Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 Avant 2015...Biała perła.


adamd69

Rekomendowane odpowiedzi

Kup zamiennik w pierwszym lepszym sklepie motorozacyjnym.Ja tak zrobiłem gdy lustro odkleiło się od wkładu grzewczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, phiel napisał:

Ja kupowałem z allegro do przedlifta (trochę większy wkład) jakiegoś chinola. Fakt że był troszkę większy, ale się zmieścił. Nie wiem czy jest sens kupować używkę, też może się przepalić.

Masz rację, używka może działać tydzień...lub rok.A potem znów to samo.

Miernika dziś nie dostałem spowrotem więc nie mierzyłem nic.

Zauważyłem też że jest w dwóch miejscach lekko odklejona mata,na brzegach w górnej części i dolnej po jakieś 1,5 cm 2 cm co może spowodowało przerwanie obwodu,nie wiem.

Kupię jak co zamiennik,i będzie lub być powinno dobrze. 

Jeśli ktoś ma sprawdzone zamienniki,piszcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę polecić

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Warszawa - AUDI A4 S4 B8 11-15 Wkład lusterko ogrzewany lewy, na Allegro.pl, za 60,09 zł w kategorii {Części karoserii} - {Lusterka zewnętrzne}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 9526204150...

lub ten

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Sochaczew - WKŁAD SZKŁO LUSTERKA AUDI A3 8P A4 B8 A5 8T LEWE, na Allegro.pl, za 40 zł w kategorii {Części karoserii} - {Lusterka zewnętrzne}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

 

Edytowane przez Hubertus01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hubertus01 napisał:

mogę polecić

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Warszawa - AUDI A4 S4 B8 11-15 Wkład lusterko ogrzewany lewy, na Allegro.pl, za 60,09 zł w kategorii...

lub ten

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Sochaczew - WKŁAD SZKŁO LUSTERKA AUDI A3 8P A4 B8 A5 8T LEWE, na Allegro.pl, za 40 zł w...

 

Dziękuję kolego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc lusterko (wkład) kupiony.....padło na firmę ALKAR 

20201219_174843.jpg

Moja opinia na chwilę obecną.....jest jak oem,odzwierciedla tak jak trzeba. Moim zdaniem jest ok.

Dziś dzień spędzony przy aucie.....

Mycie...

aktywną pianą od shiny garage

szampon od Meguaris

felgi tradycyjnie traktowane Rotonem od K2

szyby potraktowane water spot removerem od RRC

opony także umyte preparatem od RRC 

Na lakierze od 1.5 miesiąca leży wosk od soft 99 ale na to poszedł qd od sonaxa......podbił ładnie odbicie lakieru.

Szyby soft99 Glaco

20201219_202742.jpg

Oponki dresingiem......CARPRO

I jest miodzio....

Do tego zakupiony dodatkowy filtr kabinowy

IMG-20201217-WA0004.jpg20201219_202845.jpg

Wszystko jest już ładnie na miejscu.....dwa wkłady dodatkowo na zapas 

Już 23 grudnia droga do Pl,auto przygotowane.....

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adamd69 napisał:

Do tego zakupiony dodatkowy filtr kabinowy

IMG-20201217-WA0004.jpg20201219_202845.jpg

Wszystko jest już ładnie na miejscu.....dwa wkłady dodatkowo na zapas 

Już 23 grudnia droga do Pl,auto przygotowane.....

 

 

Ten dodatkowy filtr to tylko Aliexpress czy może też ASO albo InterCars?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndyN napisał:

 

Ten dodatkowy filtr to tylko Aliexpress czy może też ASO albo InterCars?

No ja akurat z ali zamawiałem.......za 3 filtry i ten plastik który się mocuje zapłaciłem ok 15e 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adamd69 napisał:

No ja akurat z ali zamawiałem.......za 3 filtry i ten plastik który się mocuje zapłaciłem ok 15e 

Mogę prosić o link? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem na Ali ,wpisz w wyszukiwarkę filtr kabinowy Audi A4 i masz multum propozycji

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kris67 napisał:

Ja też kupiłem na Ali ,wpisz w wyszukiwarkę filtr kabinowy Audi A4 i masz multum propozycji

 

 

 

Dokładnie kolego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, karolek_ust napisał:

Wyciaraczka na szybę robi robote też mam

No wczoraj też nałożyłem na resztę szyb,bo w necie piszą że szkoda tego produktu na boczne szyby i można  np. RainX ale przecież tyle jest Glaco że można śmiało dać i na resztę szyb....:evil:

Dodatkowo wpadła dziś nowa wycieraczka na tył Bosch 

Tak więc auto gotowe do dalszej drogi.....w czwartek nad ranem kierunek PL kujawsko-pomorskie

20201220_145529.jpg20201220_145604.jpg20201220_145547.jpg20201220_145613.jpg20201220_145458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karolek_ust napisał:

Kupielem ten większy i zrobiłem wszystkie w Audi i Touranie i jeszcze zostalo. 

