Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie, że jako mało znający się, nieśmiało zapytam... Czy ogólnoklubowe dążenie do ET35 zostało oparte na doświadczeniu klubowiczów w tym względzie? Zacząłem przyglądać się zakładanym oryginalnie do A4 felgom i jakoś nie mogę znaleźć żadnej z takim ET. Czy to oznacza, że oryginalne felgi, są już na maxa wsunięte wgłąb i jedyne pole manewru to wysunięcie ich na zewnątrz? A może decydujące są względy czysto estetyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pozwólcie, że jako mało znający się, nieśmiało zapytam... Czy ogólnoklubowe dążenie do ET35 zostało oparte na doświadczeniu klubowiczów w tym względzie? Zacząłem przyglądać się zakładanym oryginalnie do A4 felgom i jakoś nie mogę znaleźć żadnej z takim ET. Czy to oznacza, że oryginalne felgi, są już na maxa wsunięte wgłąb i jedyne pole manewru to wysunięcie ich na zewnątrz? A może decydujące są względy czysto estetyczne?

Poprostu jak kupisz felgę z ET35 masz komfort że nie musisz się martwić czy jak założysz większe hamulce to będzie Ci coś tarło od wewnątrz. No i względy estetyczne za takim ET przemawiają (wiele zależy też od szerokości felgi). Poza tym jest trochę felg na rynku z takim ET, niekoniecznie ori. Dlatego trochę osób ma takie ET i je proponuje. A co do doświadczenia to sam mam takie ET i jestem zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich :hi:

SZukałem, i wreszcie znalazłem felgi ori 17x8,5J 5x112 ET50. otwór centrujacy 57,1mm

Podobno pochodzą od TT.

Teraz pytanie moje :

Jaką gumę naciągnąć najlepiej? :mysli:

Czy uda mi sie załozyć 215/45R17 czy lepiej 215/50R17 - chce jak najwęższą bo mały silnik i żeby nie obcierały.

Z góry dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abewwa dystanse będą Ci potrzebne bo przy ET 50 może obcierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich :hi:

SZukałem, i wreszcie znalazłem felgi ori 17x8,5J 5x112 ET50. otwór centrujacy 57,1mm

Podobno pochodzą od TT.

Teraz pytanie moje :

Jaką gumę naciągnąć najlepiej? :mysli:

Czy uda mi sie załozyć 215/45R17 czy lepiej 215/50R17 - chce jak najwęższą bo mały silnik i żeby nie obcierały.

Z góry dzieki za podpowiedzi.

Co do opon to 215/45 albo 225/45 dasz radę założyć. Jako że felga jest 8,5" to 225/45 będą lepsze. 215/50 odpuść bo będzie za dużo przekłamywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZukałem, i wreszcie znalazłem felgi ori 17x8,5J 5x112 ET50. otwór centrujacy 57,1mm

Jaką gumę naciągnąć najlepiej? :mysli:

Czy uda mi sie załozyć 215/45R17 czy lepiej 215/50R17 - chce jak najwęższą bo mały silnik i żeby nie obcierały.

Ostatnio zakupiłem fele 18" 8,5 J i powiem szczerze, że do tej felgi opona o szerokości 225 to minimum a najlepiej powinna być szersza 235 lub 245.

Tak więc bierz te które podał Dibo 225/45, spokojnie na nich pojeździsz z tym silnikiem.

Ja mam taki sam silnik w B6 i jeżdzę na 225/40/18 ", wiadomo, że szału prędkości nie ma ale wygląd :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robicie :ot:

Wątek jest o ET a nie o oponach :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem felgi 8,5 x18" ET 40, oponki bedą 225/40/18

I jak ta felga będzie pasić do B6, tzn czy nie bedzie wystawać ?

Miałem dać znać po założeniu.

Felgi kupione, oponki założone i moim zdaniem jest idealnie bez żadnych dystansów.

