Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o ocenę logów + problem z zaworem N75


TomOskroba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent a4 b6 18.T BEX 190 KM ostatnio miałem objawy utracenia mocy w trasie. po zgaszeniu i odpaleniu auta problem zniknął. po podpięciu Kabla wypadł błąd limit ciśnienia doładowania jawy wskazują na zawór n75 do którego jest fajny dostęp i chciałbym zbadać czy faktycznie jest już do wymiany. Pytanie jak go wymontuję. to jak go sprawdzić ? może wymienić profilaktycznie ? na allegro po 50 zł chodzą. Poniżej wrzucam logi na pb dynamiczne i statyczne oraz dynamiczne na LPG. Proszę o podpowiedź. pozdrawiam.

 

Statyczne PB:

https://naforum.zapodaj.net/fa39f8a6eeeb.png.html

https://naforum.zapodaj.net/4fdb6cbfb767.png.html

Dynamiczne PB:

https://naforum.zapodaj.net/a902f8adf4f3.png.html

https://naforum.zapodaj.net/bd3adf95f7d5.png.html

https://naforum.zapodaj.net/e24c4d9b875d.png.html

Dynamiczne LPG:

https://naforum.zapodaj.net/6cfa1d8af2bd.png.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomOskroba napisał:

na allegro po 50 zł chodzą

Ori około 230-250zł i lepiej innych nie montuj. Jak zdemontujesz n75 to ma puszczać przez dwa króćce i przez wszystkie po podaniu napięcia. Jak jest zasyfiony to możesz go przeczyścić wd40. Zaworek zawsze możesz zwrócić (bezpłatne odstąpienie od umowy przez 2 tygodnie) jak się okaże, że to nie to i jeszcze przesyłka zwrotna za free jeśli wybierzesz opcję z paczkomatem :D Korzystałem już kilka razy z tego zamawiając ze sklepów aso na alledrogo i nie ma problemów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek za 65zl jutro odbieram. Wymontuje i sprawdzę. Generalnie dzisiaj wywalilo błąd czujnika położenia wału. Auto jeździ przyspiesza,  trzyma swoje 190 km. No ale zaczne od tego n75.  Napisze jak po tym swapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomOskroba napisał:

Zaworek za 65zl jutro odbieram. 

Gratulacje:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bartez90 napisał:

Gratulacje:wallbash:

No co, może duże zniżki w ASO :) Jakieś 80%

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartez90 napisał:

Gratulacje:wallbash:

jesteś bezmózgiem czy tylko się zgrywasz ? kupiłem wyłącznie w celu sprawdzenia tak jak pisał kolega przem8. biegasz po tematach i docinasz swoją wyrafinowaną ironią ? TO JA CI GRATULUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cysiek18 napisał:

No co, może duże zniżki w ASO :) Jakieś 80%

hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehhehe brawo za żarcik roku koleżko :)

prośba, jeżeli nie macie nic do powiedzenia to po prostu się nie wypowiadajcie. przynajmniej w moich tematach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomOskroba napisał:

jesteś bezmózgiem czy tylko się zgrywasz ? kupiłem wyłącznie w celu sprawdzenia tak jak pisał kolega przem8. biegasz po tematach i docinasz swoją wyrafinowaną ironią ? TO JA CI GRATULUJĘ.

Koleżko może ty jesteś bezmózgiem? Czy cebula się z ciebie wylewa?

Co chcesz niby sprawdzić tym chińskim zaworkiem za 65 zł jak na 99% i tak nie będzie działał poprawnie? 

Jeden niesprawny chcesz wymieniać na inny niesprawny?

Na przyszłość trochę grzeczniej, w stosunku do osób u których szukasz pomocy i które mają większą wiedzę od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bartez90 napisał:

Koleżko może ty jesteś bezmózgiem? Czy cebula się z ciebie wylewa?

Co chcesz niby sprawdzić tym chińskim zaworkiem za 65 zł jak na 99% i tak nie będzie działał poprawnie? 

Jeden niesprawny chcesz wymieniać na inny niesprawny?

Na przyszłość trochę grzeczniej, w stosunku do osób u których szukasz pomocy i które mają większą wiedzę od ciebie.

ale Ty mi wcale nie nei udzieliłeś człowieku żadnej pomocy, po prostu skwitowałeś jednym słowem cały temat. to jest pomoc ? tak jak pisałem, nie odzywaj się jak masz gadać takie rzeczy.

zaworek na pewno nie jest chińczykiem. nie jest najwyższej klasy ale też nie jest jakimś śmietnikiem. docelowo kosztuje lekko ponad 100zł. ori z aso to to nie jest ale na podmianę w sam raz.

