Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Podgrzewanie lusterek zewnętrznych


czudaj

Rekomendowane odpowiedzi

panowie nie dawno wsadzilem maty grzewcze bo nie mialem a lusterka dalej nie dzialają prad nie do chodzi to moze trzeba to gdzies vagiem aktywować robil kto to juz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Na jednym lewym lusterku jest ciągle napięcie koło 6V i nie zmienia sie wraz z włączeniem ogrzewania tylnej szyby. Za to prawe lusterko działa poprawnie tzn załącza sie ogrzewanie gdy włącze ogrzewanie tylnej szyby. Dlaczego na lewym lusterku jest ciągle ok 6V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez sie zabrałem za grzane lusterka, w wyposazeniu nie miałem grzanych lusterek. Zdjalem wklady i zmierzylem napiecie: 0,6v po lewej i 0,4v po prawej stronie, co dziwne napiecie bylo takie samo czy bylo wlaczone ogrzewanie tylnej szyby czy nie. Wydalo mi sie ze to troche za malo ale stwierdzilem ze i tak maty musze zalozyc wiec sie zabralem do roboty. Na szczescie okazalo sie ze od strony kierowcy mialem juz wklad z mata (okazalo sie ze wklad ma date produkcji pozniejsza wiec pewnie poprzedni wlasciciel wymienial wklad) wiec kleilem tylko prawe. W zwiazku ze slabym napieciem juz myslaem ze nic z tego nie bedzie ale sprawdzilem organoleptycznie i rzeczywiscie lusterka robia sie cieple. Z czego lewe jest wyczuwalnie cieplejsze od prawego.

I teraz moje pytania:

1. Czy takie niskie napiecie to norma?

2. Czy to mozliwe ze mialem zle ustawiony miernik i to bylo 6v a nie 0,6v?

3. Czy roznica w napieciach w lewym i prawym lusterku jest normalna?

4. Nie jestem elektrykiem ale mimo wszysko zdziwilo mnie ze przy napieciu wystepujacym przy wlaczonym i wylaczonym ogrzewaniu tylnej szyby, lusterka grzaly tylko przy wlaczonym ogrzewaniu tylnej szyby.

5. I najwazniejsze zwiane z poprzednimi pytaniami, odczekalem ok. 2-3 minut lusterka byly cieple ale kropelki wody z lusterka nie wyparowaly, czy to za krotko czy tez przy tak niskim napieciu ogrzewanie dziala dobrze tylko przy zaszronionych lusterkach?

Podpinajac na krotko pod 12v lusterka nagrzewaly sie o wiele szybciej i bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu. Nie zakładam nowego aby nie zaśmiecać.

Proszę o pomoc gdzie można nabyć matę grzewczą do lustra? Napewno te osoby, które to wymieniały wiedzą gdzie więc proszę o namiary. Ja niestety znaleźć nie mogę :kwasny:

Na allegro nie widziałem, w ASO i sklepach mają tylko razem z wkładem.

[br]Dopisany: 21 Październik 2009, 13:55_________________________________________________Już znalazłem, gapa ze mnie :kwasny:

Na allegro chodzi to jako "podgrzewacz lusterka" :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiecie jak to podpiąć w poliftowej niuni jak nie miała grzanych bo chętnie bym się skusił na coś takiego bo nie lubię zamglonych lusterek :wink4: napiszcie jak i gdzie się wpinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił to tak i poprowadził kabelki z włącznika ogrzewania tylnej szybki. Dwa przewody do lewego i dwa do prawego lusterka no i tylko maty z Allegro i jest ok. A o zdemontowaniu szkieł z lusterek i odklejeniu tego plastikowego mocowania od szkła jest gdzieś napisane na forum, bo sam na tym bazowałem. Maty są samoprzylepne i przyklejamy je do szkła, a następnie na taśmę dwustronnie klejącą do tego plastikowego mocowania. Wszystko powinno działać pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gremlintz łap linka, powinien się przydać, nie musisz się dostawać do klimy tylko do odpowiednich kabli :)

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t56629.0.html;highlight=podgrzewanie+lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gremlintz łap linka, powinien się przydać, nie musisz się dostawać do klimy tylko do odpowiednich kabli :)

