Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzyli 6,5 i 7 calowe 16 z Et cos kolo 40 i ni cholery nie chialy wejsc na przod bo walily w zaciski hamulcow

nie jestem pewny ale czy na twoje hamulce najmniejsze jakie wejda to 17" :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przymierzyli 6,5 i 7 calowe 16 z Et cos kolo 40 i ni cholery nie chialy wejsc na przod bo walily w zaciski hamulcow

nie jestem pewny ale czy na twoje hamulce najmniejsze jakie wejda to 17" :mysli:

kurde czytalem na forum troche i pisali ludzie ze 16 wejda , zreszta gdzies w jakis katalogach sprawdzalem i niby tez 16 byly , teraz 16 sa zalozone i jezdze przy tym niskim ET do zaciskow kawal drogi i wsyztsko mniej wiecej wyglada tak jak bylo wczesniej ale do konca to ja pewny jestem zwlaszcza jak teraz takie glosy slysze ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wzoru felgi, nie tylko od ET. 3.0TDI (321mm tarcze) wychodziły w serii w 16'' więc sprawa dość jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie obciera to nie ma się o co martwić. Pewnie stoi po prostu inaczej bo felgi są bardziej na zew. W porównaniu do tych 17'' z ET45 wystają o 29mm na zew. Różnica niby duża, trochę inaczej auto będzie się prowadziło ale żadnych problemów nie powinieneś mieć z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedzi , mozecie mi jeszcze powiedziec jak sie to oblicza no bo szerokosc felgi w calach to sprawa dosc jasna ale jak sie przelicza ET na cm lub cale to nie mam pojecia a przelicznika tez nigdzie nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET to odległość w mm od środka felgi do płaszczyzny osadzenia felgi na piaście. 1 cal = 2,54cm

Kalkulator do tego: http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie obciera to nie ma się o co martwić. Pewnie stoi po prostu inaczej bo felgi są bardziej na zew. W porównaniu do tych 17'' z ET45 wystają o 29mm na zew. Różnica niby duża, trochę inaczej auto będzie się prowadziło ale żadnych problemów nie powinieneś mieć z tego powodu.

29 mm?? wg tego co podal Yelo wychodzi ze mniej. 29 mm to roznica samych et a tu jest fela na szerokosc mniejsza o jeden cal czyli 25,4 mm , wychodzi na to ze ta nowa powinna wystawac tylko 4mm bardziej od poprzedniej , dobrze licze ? :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje nas ile felga wystaje poza piastę.

Definicję ET podałem już na poprzedniej stronie. Wynika z niej dość prosto, że felga będzie wystawać połowę szerokości - ET.

Do środka nadkola będzie sięgać na połowę szerokości + ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje nas ile felga wystaje poza piastę.

Definicję ET podałem już na poprzedniej stronie. Wynika z niej dość prosto, że felga będzie wystawać połowę szerokości - ET.

Do środka nadkola będzie sięgać na połowę szerokości + ET.

aaaaaaaaaaaaaaa czlowiek uczy sie jednak cale zycie :wallbash: :wallbash: :wallbash: podziekowal :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ,dziękuje za odpowiedź.

W weekend pewnie je założe i sam sie przekonam jak to wizualnie wygląda:)

podobno ET33 było w b6 standartem czy się myle?

podobno ET33 było w b6 standartem czy się myle?

no prawie :) 35

Felgi stalowe w B6:

6,5Jx15 - ET33

7Jx16 - ET42

ET35 też były, ale tylko "tymczasowe koło zapasowe", nie były montowane seryjnie na piastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...