Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chce kupić alufelgi 16" do B5 2.5 TDI o szerokości 7" i ET 35 lub ET 40

Chce na to zalozyc Dunlopa 205/55/16 Myśle że to bedzie ok tylko zastanawiam sie nad ET które bedzie lepsze?

ET35 :wink4: Felga będzie bardziej na zewnątrz i lepiej będzie to wyglądało.

u mnie ET35 i róznica spora w stosunku do ET45 - ET35 znacznie lepiej wygląda (chociaz felga mała)

http://www.otofotki.pl/img7/pokaz.php?id=st506_Zdjecie0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam możliwość zakupić felgi 17x7,5 5x112 ET:45 CB: 57,1 do mojego autka. pytanie czy będą ok i jakie opony kupić żeby było dobrze? z góry dzięki!

Wymiary są dokładnie zgodne z wymiarami oryginalnych felg Audi, więc będzie pasować bez problemu. Optymalna opona na felgę jak podałeś to 225/45R17

Panowie, a czy w quattro przy parametrach jak wyzej tez bedzie ok? Mam teraz 205/16 i z tylu malo miejsca tam zostaje od zawieszenia....

Moze to tylko wrazenie wizulane.... Jak sadzicie? bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy w quattro przy parametrach jak wyzej tez bedzie ok? Mam teraz 205/16 i z tylu malo miejsca tam zostaje od zawieszenia....

Moze to tylko wrazenie wizulane.... Jak sadzicie? bedzie ok?

Wiem że na forum są auta w Q które mają założone 225/45/17 , a może nawet troche wiecej :)

nie wiem na ile tylne zawieszenie w Q różni sie od ośki ale moge ci powiedzieć ze w ośce z tyłu 235/45/17 przy feldze 8,5" ET24 mieści sie z luzem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak felga 17x7,5 i opona 225/45/17 i ET 45 to nie będzie za bardzo schowana? jakie ET proponujecie żeby nie obcierało i wyglądało spoko?

ET35 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk kazdy pyta ja tez.

ET - 35, J - 17 x 7,5 bedzie pasowac do B5 sedan

Będzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym bardzo o pomoc.

Mam A4 B5 99 quattro i chce kupić fele R17 235/45 ET 43. Czy moglibyście mi powiedzieć czy nie będą ocierać i czy nie będą zbyt schowane ? Kolo w wulkanizacji do mnie że 235 może ocierać i że lepiej 225. Tylko że ja już znalazłem ładny komplet s-line i na nich są oponki 235. Bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk kazdy pyta ja tez.

ET - 35, J - 17 x 7,5 bedzie pasowac do B5 sedan

Każdy pyta i robi błąd, bo najpierw powinien poszukać... :cool1:

Prosiłbym bardzo o pomoc.

Mam A4 B5 99 quattro i chce kupić fele R17 235/45 ET 43. Czy moglibyście mi powiedzieć czy nie będą ocierać i czy nie będą zbyt schowane ? Kolo w wulkanizacji do mnie że 235 może ocierać i że lepiej 225. Tylko że ja już znalazłem ładny komplet s-line i na nich są oponki 235. Bardzo proszę o pomoc :)

Spokojnie możesz kupować z oponami 235. Nie powinno nic obcierać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie będą trochę za bardzo schowane ? :mysli:

Obecnie jeżdżę na 15 i chciałbym poprawić wizualnie moją A4 dlatego chciałbym uzyskać możliwie najlepszy efekt. Dlatego zastanawiam się czy lepsza będzie felga z ET 43 czy 35 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że ET35 będzie wyglądało wizualnie ładniej..., przy ET 43 włozysz 10 mm dystans i też bedzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse są w różnych cenach, popatrz na allegro. Na samych dystansach jednak sie nie konczy...,potrzebne będą dłuższe śruby, dłuższe zabezpieczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mechanik mówi że po założeniu felg 17'' 7,5J et 45 opona 225/50/17'' będzie ocierać. Dodam że orginalnie miałem 16'' 7J ET 42 opone 205/50/16''. Nie było mnie przy zakładaniu wiec wątpie, że to prawda tym bardziej że WiesiekM ma takie same założne w tym samym modelu i jest ok,hmm. Może problem jest w tym, że te same felgi co kupiłem chciał mi sprzedać 2-razy drożej,co o tym myślićie. :mysli:

Używaj znaków interpunkcyjnych, bo to co napisałes jednym ciągiem to się nie dało czytać... ten post poprawiłem/slaweq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku pewności - ET 40 + dystans 5 mm = ET 35 ??? :naughty:

Jakie ET (jaki dystans do ET 40) dać w B5 Avant aby koło było równo z błotnikiem (na tył chyba więcej można, tzn. mniejsze ET ???)

Felga 17x7,5, opona 225/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówi że po założeniu felg 17'' 7,5J et 45 opona 225/50/17'' będzie ocierać... tym bardziej że WiesiekM ma takie same założne w tym samym modelu i jest ok,hmm.

Mam oponę 225/45/17. Profil masz troszkę wyższy, ale czy aż o tyle, by ocierało :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ? Powiedział że niby między 225 a 235 jest taka różnica że może ocierać. Możliwe że dlatego że to quattro i ma trochę inna zawieche. Nie mam możliwości sprawdzenia tego bo felgi zamawiam z poza mojego województwa. No nic przyjdą, ząłoży się i zobaczymy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...