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t56629.0.html;highlight=podgrzewanie+lusterek

dzięki :good: :good: dziś zdjąłem wkłady i w obu mam ładnie przyczepione do lusterka dwa czarne nigdzie nie podpięte kabelki:) czyżby to grzanie?? nie mam żadnej próbówki żeby to sprawdzić:) bo może wystarczą maty z allegro i już:) może przez weekend sprawdzę:)

ps takie maty mogę sobie zakupić?????? http://allegro.pl/item784295174_podgrzewacz_lusterka_samochodowego_gb10_12v_12w.html

jest tu gdzieś fotostory jak to przykleić bo nie mogę znaleźć. :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bank grzanie, masz najgorszą robotę za sobą. Napięcie powinno też być. Teraz zanim przykleisz i zamontujesz maty (te z linka z allegro, ja też to zamówiłem) tylko je podłącz aby sprawdzić czy grzeją (włączanie przez zapłon lub przez ogrzewanie tylnej szyby). Jeśli wszystko będzie git to nic innego Ci nie pozostaje jak kleić i składać do kupy. No i cieszyć się grzanymi lustrami :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps takie maty mogę sobie zakupić?????? http://allegro.pl/item784295174_podgrzewacz_lusterka_samochodowego_gb10_12v_12w.html

jest tu gdzieś fotostory jak to przykleić bo nie mogę znaleźć. :decayed: :decayed: :decayed:

Te maty będą jak najbardziej odpowiednie :good: a jak to zrobić znajdziesz wszystko ładnie opisane pod tym linkiem => http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_demontaz_wkladu_lusterka_oraz_wymiana_mat_grzewczych-t59600.0.html;msg640946#msg640946
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak włączasz ogrzewanie tylnej szyby to też nie ma?? Ja dzisiaj wymieniłem maty (bo orginalne były uwalone). Do tych zakupionych z allegro dolutowałem te końcówki od starych mat tak, że mogę podłączyć je do tych wsówek z powyższego zdjęcia kolegi gremlintz i wszystko działa po włączeniu ogrzewania tylnej szyby.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wła

A jak włączasz ogrzewanie tylnej szyby to też nie ma?? Ja dzisiaj wymieniłem maty (bo orginalne były uwalone). Do tych zakupionych z allegro dolutowałem te końcówki od starych mat tak, że mogę podłączyć je do tych wsówek z powyższego zdjęcia kolegi gremlintz i wszystko działa po włączeniu ogrzewania tylnej szyby.,

no właśnie nie ma prądu :disgust: :disgust: :disgust:

ma ktoś jakiś pomysł??

trzeba drzwi rozbierać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to nie tak. Napięcie 12V nie bedzie nawet po włączeniu ogrzewania tylnej szyby!!! U mnie jak mierzyłem miernikiem to było tylko ok 0,6V a nie 12V i po włączeniu ogrzewania tylnej szyby też było zaledwie ok 0,6V. Ale po podłączeniu maty grzewczej i zmierzeniu napięcia to okazuje sie że jest właśnie 12V, więc na spokojnie podłączaj maty i powinny działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( :( :( :( i lipa kable są prądu nie ma :disgust: :disgust: :disgust:

oto fotka tych kabli:

Tak samo było i u mnie , kabla jest tylko 10 cm i kończy się wtyczką zaraz za lusterkiem od środka pod tapicerką drzwi .

Reszty instalacji brak .Wszystko podlączałem pod ogrzewanie tylnej szyby.

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to nie tak. Napięcie 12V nie bedzie nawet po włączeniu ogrzewania tylnej szyby!!! U mnie jak mierzyłem miernikiem to było tylko ok 0,6V a nie 12V i po włączeniu ogrzewania tylnej szyby też było zaledwie ok 0,6V. Ale po podłączeniu maty grzewczej i zmierzeniu napięcia to okazuje sie że jest właśnie 12V, więc na spokojnie podłączaj maty i powinny działać.

podpinałem i same maty i nic :kwasny: ale dziękuję

:( :( :( :( i lipa kable są prądu nie ma :disgust: :disgust: :disgust:

oto fotka tych kabli:

Tak samo było i u mnie , kabla jest tylko 10 cm i kończy się wtyczką zaraz za lusterkiem od środka pod tapicerką drzwi .

Reszty instalacji brak .Wszystko podlączałem pod ogrzewanie tylnej szyby.

Pozdrawiam Paweł

i pewnie u mnie tak jest :mysli: :mysli: :mysli:

no to teraz pozostaje jakiegoś kolegę :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: z forum znaleźć co w Warszawie mieszka ma jakiś zaciszny kącik i w weekend ma czas i lutownice i działamy:)

iiii iiiiii iiiiiiii będzie grzało :naughty: :naughty: :naughty: bo ja dopiero w Boże narodzenie będę w mym Monster garage :evil: za daleko :wallbash: :wallbash: :embarrassed: :embarrassed: :embarrassed:

ktoś chętny do pomocy?? :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gremlintz poproś niech ktoś na spota Ci lutownice podrzuci z tego co pamiętam to w Arkadii mamy kontakty na słupach można się podłączyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...