Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0T stage 3 Competition Plus Python Green Carbon

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym Wam przedstawić mój nowy nabytek tj A4 sedan z 2014 roku z silnikiem 2.0TFSI 220km z napędem Quattro oraz skrzynią ZF8HP czyli Tiptronic. :) 

Kod silnika CPMB

Szukałem auta, które będzie miało powyżej 180KM, tylko benzyny z jak najmniejszą liczbą problemów. Stąd też padł wybór na poliftowe A4 B8, a skoro Audi, to od razu z Quattro :D

Skrzynia podobno mniej awaryjna niż stronic, czytałem, że mniej wyrywna, bez opcji LC, ale już po zakupie stwierdzam, że jazda z tą skrzynią jest rewelacyjna! 

Miałem zamiar kupić A4 zewnętrznym jak i wewnętrznym pakietem S-line oraz dosyć bogarej wersji wyposażenia, jednak jako, że wszystkiego mieć nie można coś musiało odpaść :D

Z wyposażenia:

- zewnętrzny pakiet S-line

- MMI 3G+ z dyskiem 60GB oraz gniazdem SIM oraz 2x SD

- czujniki parkowania z przodu i tyłu oraz kamera cofania

- nagłośnienie Bang&Olufsen

-  podgrzewane skórzane fotele z elektryczną regulacją oraz funkcją pamięci, niestety zwykłe stołki z brązowej skóry. 

- HomeLink czyli system otwierania bramy garażowej

- podgrzewane, fotochromatyczne lusterka boczne z funkcją Side Assist oraz pamięcią ustawień

- czarna podsufitka z szyberdachem

- dzielona tylna kanapa z podlokietnikiem i uchwytami na kubki i schowkiem

- kolorowy FIS

- Bluetooth

- haczyki na zakupy oraz siatka w bagażniku 

- tempomat

- pakiet oświetlenia wewnętrznego QQ1

- bagażnik otwierany przyciskiem od środka 

- czujnik deszczu oraz zmierzchu 

- 3strefowa klimatyzacja 

- nakładki progowe S-line

- zawieszenie niestety 1BA, więc koza..

- funkcja Valet, składana kanapa  z możliwością zakluczenia

 

Kilka planów mam na auto i mam nadzieję, że z czasem wraz z nauką tego auta będę je ralizował, a oto kilka z nich: 

- wygłuszenie całego auta łącznie z półką, wnęką koła, podłogą

- komplet carbonowych dekorów

- pakiet oświetlenia schowków drzwi z A6 C7

- projektory z logo Audi z A4 B9

- przetwornica 230V

- ładowarka indukcyjna z A4 B9

- carbonowe obrysówki zamiast pomarańczu

-  klamki wewnętrzne z RS4

- carbonowy spoiler zderzaka competition plus

- zaciski na przód z A6 C7 pod tarczę 356mm oraz na tył z S4 pod wentylowaną tarczę 330mm

- przewody hamulcowe w stalowym oplocie HEL

- zawieszenie bilstein b8 + pro kit

- przyciemić tylne szyby

- kilka poprawek lakierniczych oraz korekta lakieru i PPF na lampy, słupki w piano black 

- kierownica z płaskim dołem, trójramienna S4 z łopatkami

-  DP + IC 

- aktualizacja map oraz nowy soft MMI

- wymiana HomeLink na wersję EU

- dolot APR Carbonio

- Turbo Inlet Pipe

- turbo muffler delete by Revo

- grill z S4 czarny z matowymi wstawkami

- aluminiowe nakładki na pedały

- wszystkie zwykłe żarówki we wnętrzu jak i kierunków, cofania i przeciwmgielne LED

- rozpórka kielichów przednich

- korek oleju z R8

- korek płynu chłodzącego z Porsche 911

- przycisk Audi Drive Select 

- przycisk Audi Hold Assist

- skórzane podłokietniki w boczkach

- wydech ma 4rury z przepustnicami na pilota

- stabilizatory z RS5

- HIGH BEAM ASSIST

- Dołożenie PDC przód

- wymiana przodu na Competition Plus 

- tylny dyfuzor od S4

- alufelgi 19cali 8.5j et30 Motec o wadze 8.6kg

- soft silnika i skrzyni

- założenie innego turbo/hybrydy

 

Mody wykonane od listopada 2023:

- zmiana koloru na Python Green z palety Porsche

- zaciski z S4 B9 w kolorze Speed Yellow

- turbosprężarka od Geremiego

- obszycie boczków w alcantare z zielonymi przeszyciami 

- dokładki progowe oraz kierownica w carbonie

- zawieszenie gwintowane KW V2

- konserwacja podwozia z piaskowaniem oraz zabezpieczeniem podkładem etylokrzemianowym, masą polimerową oraz twardym woskiem.

