Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Znaczenie ET Felgi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

najgorsze jest to że z przodu ostatnio mi też przytarło

uważaj bo mi jak przytarło to rant błotnika od spodu się odgiął i wyzłobił w oponie rynne na głebokość 3-4mm z boku :thumbdown:

najrozsądniej chyba bedzie założyć węższą opone i zobaczyć co się dzieje , wycinania rantów nie polecałbym :thumbdown:

  • Odpowiedzi 3,7 tys.
  • Wyświetleń 511,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

no ET nie jest zbyt dobre. proponuje rozciagnac troszke nadkola (jest do tego specjalna maszynka) lub ew zmienic opony na wezsze ale wtedy opona odsloni rant felgi.

Opublikowano

proponuje rozciagnac troszke nadkola

Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat czy blacharz powinien mieć taką maszynkę? czy nie trzeba nic malować po takim zabiegu itd.

Dzięki chłopaki :good: a swoją drogą krąży opinia że do a4 prawidłowe ET oscyluje w granicach od 35 do 45 to 32 to nie taka tragedia chyba co. A do opon to jak myślicie z profilem 45

Opublikowano

Dzięki chłopaki :good: a swoją drogą krąży opinia że do a4 prawidłowe ET oscyluje w granicach od 35 do 45 to 32 to nie taka tragedia chyba co. A do opon to jak myślicie z profilem 45

oczywiście , ale musisz wziąć pod uwagę szerokość felgi , np. masz felge ET35 8,5J i felge ET35 7J , niby to samo ET ale pierwsza może trzeć o błotnik bo jest szersza.

A do opon to jak myślicie z profilem 45

jak dla mnie ,optymalnie do 17" to 225/45

Opublikowano

witajcie jakie dac dystanse na tył , mam et 45 felga 8x18'' teraz obnizylem auto czy na tył beda dobre dystanse 15mm ?? a ile na przód?? czy te beda dobre http://moto.allegro.pl/item724742132_dystanse_17mm_audi_vw_5_100_i_5_112_57_1_sruby.html

dzieki za odpowiedzi , pozdrawiam!

p.s. tak auto stoi po obnizeniu

5f40e38697b6989fm.jpg

Opublikowano
Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat czy blacharz powinien mieć taką maszynkę? czy nie trzeba nic malować po takim zabiegu itd.

tak wyglada maszynka ale nie kazdy blacharz je ma

rozpychaczjq1.jpg

jesli lakier na nadkolach bedzie w dosc dobrym stanie i bedzie troszke podgrzany to nie trzeba malowac i sladu po tym zabiegu nie bedzie na lakierze

Opublikowano

Do Audi generalnie podchodzi ET od 35 do 45.

kurcze a 17'' a'la porsche z opona 225/45/17 i ET60 :shocked: beda pasowac jak duzy dystans trzeba dac by zniwelowac takie ET?

Opublikowano

10mm dystansu to jak odjęcie 10 ET Czyli żeby z ET60 zrobić np. ET 40 trzeba wstawić 20mm dystanse :wink4:

Opublikowano

kurcze a 17'' a'la porsche z opona 225/45/17 i ET60 :shocked: beda pasowac jak duzy dystans trzeba dac by zniwelowac takie ET?

Najlepiej 25mm :tongue4:

Opublikowano

kurcze a 17'' a'la porsche z opona 225/45/17 i ET60 :shocked: beda pasowac jak duzy dystans trzeba dac by zniwelowac takie ET?

Najlepiej 25mm :tongue4:

Nie będą za bardzo wystawać ? :mysli: Ja mam ET 43 i jest tak akurat ale wolałbym mieć te kilka mm bardziej schowane.

Opublikowano

Nie będą za bardzo wystawać ? :mysli:

Jaka szerokość felgi ?

Opublikowano

Hej,

Proszę o drobną poradę, jak widzę znacie się na temacie dosyć dobrze :)

Mam do kupienia 16" 7Jx16H2 ET 42 5x112 - chciałbym na to założyć kapcia 205/55 lub 215/50.

Czy przy ET 42 wszystko się zmieści, jak trzeba, w nadkolu?

Dzięki za radę.

Pozdrawiam

Opublikowano

B_K bedzie ok, a opone proponuje 205/55

Opublikowano

Nie będą za bardzo wystawać ? :mysli:

Jaka szerokość felgi ?

Rozumiem że to pytanie do mrogala nie do mnie ?

Ja mam 17x7,5 ET43 i jest tak akurat.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Koledzy,przymierzam się do kupna felg stalowych na zimę i jest oferta stalówek-parametry: 6x15", rozstaw 5x112 ET 45.Czy takie coś będzie pasowało?bo nie kumam o co chodzi z tym 6x15".Aha i na to oponki 185 lub 195.Nie będzie bulwy: :confused4:

Opublikowano

Koledzy,przymierzam się do kupna felg stalowych na zimę i jest oferta stalówek-parametry: 6x15", rozstaw 5x112 ET 45.Czy takie coś będzie pasowało?bo nie kumam o co chodzi z tym 6x15".Aha i na to oponki 185 lub 195.Nie będzie bulwy: :confused4:

Będzie pasiła. 6 to szerokość felgi a 15 to średnica.

Weź oponę 195 :wink4:

Opublikowano

Dzięki Ambro :notworthy:

Opublikowano

ja na zimówce mam 205/55/16 ale 6 cali szeroka felga stalowa chyba grzechu nie popełniłem :decayed:

ogolnie to ładnie lezy ta oponka na feldze

wiem ze powinno być 6,5 cala szerokosc ale była dobra cena

ET43

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, czy ktoś zakładał felgi 16" 7,5 cala i ET 30 do audi a4 b5 2000r i opony 205/55/16.Czy nie będą wystawać poza błotnik?

Opublikowano

Witam mam taki maly problem , a raczej mialem ale nie wiem czy zaraz nie powstanie nowy :) a mianowice do mojej A4 B7 06r 3.0tdi ktore przyjechalo na kolach alu 17 7,5J 45ET 235/45 kupilem opony 16 zimowe 205 55 , do tego chcialem wziasc stalowe felgi no i jak sie okazalo panowie przymierzyli 6,5 i 7 calowe 16 z Et cos kolo 40 i ni cholery nie chialy wejsc na przod bo walily w zaciski hamulcow. Suma sumarum skonczylo sie tak ze wzialem alu felgi od audi 16 6,5 ale ET 16!!! , pasuja super nie wystaja nawet za bardzo tylko czy oby napewno nic sie nie zj...ie za 5 minut ???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.