Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam alu 18'' ET43 8J. Na tym leży opona 215/45/18. Da radę założyć 5-10mm dystans na tył czy będzie tarło?

a więc tak:

-ubierz się i weź ze sobą kluczyki z samochodu i miarke stolarską

-wyciąg jedno koło z garażu i zamontuj je na samochodzie

-opuść samochód z lewarka, spuść ręczny i przejedź się metr do przodu i metr do tyłu

-weź teraz miarke i przykładając ją do rantu felgi zmierz ile masz jeszcze miejsca do nadkola

-odpowiedz sobie na pytanie jakiej szerokości zmieści się dystans

opuściłem pare podpunktów ponieważ mam nadzieje że potrafisz zamontować koło na samochodzie bez podpowiedzi.

czasami warto oderwać się od komputera i wrobić coś własnorecznie, a napewno będziemy zdrowsi, oczy odpoczną, spali się trochę kalorii......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdybym miał możliwość napewno bym przymierzył itp. Pytanie kierowane do osób, które mogły na powyższym setupie coś kombinować. Cieszy mnie fakt, że dzielisz się ze mną tą tajemną wiedzą jak to zrobić, ale tak czy inaczej na pytanie nie odpowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to skoro nie masz "możliwości"........ da rade założyć i 5 i 10 mm i nie będzie trało.

nie napisałeś nic o zawieszeniu więc obstawiam że masz ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Wolałem się upewnić przed ew. zakupem dystansów. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc

Mam okazję kupić VW SCIROCCO ALUFELGI FELGI OPONY (2854132862) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. takie felgi czyli 17/235 et 41 do mojego A4 B5 zawias - 30 czy wszystko będzie ok?

Będę wdzięczy za odp mam czas na odp do 23 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc

Mam okazję kupić VW SCIROCCO ALUFELGI FELGI OPONY (2854132862) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. takie felgi czyli 17/235 et 41 do mojego A4 B5 zawias - 30 czy wszystko będzie ok?

Będę wdzięczy za odp mam czas na odp do 23 ;-)

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi 18"8,5J ET55 no i dystans 17mm przod i tyl 20mm bedzie to pasowało do B5 ? bo bez dystansów to chyba nie bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi 18"8,5J ET55 no i dystans 17mm przod i tyl 20mm bedzie to pasowało do B5 ? bo bez dystansów to chyba nie bardzo ?

dokładnie tak jak myślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko fura a4 b6 avf zawias 1BE. chcę wsadzić fele 8 cala i et27 (lub et25 nie widać dobrze bo źle wybite) na kapciu 225/40/18 podejdą bez obcierania? I drugie pytanie czy ktoś już obniżał fure na takim zestawie?

sprawdziłem podejdzie bez problemu :) Trochę wystają poza obrys auta ale daje radę :)

0019lf.th.jpg

0004sy.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie Felgi Polecacie najlepiej do A4 B8 mam na mysli 18" Ale tak zeby ładnie szoroko stała i nic nie obcierało np 245/40/18 ET 45 lub inne?chce kupic na lato i nie mam pojecia co dobrać...

---------- Post dopisany 20-01-2013 at 12:30 ---------- Poprzedni post napisany 19-01-2013 at 16:00 ----------

Gdzies kiedys słyszałem ze do B8 245/40/18 et 32 jest jest idealne ale nie chce sie zaskoczyc po zakupie ze bedzie wystawac za obrys, ma moze ktos taką opcjie u siebie w B8 avant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prześledziłem cały wątek i dalej nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, więc zadam je tutaj.

Mam fajne felgi od A8 --> ET40 7,5"Jx17. Mam zamiar ubrać je w oponki 225x45x17. Czy beż żadnych problemów "podejdą" do A4B6 na standardowym zawieszeniu ? Czy nic nie będzie obcierać o wewnętrzne nadkola podczas skręcania, ew. czy nie będą "dobijać" o wewnątrz nadkoli przy obciążeniu na nierównościach ?

z góry dzięki za odpowiedź, bo na innych forach dotyczących VAG nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wsadzilem felgi 8' et25 na gumie 225/40/18 i nic jie obciera tylko troche wystaja poza obrys auta (widaf na fotach ktore wrzucilem) to wydaje mi sie ze twoje podejda bez problemu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko mam felgi 17", 7.5J, ET 47 (opony 235,45,r17) autko a4 b7

dajac jakie dystanse uzyskam offset jak przy 8J, ET35

i czy na przód i tył tyle samo mm

z góry dziekuje

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko mam felgi 17", 7.5J, ET 47 (opony 235,45,r17) autko a4 b7

dajac jakie dystanse uzyskam offset jak przy 8J, ET35

i czy na przód i tył tyle samo mm

z góry dziekuje

Pozdro

Dystanse 17-18mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...