- gałka z S4 w carbonie

- dolot wyspawany z aluminium i pomalowany w czarny mat

- grill z s4 w wersji black bez miejsca na tablice

- android auto z ekranem dotykowym 8,8 cala 8gb ram i carbonową ramką

- lusterka w carbonie

- carbonowy ducktail

- fotele z B9 z alcantarą. Pełna elektryka w tym elektryczne zagłówki, pamięć, grzanie. 

- lampy z czarnym środkiem i biledem oraz carbonową obrysówką

- nagłośnienie z przodu Audio System HX200SQ EM EVO3, tył analogicznie ale 165mm zamiast 200 i w planie jest fitbox z subem audio system i wykodowaniem B&O

Jeśli macie jakieś propozycje co do modów, które pasowałyby do tego auta, to zapraszam do komentowania! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20210125_104350.jpg

20210125_103959.jpg

20201018_011112.jpg

20210125_104053.jpg

Edytowane przez gagat3k
.

Opublikowano

Piękna B8 i fajna baza do modów. Nie dużo trzeba aby był ideał :)

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Gibons napisał:

Piękna B8 i fajna baza do modów. Nie dużo trzeba aby był ideał :)

Dziękuję bardzo, pewnie jeszcze jakieś plany wlecą  do głowy. 

A od Ciebie niedługo coś wleci  w czerwonym kolorze ^^

Edytowane przez gagat3k
.

Opublikowano
1 godzinę temu, gagat3k napisał:

Dziękuję bardzo, pewnie jeszcze jakieś plany wlecą  do głowy. 

A od Ciebie niedługo coś wleci  w czerwonym kolorze ^^

Dawaj foty środka bo widzę że ładny kolor :) Paka w poniedziałek leci :)

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Gibons napisał:

Dawaj foty środka bo widzę że ładny kolor :) Paka w poniedziałek leci :)

Środek bez szału, brązowe zwykle fotele, dekory  "ala" drewno. Aktualnie mam 2 słabe zdjęcia. Bardzo podobają mi się fotele z s4, ale nie wiem czy będę się za to zabierał kiedykolwiek. 

received_1955706197873468.jpeg

Screenshot_20190323-074823_OTOMOTO.jpg

Opublikowano

Kolor tapicery fajny. Szkoda że zwykłe naleśniki :) a nie chociaż sporty. Wymień tą ochydną kiere na 3ramienną :P

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, Gibons napisał:

Kolor tapicery fajny. Szkoda że zwykłe naleśniki :) a nie chociaż sporty. Wymień tą ochydną kiere na 3ramienną :P

mam to w planach, 3ramienna, płaska od dołu z manetkami do skrzyni. Jednak ceny ich zabijają  ? kierownica z poduszką 2,5/3k to jednak sporo. 

edit: trójramienna kiera płaska z dołu z manetkami i poduszką już zamówiona :D nowy moduł HomeLink pod wersję EU również i jeszcze jeden mały fancik. 

Edytowane przez gagat3k
.

Opublikowano

Bardzo dobry wybor co do silnika i skrzyni :)

Jaki masz przebieg?

Opublikowano

Fajna niech dobrze służy ?

Proponuję dodać do planów ramki klubowe :D

Opublikowano
  • Autor
W dniu 4.04.2019 o 11:02, qruku napisał:

Fajna niech dobrze służy ?

Proponuję dodać do planów ramki klubowe :D

Dzięki,  to zamówię w takim razie :D

W dniu 4.04.2019 o 10:38, wampir napisał:

Bardzo dobry wybor co do silnika i skrzyni :)

Jaki masz przebieg?

74k km 

Widziałem Twój wątek, naprawdę niezły allroad :)

 

A tutaj nowe fanty  się zbierają. 

Kierownica jaką chciałem od samego początku, hamulce na przód pod tarcze 356mm dzięki @Gibonswpadną tarcze  i klocki zimmerman gładkie, do tego moduł HomeLInk pod wersję EU, korek oleju od R8 oraz spryskiwacze mgiełkowe  od A7. Pod koniec kwietnia zdam relację jak już wszystko będzie na aucie :)

 

20190404_105409.jpg

IMG_20190401_102935.jpg

20190404_110311.jpg

20190404_145421.jpg

20190404_145431.jpg

20190404_145440.jpg

20190411_195812.jpg

20190410_234604.jpg

20190410_234642.jpg

Edytowane przez gagat3k
.

Opublikowano

Dziękuję i wzajemnie :)

Te spryskiwacze są sprawdzone? Pasują plug and play czy trzeba coś kombinować?

Wrzuć filmik jak psikają :)

 

Przebieg miodzio masz. :)

Teraz zmienić filtry i świece. Olej polecam taki jak u mnie czyli Millers EE 5W40 na bazie PAO.  Lać pb98 i jeździć :)

Opublikowano
  • Autor
46 minut temu, wampir napisał:

Dziękuję i wzajemnie :)

Te spryskiwacze są sprawdzone? Pasują plug and play czy trzeba coś kombinować?

