Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

najgorsze jest to że z przodu ostatnio mi też przytarło

uważaj bo mi jak przytarło to rant błotnika od spodu się odgiął i wyzłobił w oponie rynne na głebokość 3-4mm z boku :thumbdown:

najrozsądniej chyba bedzie założyć węższą opone i zobaczyć co się dzieje , wycinania rantów nie polecałbym :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no ET nie jest zbyt dobre. proponuje rozciagnac troszke nadkola (jest do tego specjalna maszynka) lub ew zmienic opony na wezsze ale wtedy opona odsloni rant felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje rozciagnac troszke nadkola

Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat czy blacharz powinien mieć taką maszynkę? czy nie trzeba nic malować po takim zabiegu itd.

Dzięki chłopaki :good: a swoją drogą krąży opinia że do a4 prawidłowe ET oscyluje w granicach od 35 do 45 to 32 to nie taka tragedia chyba co. A do opon to jak myślicie z profilem 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :good: a swoją drogą krąży opinia że do a4 prawidłowe ET oscyluje w granicach od 35 do 45 to 32 to nie taka tragedia chyba co. A do opon to jak myślicie z profilem 45

oczywiście , ale musisz wziąć pod uwagę szerokość felgi , np. masz felge ET35 8,5J i felge ET35 7J , niby to samo ET ale pierwsza może trzeć o błotnik bo jest szersza.

A do opon to jak myślicie z profilem 45

jak dla mnie ,optymalnie do 17" to 225/45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie jakie dac dystanse na tył , mam et 45 felga 8x18'' teraz obnizylem auto czy na tył beda dobre dystanse 15mm ?? a ile na przód?? czy te beda dobre http://moto.allegro.pl/item724742132_dystanse_17mm_audi_vw_5_100_i_5_112_57_1_sruby.html

dzieki za odpowiedzi , pozdrawiam!

p.s. tak auto stoi po obnizeniu

5f40e38697b6989fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat czy blacharz powinien mieć taką maszynkę? czy nie trzeba nic malować po takim zabiegu itd.

tak wyglada maszynka ale nie kazdy blacharz je ma

rozpychaczjq1.jpg

jesli lakier na nadkolach bedzie w dosc dobrym stanie i bedzie troszke podgrzany to nie trzeba malowac i sladu po tym zabiegu nie bedzie na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Audi generalnie podchodzi ET od 35 do 45.

kurcze a 17'' a'la porsche z opona 225/45/17 i ET60 :shocked: beda pasowac jak duzy dystans trzeba dac by zniwelowac takie ET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a 17'' a'la porsche z opona 225/45/17 i ET60 :shocked: beda pasowac jak duzy dystans trzeba dac by zniwelowac takie ET?

Najlepiej 25mm :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a 17'' a'la porsche z opona 225/45/17 i ET60 :shocked: beda pasowac jak duzy dystans trzeba dac by zniwelowac takie ET?

Najlepiej 25mm :tongue4:

Nie będą za bardzo wystawać ? :mysli: Ja mam ET 43 i jest tak akurat ale wolałbym mieć te kilka mm bardziej schowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Proszę o drobną poradę, jak widzę znacie się na temacie dosyć dobrze :)

Mam do kupienia 16" 7Jx16H2 ET 42 5x112 - chciałbym na to założyć kapcia 205/55 lub 215/50.

Czy przy ET 42 wszystko się zmieści, jak trzeba, w nadkolu?

Dzięki za radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,przymierzam się do kupna felg stalowych na zimę i jest oferta stalówek-parametry: 6x15", rozstaw 5x112 ET 45.Czy takie coś będzie pasowało?bo nie kumam o co chodzi z tym 6x15".Aha i na to oponki 185 lub 195.Nie będzie bulwy: :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,przymierzam się do kupna felg stalowych na zimę i jest oferta stalówek-parametry: 6x15", rozstaw 5x112 ET 45.Czy takie coś będzie pasowało?bo nie kumam o co chodzi z tym 6x15".Aha i na to oponki 185 lub 195.Nie będzie bulwy: :confused4:

Będzie pasiła. 6 to szerokość felgi a 15 to średnica.

Weź oponę 195 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na zimówce mam 205/55/16 ale 6 cali szeroka felga stalowa chyba grzechu nie popełniłem :decayed:

ogolnie to ładnie lezy ta oponka na feldze

wiem ze powinno być 6,5 cala szerokosc ale była dobra cena

ET43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki maly problem , a raczej mialem ale nie wiem czy zaraz nie powstanie nowy :) a mianowice do mojej A4 B7 06r 3.0tdi ktore przyjechalo na kolach alu 17 7,5J 45ET 235/45 kupilem opony 16 zimowe 205 55 , do tego chcialem wziasc stalowe felgi no i jak sie okazalo panowie przymierzyli 6,5 i 7 calowe 16 z Et cos kolo 40 i ni cholery nie chialy wejsc na przod bo walily w zaciski hamulcow. Suma sumarum skonczylo sie tak ze wzialem alu felgi od audi 16 6,5 ale ET 16!!! , pasuja super nie wystaja nawet za bardzo tylko czy oby napewno nic sie nie zj...ie za 5 minut ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...