Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Kontrolka silnika i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A więc zapaliła mi się kontrolka silnika i ESP od czego to może być dodam że ESP nie mogę wyłączyć dopiero gdy zgasze silnik i odpale normalnie działa dodam gdy się ona pali przy 1800 obrotach trzęsie mi buda jak w traktorze jakims gdy zgasze odpale trzęsienie ustaje czy to mogą być wtryski? Dodam że moc została i auto nie kopci 

Opublikowano

Było już to omawiane dziesiątki razy, poszukaj sobie.

Opublikowano

Najprawdopodobniej masz problem z pompowtryskami

Opublikowano

Zamiast zgadywać podłącz auto pod jakiś przyrząd diagnostyczny i odczytaj błędy ze sterowników silnika i ABS/ESP.

Daj screena lub zdjęcie z nimi, wtedy dopiero będzie można porozmawiać konkretnie o przyczynie :whistling:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

A wiec podłaczyłem do kompa i okazała sie zła korekta wtrysków elektryk kazał mi zmienić listwę wtryskowa oryginalna 400 zł mniej wiecej po wymianie unormowało sie ale dalej zapalił sie check i esp. Temat szukałem i nie mogłem znalesc wiec pisze tu wiec proszę o wyrozumiałość pisze to jak ja rozumiem 

 

 

Opublikowano
10 minut temu, Ravitix napisał:

A wiec podłaczyłem do kompa i okazała sie zła korekta wtrysków elektryk kazał mi zmienić listwę wtryskowa oryginalna 400 zł mniej wiecej po wymianie unormowało sie ale dalej zapalił sie check i esp. Temat szukałem i nie mogłem znalesc wiec pisze tu wiec proszę o wyrozumiałość pisze to jak ja rozumiem 

 

 

To w końcu jest dobrze czy źle ?

Gdzie te zdjęcia czy tam screeny z parametrami i błędami przed i po wymianie listwy zasilającej pompki ?:decayed:

Chcesz by Ci udzielić wartościowych porad czy bawimy się w zgaduj zgadulę ?:whistling:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

IMG_20190203_185309.jpg

IMG_20190203_185303.jpg

IMG_20190203_185256.jpg

IMG_20190203_185250.jpg

IMG_20190203_185242.jpg

Opublikowano

Kocham te polskie tłumaczenia haha, na początek zrzuć pokrywę zaworów, przwczyść i podoginaj konektory pompowtrysków

Opublikowano

Najgorsze jest to że takie wynalazki potrafią pokazywać błędy całkiem z czapki wyjęte :decayed:

Zrób diagnostykę normalnym sprzętem ...:whistling:

Opublikowano
  • Autor

To zdj z Komputera kolegi u mechanika wcześniej jak byłem takie same pokazały wiec innych bym nie wstawił tu 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Regulowalem wtryski spalanie unormowalo się konektorki też podoginalem i dalej to samo już nie mam pojęcia co to może być 

 

Opublikowano

No dobra a jakie są poszczególne wartości tych wtrysków na kanae 013 i 023 ? 

Znajdź kogoś z normalnym Vagiem, albo sam se kup kabelek za 30 zł i będziesz miał na miejscu a nie po mechanikach z magicznym sprzętem...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Mamy winowajce opiłki rozwaliły te części 

IMG_20190327_142046.jpg

Opublikowano

To się nazywa kompleksowa naprawa ......:decayed:

Dałeś się naciągnąć na koszta rzędu 1/3 wartości auta ???:kox:

Jeżeli problem z granicznymi wartościami pompek występował na wszystkich czterech sztukach , to problemem najprawdopodobniej było za niskie ciśnienie paliwa w szynie paliwowej głowicy, trzeba było posprawdzać wszystko co może dawać taki objaw ( pompka w zbiorniku, tandempompa , filtr paliwa ).

Oczywiście diagnozę zaczął bym od zmierzenia ciśnienia paliwa na króćcu pomiarowym tandemu ...

Jeżeli nawet w układzie paliwowym pojawiły się opiłki to pompki są na nie wyjątkowo odporne ( przez  sitka w nich zdecydowana ich większość się nie przedostanie ).

Dla tego wątpię by problem był w samych pompkach.:hi:

P.S.

Pany te nasze auta to stare paździerze już są i wydawanie takich kwot na ich naprawę zakrawa mi na nonszalancję :P

A przynajmniej  nie ma to uzasadnienia ekonomicznego.... :)

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Wujek w AVF przerabiał ten sam wątek - Check Engine i ESP oraz drgania na jałowym. Tandem pompa rozszczelniła się, zacięgnęło olej i zabiło pompki, tak to jeszcze pożyłyby. 

Regeneracja + płukanie baku etc. + robota + pompa wstępna, wszystko zamknęło się w 2650 zł. U Ciebie tandem pompa 1300 zł .?  Pierburg to maksymalnie 900 zł..

Opublikowano
W dniu 1.04.2019 o 03:08, void napisał:

Wujek w AVF przerabiał ten sam wątek - Check Engine i ESP oraz drgania na jałowym. Tandem pompa rozszczelniła się, zacięgnęło olej i zabiło pompki, tak to jeszcze pożyłyby. 

Regeneracja + płukanie baku etc. + robota + pompa wstępna, wszystko zamknęło się w 2650 zł. U Ciebie tandem pompa 1300 zł .?  Pierburg to maksymalnie 900 zł..

Bogatemu wszystko wolno :D

Jakby spokojnie poszukał to za tysiaka by wyrwał cztery używane pompki razem z tandempompą i całość naprawy ogarnął za połowę tej ceny :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.