Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Słabo przyspiesza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

jak poruszam reka to ciegno to faktycznie jest ono troche luzne kumam jak wykrecic turbine itp po tym opisie (wkacu chodze do szkoly mechanicznej :) ) a wezyk od westegade gdzie jest podłaczony ( bo westegade to ta taka "gruszka oile sie niemyle? )

Opublikowano

nie westegade tylko wastegate. Tak to ta gruszka, nie masz prawa tego ruszyć reka lekko, to powinno chodzić bardzo ciężko, dwoma palcami trzeba uzyc siły sporej zeby ruszyc. Wężyk od wastegate jest podłączony do zaworka N75

Opublikowano
  • Autor

no to chyba znalezlismy przyczyne bo ona u mnie chodzi leciutko ma ewidenty luz ... jutro sie za to zabiore czyli mam odpiac od zaworu n75 ten przewod i napuszczeac tam powietrza :D ?

ps. sory za bledy i pomylki ale jestem zdenerwowany ze mi to niedziala

Opublikowano

nie ma prawa miec luzu.

Tak dokładnie masz odpiac ten wezyk od N75 idący do wastegate i napuszczac tam powietrza. Jesli bedzie sie ruszało ciegno prędzej niz podasz tam 0,5 bara to masz przyczyne braku doładowania. Cięgno około 250zł. Mozna to zrobic i wyregulowac samemu, ale jesli jestes laikiem to oddasz to warsztatu gdzie maja o tym pojecie i mysle ze około 200 moze ponad zł wyjdzie Cie robocizna

Opublikowano
  • Autor

koszt duzy ale jaka potem frajda z jazdy :) postaram sie to ogarnac w tym tygodniu jutro sprawdze to tak jak mowisz dzieki za pomoc i cierpliwosc :)

ostatnie ppytanko czy mozna jezdzic z popsuta sztanga od westegate?

Opublikowano

Witam Panowie :hi:

oddasz to warsztatu gdzie maja o tym pojecie i mysle ze około 200 moze ponad zł wyjdzie Cie robocizna

Sądzę, że silnik 1.8T swoim skomplikowaniem przerasta 95% mechaników i dlatego możesz mieć problem ze znalezieniem kogoś, kto to ogarnie - poczytaj na forum i zrób to sam. Właśnie dlatego nex robił to sam.

ostatnie ppytanko czy mozna jezdzic z popsuta sztanga od westegate?

Wiele wskazuje na to, że jeździsz - a więc można :tongue4:

Opublikowano

można ale frajda z jazdy zadna w porownaniu do sprawnego dzialajacego turbo

Opublikowano
  • Autor

to dobrze bo moj budżet po kupnie auta jest znikomy a niestety nie pracuje tylko sie ucze :D ale zrobie to w jak najszybszym czasie dzieki wszystkim za pomoc

Opublikowano

Mam pytanko a jezeli ciegno od wastgate rusza sie przy ok.5 tys obrotów to znaczy ze chodzi ono poprawnie? Pytam poniewaz wszytko juz sprawdzilem i wymienilem w swoim audi zostao mi jedynie zawor N75 i wastgate

Opublikowano

Wastegate nie sprawdza sie w ten sposob bo ona działa pod obciazeniem. Gazujac na biegu jałowym nic nie ocenisz.

Opublikowano

Ale przynajmniej sie rusza :tongue4: . Problem mają ci u ktorych wogóle nie drgnie :wink4:

Opublikowano

Ale przynajmniej sie rusza :tongue4: . Problem mają ci u ktorych wogóle nie drgnie :wink4:

jak nie drgnie,to turbo przeladuje,a ECU to ''wyczuje'' i odetnie doplyw paliwa w swoim czasie-nic,poza zdziwiona mina kierowcy,powazniejszego sie nie stanie... :wink4:
Opublikowano

Ale przynajmniej sie rusza :tongue4: . Problem mają ci u ktorych wogóle nie drgnie :wink4:

jak nie drgnie,to turbo przeladuje,a ECU to ''wyczuje'' i odetnie doplyw paliwa w swoim czasie-nic,poza zdziwiona mina kierowcy,powazniejszego sie nie stanie... :wink4:

dokladnie

Opublikowano
  • Autor

wykrecilem dzis turbine i okazalo sie ze zawor wg jest doby tylko ta klapkla co domykam doplyw spalin jest przepalona co mam teraz zrovbic ? da sie to zespawac jakos czy mozna wymienic ?

Opublikowano

dorobić najlepiej nową z jakiejs stali wysokostopowej

dobry tokarz i spawacz i po temacie

Opublikowano
  • Autor

aha w pon to zalatwie a ta czesc jest zeliwna oile sie niemyle? 096e62d292a5d25dm.jpg

a ten zaworek co domyka doplyw spalin mozna wyciagnac czy niebardzo ??

Opublikowano

wyciągną mozna

musisz wszystko rozebrac

prawdopodobnie bez szlifierki nie obedzie sie

Opublikowano
  • Autor

wiem juz to ogarnolem :) jutro jade do czlowieka od turbin czy mozna kupoic ta czesc a jak nie to pospawa sie i zlozy i atko troche przetestuje :)[br]Dopisany: 22 Marzec 2009, 22:28_________________________________________________przed chwila zrobilem idzie jak burza dzieki wszytskim za podpowiedzi :)

Opublikowano

wiem juz to ogarnolem :) jutro jade do czlowieka od turbin czy mozna kupoic ta czesc a jak nie to pospawa sie i zlozy i atko troche przetestuje :)[br]Dopisany: 22 Marzec 2009, 22:28_________________________________________________przed chwila zrobilem idzie jak burza dzieki wszytskim za podpowiedzi :)

udalo sie wymienic plug&play? czy musiales rzezbic spawarka?

Opublikowano
  • Autor

udało mi sie wymienic pojechalem do gosci od turbawek i mi wymienili bo niechcialem sie bawic w spawanie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.