Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie felga stalowa 16 cali ale szerokosc 6 cali i opona 205/55/16 została ładnie załozona i nie ma jakies mega zew. rantu

więc można zakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No cóż. A moją A4-czkę Helmut zamówił na ET45 - 5x112 - 7,5JX17H2 – „8D0601025M” :gwizdanie:, a oponki 225x45x17” i się dowiedziałem, że z powodu seryjnie większych tarcz nie włożę 15” (zimówek) nawet tak jest napisane na naklejce przy zamku drzwi kierowcy. Więc „Polak potrafi” żeby nie zrobić z Audi np. Fiata Punto. Poszperałem przeliczyłem jak inżynier i wyskoczył wynik: 7JX16 5X112 ET37 - otwór centrujący 57 mm od PASSATA B5 :cool1: do tego opony 205x55x16”. Całość pięknie wygląda super pasuje. Szczelina pomiędzy nadkolem, a zewnętrzną stroną opony ok. 5mm. Lepiej być nie może. Nie jeden chciałby mieć tak spasowane letnie. Szczerze polecam tą konfigurację przejeździłem tak cały sezon 2008 i ok :good: :good: :good:. Pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leman wystarczylo przeczytac jedna wypowiedz wczesniej bo tam jest odpowiedz :cool1:

masz ten sam samochod co Pilot_24 i on napisal

z powodu seryjnie większych tarcz nie włożę 15” (zimówek) nawet tak jest napisane na naklejce przy zamku drzwi kierowcy

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę 15'' nie jest złe, przynajmniej jak zbierzesz krawężnik, to małe szkody :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiej grubosci dystanse zalozyc do felg 16'' o szerokosci 6.5'' ET45? Auto B5 Avant. Opony standard 205/55. Mysle nad 15mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz takie założyć. Bez nich również nie będzie nic tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie maxymalnie moge zalozyc? 20mm? Czy oprocz wizualnych efektow i ewentualnego tarcia opony o nadkole, grubosc dystansu ma wplyw na cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dystans jest dobrej jakości, to poza wyglądem i ew. tarciem nie na innych efektów.

20mm może być na tył, z przodem nie jestem przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam założyć na przód 15mm a na tył 20. Polecacie konkretne firmy produkujące dystanse? Oprócz H&R... Miał ktoś doświadczenie z tymi allegrowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam założyć na przód 15mm a na tył 20. Polecacie konkretne firmy produkujące dystanse? Oprócz H&R... Miał ktoś doświadczenie z tymi allegrowymi?

dystans jak dystans , w zasadzie nie pracuje wiec nie ma co sie w nim zepsuć. no może pęknąć ale to rzadkość :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie bo nie wiem jakie w końcu fele zakupić 16 czy 17" i jaką szerokość i jakie ET? W tej chwili posiadam fele Borbet 15" ET 35 ale jaka to jest szerokość to już nie mam pojęcia. Auto jest na oryginalnym zawieszeniu i wiem że 16" były by na pewno dobre z ET 35 tylko nie wiem jaka szerokość, a jak to jest z 17" ? Jakie powinno być ET i szerokość żeby było ok i żeby nigdzie nie tarło. Jedno wiem na pewno przy 16" opony powinny być 205/55, a przy 17" 225/45. Z góry dzięki. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 17" ET35 i szerokość 7,5" będzie :good:

Nie wiem jak jest z 8" czy pasuje ładnie czy może coś obcierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie nigdzie tarło? A w takim układzie jak 17" ma być ET 35 i szer. 7,5" to 16" ma być ET 35 i szer. 7" ? Czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie nigdzie tarło? A w takim układzie jak 17" ma być ET 35 i szer. 7,5" to 16" ma być ET 35 i szer. 7" ? Czy jak?

Spokojnie może być tak jak podajesz :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,przymierzam się do kupna felg stalowych na zimę i jest oferta stalówek-parametry: 6x15", rozstaw 5x112 ET 45.Czy takie coś będzie pasowało?bo nie kumam o co chodzi z tym 6x15".Aha i na to oponki 185 lub 195.Nie będzie bulwy: :confused4:

Będzie pasiła. 6 to szerokość felgi a 15 to średnica.

Weź oponę 195 :wink4:

Witam ja mam propozycje zakupu felg ET45 6J15H2 czy takie beda pasowac do Avanta? I czy nie bedą za bardzo schowane pod blotnikami? Jako jest idealny rozmiar felg 15`stek do A4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ori rozmiar 15'' stalówek do B5. Felga będzie schowana, ale zima to nie konkurs piękności (inaczej byś przecież nie zakładał stali) ;) Upewnij się tylko czy felgi są od Audi/VW (średnica otworu centującego 66,5mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się tylko czy felgi są od Audi/VW (średnica otworu centującego 66,5mm).

A nie 57.1mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...