Koła nie są schowane anie nie wystają czyli ET 40 pod felge 8,5J x 18" pasuje jak ulał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiem do swojego Audi S4 B5 Avant 19" BBS Le-Mans - 8,5 cala ET35 - jednak się okazało że felga leży na przednim zacisku, po założeniu 8mm dystansów jest ok((( Z tyłu było ok i bez dystansów. Po założeniu 5 mm dystansów felga nadal ocierała o zacisk, więc zostawiliśmy 8mm i jest wszystko dobrze ale koła wystają ponad błotnik i ocierają przy załadowanym aucie(((

Postanowiłem sprzedać koła i teraz pytanie:

1) Z jakim ET najlepiej kupić felgi 19"ki i ile muszą mieć cali aby się obeszło bez dystansów i nic nie wystawało i ocierało w S4 B5?

2) Z jakim ET najlepiej kupić felgi 18"ki i ile muszą mieć cali aby się obeszło bez dystansów i nic nie wystawało i ocierało w S4 B5?

Znalazłem też felgi 18"ki od S4 B6 - ale mają 8X18 ET 45 lub 48 - czy będą takie pasować i nie będą ocierać o przedni zacisk?

Pogubiłem się z tym wszystkim i czekam na wasze rady...

Nik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest problem bo w eSie masz duże zaciski i ET musi być dużo mniejsze niż w zwykłej A4. Po tym co napisałeś (jakie było ET i dystanse) to wychodzi że powinieneś szukać ET27. Jeszcze powiedz ile felga wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy BBSach ET35 i 8mm dystans - koło wystawało dosłownie milimetr - ale wystawało. Czyli rozumiem że przy 18kach i 19kach ET30 było by ok?? No i ile cali 8 czy 8,5? Bo sam już nie wiem jakich felg mam szukać((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ET30 będzie tak jak przy ET35 i 5mm zacisku czyli jak napisałeś będzie lekko ocierało. Dlatego szukaj z maksimum ET27 bo to odpowiada kombinacji ET35 i 8mm dystansu. A co do szerokości felgi to pewnie pozostaje Ci 8". Najlepiej jak się wypowie jakiś inny właściciel eSy jaką ma kombinację u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki - czyli 8 cali byłoby w sam raz i ET27 - Nie wspomniałem jednak że mam nowe tarcze i klocki - wymieniłem tydz. temu więc przy 5mm brakowało mniej niż pół mm i nie ocierało by o zacisk - tak mysle że jak bym zahamował z 200km/h do zera to było by w sam raz)))...przy ET30)))

Tylko gdzie ja takie 19ki znajdę((((

No to może jeszcze jakiś właściciel S4 B5 się odezwie i podzieli się doświadczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że przy ET 30 ocierało o zacisk w S4... Może to kształt felgi był jakiś wyjątkowo dziwny :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że przy ET 30 ocierało o zacisk w S4... Może to kształt felgi był jakiś wyjątkowo dziwny :mysli:

Gdyby klocki miały ze 2 tygodnie ET30 było by idealne - felgi to BBS Le-Mans:

http://www.clublexus.com/gallery/data/500/13543PICT0497.JPG

- pozatym dystanse 50mm były stare więc nikt nie wie czy napewno miały równo 50mm...Mysle że felga z ET 30 była by ok - tylko wybór niewielki - jest 19ka od S5 ale ma 8,5 cala - więc mam spory problem(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby klocki miały ze 2 tygodnie ET30 było by idealne - felgi to BBS Le-Mans:

http://www.clublexus.com/gallery/data/500/13543PICT0497.JPG

Z tymi BBSami i ich ET przy 5mm dystansie nie jest tak źle. Pomyśl czy ich czasem nie zostawić :wink4: Ewentualnie poszukaj 6mm dystansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie naczytalem :mysli: i nie znalazlem odpowiedzi dla Ciebie

Plan mam taki :

opony 225/40/18

felgi 18, 8,5J ET29

jaki bedzie tego rezultat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić felgi 18" 8J ET32, otwór piasty 57mm, 5*112mm oczywiście, rozmiar opon 225/40. Mam pytanie czy nie będą felgi za bardzo wystawały obcierały w moim B5?

Powinno być :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...