tak sprzedaje , jak się wie że idzie w dobre ręce i ktoś docenia włożoną prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z opisem w mojej stopce

Od czwartku użytkuje RS4 B8 Misano red w bardzo wysokim wyposażeniu w stanie kolekcjonerskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 20:46, miron78 napisał:

Audi od dziś posiada nowego właściciela

Po raz kolejny auto sprzedane bez ogłoszenia i po raz kolejny ktoś po nie przyszedł a nie przyjechał tak miał blisko :)

Docelowo w posiadaniu brata jednego z klubowiczów - garażuje 300m dalej od mojego miejsca zamieszkania

Ps. miło się tak sprzedaje , jak się wie że idzie w dobre ręce i ktoś docenia włożoną prace

Skąd ja to znam?:eusathink::decayed: 

Ostatnią A4 też podobnie sprzedałem tyle, że odległość była nieco większa (2 km). Codziennie wracając z pracy przejeżdżałem obok mojej "ex" i kontrolowałem czy jest na podjeździe:decayed:

PS. Gratulacje zakupu RS4! :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, miron78 napisał:

zgodnie z opisem w mojej stopce

Od czwartku użytkuje RS4 B8 Misano red w bardzo wysokim wyposażeniu w stanie kolekcjonerskim

Czekam na temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...