Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana pompy wody


Tom-68-

Rekomendowane odpowiedzi

:good: naprawdę fajny poradnik.

Ale uwaga mała, nie trzeba chłodnicy zupełnie odkręcać, wystarczy odczepić zaczepy i ja odchylić na wężach. I mamy taki sam dostęp. Przydatne to jest głównie wtedy gdy niema potrzeby spuszczania płynu.

I ogólnie sporo pracy zrobione na marne z odkręcaniem wszystkich pierdół. Większość mechaników w takie rzeczy się nie bawi, w niektórych silnikach potrafią i paski wymienić bez ruszania przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Mnie też niedługo to czeka. Już się cieszę na samą myślę tego rozbierania (poważnie się cieszę). Tyle części będzie można wyczyścić do których normalnie nie ma dostępu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pompy są dołanczane dwie gumowe uszczelki jedną nalezy dać miedzy pompę a korpus a drugą ?? koledzy wiecie może ?? czy poprostu dają 2 na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam się nad wymianą pompy wody w 1.8T AEB czy jest możliwość wymiany jej bez zdejmowania przodu ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam się nad wymianą pompy wody w 1.8T AEB czy jest możliwość wymiany jej bez zdejmowania przodu ? pozdrawiam

Jak robiłem to u siebie to przodek demontowałem. Ale jakiś czas temu wymieniałem pompę u kumpeli w 1,8 ADR i zdemontowałem tylko chłodnicę klimy i cieczy. Samego przodu nie odkręcałem i dało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rade bez zdejmowania przodu i chodnicy tylko wentylator trzeba uniesc do gory i pompe wyciagasz dolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta...

Ma ktoś fotki jeszcze jak ogarnac ta pompe i czy faktycznie bez sciagania rozrzadu jestem w stanie ja wymienić...Pilne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem pompę wody bez demontażu paska rozrządu. Dobrałem się do niej wyjmując alternator. U mnie w pompie pękł wirnik (data prod. 1994) każdy łącznie ze mną dziadował i nie wymieniał pompy, aż płyn przestał krążyć. Ogólnie roboty sporo, więc co drugą wymianę paska radzę połączyć a wymianą pompy, bo to praktycznie ta sama robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...