Wrzuć filmik jak psikają :)

 

Przebieg miodzio masz. :)

Teraz zmienić filtry i świece. Olej polecam taki jak u mnie czyli Millers EE 5W40 na bazie PAO.  Lać pb98 i jeździć :)

Na forum w którymś dziale jest  manual, są plug&play o ile ma się podgrzewane dysze.

Taki też właśnie olej zamówiłem, nie wiem tylko jakie świece.

Do zacisków  jeszcze zamówiłem przewody HEL w oplocie. 

Opublikowano

Swiece NGK takie jak na serii, w moim temacie  masz numer bo nie pamietam :)

Opublikowano

NGKPFR7S8EG 1675

 

 

Opublikowano
2 godziny temu, wampir napisał:

Te spryskiwacze są sprawdzone? Pasują plug and play czy trzeba coś kombinować?

Wrzuć filmik jak psikają :)

Pasują idealnie u mnie w temacie na ostaniej str wrzuciłem film ✌️

 

Bardzo fajny egzemplarz i to w PB ? super baza do rezania, zapowiada się ciekawy temat ?

Bezawaryjności życzę :hi:

Edytowane przez D4NTE

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 4.04.2019 o 13:30, D4NTE napisał:

Pasują idealnie u mnie w temacie na ostaniej str wrzuciłem film ✌️

 

Bardzo fajny egzemplarz i to w PB ? super baza do rezania, zapowiada się ciekawy temat ?

Bezawaryjności życzę :hi:

Dzięki wielkie, jeśli będzie bezawaryjne, to temat będzie ciekawy :D plany są, a co wyjdzie, to zobaczymy.

niebawem  przyjdą wiązki kufateca  do DriveSelect oraz przełącznik i wiązka od Audi Hill Assist. Zamówione też dystanse 15 na przód i 20 na tył. Od 25 kwietnia bedzie kilka fajnych zmian.

 Póki  co felgi zostają jak są, ale spodobał mi się model 19' DVC od Wojtsena z Turismo, tyle, że ET40-45 ?

 

myślę nad dolozeniem wentylacji foteli. Do A4 dostać fotele sport w brązowej skórze z wentylacją jest chyba niemożliwe, ale od A5 Cabrio jest tego trochę na Ebay. Teraz pytanie: czy gdyby wywalić przycisk do przesuwania fotela dla kogoś z tylu i tapicer by to zaszył, to czy będzie p&p?

 

A na zdjeciu nowitka gałka  s-line prosto z Niemiec ^^

20190415_192214.jpg

Edytowane przez gagat3k
.

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, rafalpe napisał:

kiera s4 była obszywana czy to oryginał?

Nówka  oryginalna. Szycie to chyba  titanium  grey  czy coś takiego. 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.04.2019 o 17:58, rafalpe napisał:

jest obłędna, pakuj na auto i dawaj foty

Będą niebawem. W tym tygodniu wpada kilka nowych rzeczy na auto. A dzisiaj doszła paczka od Kufatec'a i Maxton'a

20190424_190334.jpg

20190423_185352.jpg

Edytowane przez gagat3k
.

Opublikowano
  • Autor

Koni SRT + eibach sportline wpadło zamiast 1BA. Na zdjęciach bez dystansów, ale jak widać już leżą za fotelem :D Póki co ta felga zostaje, bo muszę jeszcze zrobić kilka rzeczy i założyć nowe heble. Na zdjęciach bez dekielków, ale już są na miejscu. Siadło zadowalająco, tył mógłby mniej usiąść, a przód bardziej, ale może jeszcze się ułoży. Wszystko byłoby już na aucie gdyby nie to, że kurier DPD nie dostarczył mi paczki z UK, którą nadałem sobie tam. Jedną jechałem odebrać z centrum DPD, A druga od 23.04 nigdzie nie była spakowana, a obie wysłałem razem. Trochę zaczynam się bać, bo była to dosyć cenna paczka m.in. poduszką to kiery.

20190427_163054.jpg

20190427_162854.jpg

20190427_163044.jpg

20190427_162849.jpg

20190427_163034.jpg

20190427_162901.jpg

20190427_162912.jpg

20190427_163137.jpg

20190427_162908.jpg

20190427_163120.jpg

20190427_163152.jpg

20190427_162921.jpg

20190427_162946.jpg

20190427_162930.jpg

20190427_163030.jpg

20190427_163014.jpg

Opublikowano

Felga widzę z a3 8v, pasuje stylistycznie ale dopiero 19 z dobrym et zrobi tu robotę. Koni str to odpowiednik bilstein b6 bez skróconego skoku wiec bardziej komfortowe ale ciekawe ile wytrzyma na tym obniżeniu. Ogólnie pięknie to wygląda teraz, powodzenia w dalszych modach.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.