Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Czy takie felgi beda pasowaly do b5? http://allegro.pl/item1175011768_oz_racing_crono_ht_8x18_silver_5x112_et35_vw_audi.html

Jakie opony zalozyc na te felgi? 205 lub 225 przód , 225 lub 235 tyl , czy jednakowy rozmiar?

Czy zawieszenie duzo ucierpi? i czy odczuje sie duzo na komforcie i na spalaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy takie felgi beda pasowaly do b5? http://allegro.pl/item1175011768_oz_racing_crono_ht_8x18_silver_5x112_et35_vw_audi.html

Jakie opony zalozyc na te felgi? 205 lub 225 przód , 225 lub 235 tyl , czy jednakowy rozmiar?

Czy zawieszenie duzo ucierpi? i czy odczuje sie duzo na komforcie i na spalaniu?

bedzie pasowac. do tego opony 225/45 ew 205/50. 225/45 beda bardziej chronily ranty felg. spalanie wzrosnie jakies 0,5-0,8 l/100 km. komfort spadnie szczegolnie na naszych kochanych polskich dziurawo-koleinowych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szybkie pytanko aktualnie mam ori fele ET 45 15" chcę założyć 16" ET 55 RH CUP czy musi być pod nie dystans, jeśli tak to ile? opona jaka chce aby weszła to 205/50 bądź 55.

Pozdrawiam i serdeczne dzięki

dystans musi byc obowiazkowo od 10 do 20 mm

ps: swoja droga ta felga bedzie kiepsko wygladac w tym rozmiarze bo to felga z rantem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy taka falga będzie pasować do mojego Audi b5 Avant?

http://allegro.pl/item1184257656_alufelgi_5_x_112_17_azev.html

PARAMETRY: 8 / 5 x 112 / 17"

ET - 30

Proszę o odpowiedź, Pozdrawiam

bedzie pasowala ale przy obciazonym samochodzie i szybkiej jezdzie na wybojach moze ci obcierac o nadkole (jesli opony beda 225/45)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Obecnie mam u siebie założone felgi 7,5Jx18", et54 + dystans 20mm czyli finalnie uzyskane ET34. Opony 235x40x18.

Na zimę chciałbym założyć felgę 8Jx18" z et43 + opony o węższym bieżniku ale o wyższym profilu czyli 225x45x18.

I pytanie jest: jakich dystansów użyć aby uzyskać identyczne odsadzenie jak przy kołach letnich, czyli et34.

Czy przy większej szerokości felgi niż 7,5J czyli 8J będzie to dystans 9mm ? Czy z et34 szersza felga 8J będzie bardziej odsadzona ?

Na zimowych chciałbym zostać przy tym samym ET ze względu na łożyska. Gdy przechodziłem z 17" et 43 na 18" et34 od razu wysrały się łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczne! szanowni koledzy prosze o pomoc w doborze rozmiaru felgi i opon do mojej A4 B6 sedan a mianowicie chce zakupic felgi do mojej niuni o rozmiarze 8JX18" ET35 z oponami: 225 (lub 235) /40 18" i moje pytanko czy wspomniane felgi podejda do mojej A4 ?

Wspomne tylko , ze obecnie autko jest obnizone o 30mm przod i tyl a dotego czasami jezdze zapakowany jak STAR 200 do polski w odwiedziny i czy nic nie bedzie tarlo?

Jakie rozmiary felg polecacie z wlasnego doswiadczenia abym sie nie wkur.... na kazdej dziurze w jezdni?

Dziekuje i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do kupienia felgi od A5 w dobrej cenie 7,5x17" et 28 i się zastanawiam czy fela będzie mi ocierać. Oponke chcialbym założyć przedział 215 do 225 profil 45 lub 50.

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jaka jest różnica w ET bardziej mnie ciekawi czy ktoś zakładal z ET 28 do audiczki i czy były problemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! kolego "cieply" dzieki za graficzne przedstawienie znaczenia ET tylko ja bym chcial wiedziec z doswiadczenia innych uzytkownikow czy wspomniana felga 8JX18" ET35 bedzie obcierac o nad kola przy zapakowaniu autka na wakacje przy czym autko jest obnizone o 30mm? Jak kazdy tak i ja chcem aby koleczko ladnie wygladalo w autku czyli male ET i felga bardziej wystajaca :kox: ale jak maja byc problemy to moze bede szukal innego rozmiaru ale jakiego?

Pomozcie !!!

Dziekuje i pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ET 35 to minimum ale tak sie zastanawiam czy ET30 225/40/18 na pewno nie wejdzie :przebiegly::mysli:

P.S. Do mojego B5 oczywiście :wink4: (Eibach ProKit -30mm)

wejdzie, wejdzie. nie wiem kto ci powiedzial ze to nie wejdzie. jedynie przy wiekszych predkosciach i na wybojach moze ci dobic do nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...