Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Słabo przyspiesza


soczeklol123

Rekomendowane odpowiedzi

jak poruszam reka to ciegno to faktycznie jest ono troche luzne kumam jak wykrecic turbine itp po tym opisie (wkacu chodze do szkoly mechanicznej :) ) a wezyk od westegade gdzie jest podłaczony ( bo westegade to ta taka "gruszka oile sie niemyle? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie westegade tylko wastegate. Tak to ta gruszka, nie masz prawa tego ruszyć reka lekko, to powinno chodzić bardzo ciężko, dwoma palcami trzeba uzyc siły sporej zeby ruszyc. Wężyk od wastegate jest podłączony do zaworka N75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba znalezlismy przyczyne bo ona u mnie chodzi leciutko ma ewidenty luz ... jutro sie za to zabiore czyli mam odpiac od zaworu n75 ten przewod i napuszczeac tam powietrza :D ?

ps. sory za bledy i pomylki ale jestem zdenerwowany ze mi to niedziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma prawa miec luzu.

Tak dokładnie masz odpiac ten wezyk od N75 idący do wastegate i napuszczac tam powietrza. Jesli bedzie sie ruszało ciegno prędzej niz podasz tam 0,5 bara to masz przyczyne braku doładowania. Cięgno około 250zł. Mozna to zrobic i wyregulowac samemu, ale jesli jestes laikiem to oddasz to warsztatu gdzie maja o tym pojecie i mysle ze około 200 moze ponad zł wyjdzie Cie robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt duzy ale jaka potem frajda z jazdy :) postaram sie to ogarnac w tym tygodniu jutro sprawdze to tak jak mowisz dzieki za pomoc i cierpliwosc :)

ostatnie ppytanko czy mozna jezdzic z popsuta sztanga od westegate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :hi:

oddasz to warsztatu gdzie maja o tym pojecie i mysle ze około 200 moze ponad zł wyjdzie Cie robocizna

Sądzę, że silnik 1.8T swoim skomplikowaniem przerasta 95% mechaników i dlatego możesz mieć problem ze znalezieniem kogoś, kto to ogarnie - poczytaj na forum i zrób to sam. Właśnie dlatego nex robił to sam.

ostatnie ppytanko czy mozna jezdzic z popsuta sztanga od westegate?

Wiele wskazuje na to, że jeździsz - a więc można :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można ale frajda z jazdy zadna w porownaniu do sprawnego dzialajacego turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze bo moj budżet po kupnie auta jest znikomy a niestety nie pracuje tylko sie ucze :D ale zrobie to w jak najszybszym czasie dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko a jezeli ciegno od wastgate rusza sie przy ok.5 tys obrotów to znaczy ze chodzi ono poprawnie? Pytam poniewaz wszytko juz sprawdzilem i wymienilem w swoim audi zostao mi jedynie zawor N75 i wastgate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wastegate nie sprawdza sie w ten sposob bo ona działa pod obciazeniem. Gazujac na biegu jałowym nic nie ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej sie rusza :tongue4: . Problem mają ci u ktorych wogóle nie drgnie :wink4:

jak nie drgnie,to turbo przeladuje,a ECU to ''wyczuje'' i odetnie doplyw paliwa w swoim czasie-nic,poza zdziwiona mina kierowcy,powazniejszego sie nie stanie... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej sie rusza :tongue4: . Problem mają ci u ktorych wogóle nie drgnie :wink4:

jak nie drgnie,to turbo przeladuje,a ECU to ''wyczuje'' i odetnie doplyw paliwa w swoim czasie-nic,poza zdziwiona mina kierowcy,powazniejszego sie nie stanie... :wink4:

dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrecilem dzis turbine i okazalo sie ze zawor wg jest doby tylko ta klapkla co domykam doplyw spalin jest przepalona co mam teraz zrovbic ? da sie to zespawac jakos czy mozna wymienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobić najlepiej nową z jakiejs stali wysokostopowej

dobry tokarz i spawacz i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha w pon to zalatwie a ta czesc jest zeliwna oile sie niemyle? 096e62d292a5d25dm.jpg

a ten zaworek co domyka doplyw spalin mozna wyciagnac czy niebardzo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągną mozna

musisz wszystko rozebrac

prawdopodobnie bez szlifierki nie obedzie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem juz to ogarnolem :) jutro jade do czlowieka od turbin czy mozna kupoic ta czesc a jak nie to pospawa sie i zlozy i atko troche przetestuje :)[br]Dopisany: 22 Marzec 2009, 22:28_________________________________________________przed chwila zrobilem idzie jak burza dzieki wszytskim za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem juz to ogarnolem :) jutro jade do czlowieka od turbin czy mozna kupoic ta czesc a jak nie to pospawa sie i zlozy i atko troche przetestuje :)[br]Dopisany: 22 Marzec 2009, 22:28_________________________________________________przed chwila zrobilem idzie jak burza dzieki wszytskim za podpowiedzi :)

udalo sie wymienic plug&play? czy musiales rzezbic spawarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie wymienic pojechalem do gosci od turbawek i mi wymienili bo niechcialem sie bawic w spawanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...