Grzeczniej to się będę odzywać jak ktoś na to zasłuży. Ty pokazałeś znawco jak bardzo wylewny jesteś. traktujesz wypowiedzi jak gadu-gadu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TomOskroba napisał:

ale Ty mi wcale nie nei udzieliłeś człowieku żadnej pomocy, po prostu skwitowałeś jednym słowem cały temat. to jest pomoc ? tak jak pisałem, nie odzywaj się jak masz gadać takie rzeczy.

zaworek na pewno nie jest chińczykiem. nie jest najwyższej klasy ale też nie jest jakimś śmietnikiem. docelowo kosztuje lekko ponad 100zł. ori z aso to to nie jest ale na podmianę w sam raz.

Grzeczniej to się będę odzywać jak ktoś na to zasłuży. Ty pokazałeś znawco jak bardzo wylewny jesteś. traktujesz wypowiedzi jak gadu-gadu. 

Szkoda komentować pajacu poziom twoich wypowiedzi. Tak, na podmianę w sam raz. tylko weź pod uwagę, że inne niż ori nie działają poprawnie. Więc pytam jeszcze raz: co chcesz podmieniać i sprawdzać zaworkiem, który nie będzie działał poprawnie? Ale przecież o tym wiesz bo pozjadałeś wszystkie rozumy. Przem8 też napisał, że innych niż ori nie montuj, ale ty masz w d*pie rady i wiesz najlepiej.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bartez90 napisał:

Szkoda komentować pajacu poziom twoich wypowiedzi. Tak, na podmianę w sam raz. tylko weź pod uwagę, że inne niż ori nie działają poprawnie. Ale przecież o tym wiesz bo pozjadałeś wszystkie rozumy. Przem8 też napisał, że innych niż ori nie montuj, ale ty masz w d*pie rady i wiesz najlepiej.

Bez Wyzwisk :) tak jak pisałem wcześniej. nie masz nic do powiedzenia to nie komentuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem co miałem do powiedzenia:

poprawnie działającym n75 jest ori, tak samo jak tylko ori dv, czy ori przepływka działa poprawnie, a wszystkie zamienniki można sobie...., także powodzenia życzę w sprawdzaniu.

Tyle mam i miałem do powiedzenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od siebie tylko powiem, że faktycznie najlepsze części będą oryginalne z ASO, niema co gadać.

Tak jak koledzy wyżej pisali że takie elementy jak N75, DV, Przepływka muszą być tylko ASO to się zgodzę.

Akurat kiedyś o tym nie wiedziałem i przy pierwszych objawach złego sterowania turbiną kupiłem za 120zl N75 firmy EATON i z zeszlifowanymi napisami audi VW, już chodzi ponad rok jak należy.

To tylko mój przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, OlekS napisał:

Tak od siebie tylko powiem, że faktycznie najlepsze części będą oryginalne z ASO, niema co gadać.

Tak jak koledzy wyżej pisali że takie elementy jak N75, DV, Przepływka muszą być tylko ASO to się zgodzę.

Akurat kiedyś o tym nie wiedziałem i przy pierwszych objawach złego sterowania turbiną kupiłem za 120zl N75 firmy EATON i z zeszlifowanymi napisami audi VW, już chodzi ponad rok jak należy.

To tylko mój przypadek

zgadza się. auto będzie u mnie na lata. nie zamierzam się z nim rozstawać i jeżeli okaże się, że to wina zaworu. kupie ori ASO. chcę podmienić ponieważ nie mam drugiego auta, stary ori zaworek chcę przeczyścić i zobaczyć czy to coś da. w międzyczasie gorszy zamiennik jak będzie sobie pracował tak będzie ale samochód będę miał do jazy na 1-2 dni dopóki nie ogarnę tematu. A dlaczego nie zamówię na sprawdzian od razu ori ? bo miałem za darmo od ręki ten. więc nie wiem po co te komentarze tego typu. zawsze kupuje dla auta możliwie najlepsze części. jak nie mam akurat kasy to wolę poczekać trochę, ale kupić dobre graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 14:57, grubcio1980 napisał:

A jednak ?

Finalnie miał być ori. Z szajsem chodziko tylko o sprawdzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...