Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynne wyłączanie się MMI !?


tomasm64

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, adekx napisał:

 Na którymś z forów znalazłem informację, że problemem może być jednostka wzmacniacza audio która w niektórych modelach jest w bagażniku w bocznej ściance zamontowana. Chodziło o przekaźnik który trzeba wymienić bo szaleje i przerywa. Ale z tego co wiem osobny wzmacniacz ma tylko audio bang & olufsen i bose a ja mam zwykłe najzwyklejsze audio system. Wgląda na  to, że problem nie leży w MMI tylko zupełnie gdzieś indziej. Pytałem w ASO? umówić się na serwis będziemy diagnozować.... Znajomy macher od audi? MMI się generalnie pieprzą... Na dzień dzisiejszy totalna klapa...

adekx: u mnie w aucie jest nagłośnienie Bang&Olufsen i jest wzmacniacz w lewym tylnym boczku. Nie wiesz przypadkiem czy ten przekaźnik jest gdzieś na zewnątrz czy wlutowany normalnie na płytce w środku?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to niemożliwe, by wzmacniacz się do tego przyczyniał no bo jak? Wzmacniacz nie może generować wyższego napięcia niż to,  którym jest zasilany. To nie przetwornica. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym na to znał odpowiedż chętnie bym Ci odpowiedział. Ale myślę, że to wina MMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co, próba ?! Kupić drugi egzemplarz MMI, ściągnąć cp i sprawdzić ?! Trochę droga to próba ?! Ale może to sposób ?! Pomyślę, poszukam, przekalkuluję ?! 

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być rzeczywiście częściowo uszkodzony syk bądź sam przekaźnik w wzmacniaczu, sterowniku MMI jak sugeruje " adekx ". 

Niestety u mnie też kontynuacja tematu, który zawsze rano powraca jak bumerang pomimo wielu sprawdzeniach i weryfikacjach jak również prób napraw i wymianach na nowy alternatora, regulatora napięcia, nowego akumulatora (który jest w cenie). Ciekawe czy w ASO audi jest znany problem czy raczej raczkujący i co wywnioskują z inspekcji u "adekx".

Na dzień dzisiejszy jest to totalna klapa bez rozwiązania pomimo wielu prób. Może warto iść podpowiedzią sterownika MMI oraz przekaźnika i dokonania sekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 11:03, tomasm64 napisał:

adekx: u mnie w aucie jest nagłośnienie Bang&Olufsen i jest wzmacniacz w lewym tylnym boczku. Nie wiesz przypadkiem czy ten przekaźnik jest gdzieś na zewnątrz czy wlutowany normalnie na płytce w środku?!

Rozwiązanie ze wzmacniaczem opisał gościu na tym forum (szukać zdjęć pod koniec)

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2672547.html

 

U mnie niestety nie ma osobnego wzmacniacza a problem jest nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie wzmacniacz Bang&Olufsen i tak, jak napisał powyżej Muskel1: wzmacniacz z postu "elektrody" jest całkowicie inny w środku w porównaniu do mojego. W moim są dwie oddzielne płytki elektroniczne połączone ze sobą szybkozłączem. Całkiem inny środek. Więc dalej lipa.

Potrzebuję rozpiski zasilania złącza do MMI, tego dużego, kwadratowego, tzn. które piny to zasilane ...

...........................................................................................................................................................................................................

Znalazłem rozpiskę pinów gniazda 16-pinowego z MMI, którą trzeba "dobrze" przetłumaczyć, i tu prośba do was o to , bo mój techniczny angielski ... !!!

ca27540e6d3c.jpg

Z tego zestawienia wynika, że :

- zasilanie "+" z akumulatora - pin 15 (czy dobrze myślę: zasilanie z bezpiecznika nr 3, brązowa listwa, bok prawa strona od pasażera )

- masa "--" - pin 12

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie MMI na taki sam model/numer trzeba coś kodować, czy tylko zdjęcie CP ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie i cp. oraz dopasowanie w zielonym menu bo każde auto ma inne wyposażenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sam tego chyba nie ogarnę ?!

Czy jest ktoś z forumowiczów z okolic Olsztyna aby pomóc ogarnąć wymianę MMI ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki.

Wiesz co, nie mam już nerwów z tym wyłączaniem się MMI i postanowiłem sprawdzić MMI a potem może je wymienić !?                              

 

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nieszczęsny wzmacniacz MMI znajduje się po lewej stronie otwierając bagażnik ?

U siebie znalazłem właśnie takie coś po zdjęciu osłony lewej strony bagażnika Q5.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że tak. To może być cały moduł radia ze wzmacniaczem. W niektórych wersjach wszystko było w bagażniku schowane.

Edytowane przez adekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...