No dokładnie ja też robiłem wszystkie szyby i jeszcze jest że hoho :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta niebawem.....człowiek tęskni nie tylko za śniegiem,ale i tym by wrócić do normalności......f*ck covid :thumbdown:

20201220_170758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś w stanie podzielić się ze mną informacjami o wymianie napinacza paska osprzętu.......

Jak to zrobić,jakie macie metody .....na forum jest trochę opisane, na yt też filmik idzie trafić....a wy jak to robiliście (mowa o tych co zmieniali)

Jest tam mało miejsca,dlatego pytam.....

Mi popiskuje trochę rolka......napinacza jest w porządku.....może wymiana samej rolki....

Ktoś się wypowie....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż pobyt w Pl zbliża się ku końcowi to musiało się coś .......popsuć.

Najpierw auto było w poniedziałek u mechanika a tam :

- wymiana oleju i filtra 

-wymiana tarcz i klocków przód (Zimmerman + Ale ceramic)

-wymiana paska osprzętu ( dayco)i koła pasowego Corteco

Powodem wymiany paska był pisk,popiskiwanie taka była diagnoza,oraz delikatnie wibrujące koło pasowe,napinacza i rolka w dobrym stanie........a chciałem wymienić samą rolkę od napinacza to powiedzieli że nie ma potrzeby bo jest ok.....mówię hmmm no ok.

Po odebraniu auta,nie przysłuchwałem się czy usterka znikła bo mechanik twierdził że tak....Na drugi dzień po odpaleniu słyszę popiskiwanie ale mówię a zimni jest to pewnie temu....sprawa nie ucichła bo niby miało być ok a nie jest.

Wróciłem do warsztatu i mówię jak jest a oni ....no to chyba z rozrządu, no to kur..a mieliście auto,diagnoza i co? Błędna była.

A jutro czeka mnie trasa do NL z małym dzieckiem i teraz z kosą na ramieniu.

Mówię że to trzeba poprawić,a tu odp. Nie mamy czasu,zmiana rozrządu to dwa dni i nie wiadomo jak to wogole pójdzie.Takie chyba odbijanie piłeczki.

Nie mają czasu....

Zdecydowałem że auto idzie do Bydgoszczy do AREK SERWIS na zmianę rozrządu, komplet. 

Urlop przedłużony o 1 dzień,auto będzie gotowe na poniedziałek rano.

Któraś rolka świerszczy,popiskuje,do tego słychać charakterystyczny głos z pompy wody.

Przebieg na dziś 118450.

Wiek auta to dokładnie 5 lat i miesiąc...

Zmęczenie materiału....wada,nie mam pojęcia i nie chcę tu kogokolwiek oskarżać ale moim zdaniem na drugi raz poproszę o zdiagnozowanie problemu za pierwszym razem......szkoda że tak wyszło.

Jak do tej pory to wszystkie wizyty w tego mechanika były ok,a teraz lekki niedosyt.

Na szczęście w Arek serwis jest miejsce i dziś na 9.00 jadę im podstawić auto,w wolnej chwili pomału rozbiorą i w poniedziałek mam odebrać auto.

Cóż rozrząd niby pierwszy raz powinno się wymieniać po ok chyba 190tyś a u mnie rzeczywiście jest 118. i taka sytuacja że coś niedomaga. 

Dam znać po naprawie co było faktycznie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, auto odebrane w poniedziałek z rana....od Arek Serwis Bydgoszcz.

Wymianie uległ kompletny rozrząd wraz z pompą wody.

Teraz z silnika nie dobiegają dziwne popiskiwanie i inne niepokojące dźwięki. 

Rozrząd całkowity OEM ......oczywiście nie robiłem w aso (ostatnio gorący temat na forum :grin:)

Łatwo znaleźć warsztat w necie wpisując dane które podałem wyżej.

Wszyscy zainteresowani z okolic Bydgoszczy mogą skorzystać z fachowej obsługi. Główne marki które serwisują to vv,audi,seat, skoda 

Polecam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie .....czy ktoś z Was przerabiał dysze spryskiwaczy na mgłowe.....bo gdzieś czytałem że od vv są bardzo dobre,chwalą a gdzieś dalej właśnie nie polecają...jak to jest naprawdę?

Ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz druga sprawa....czy ma ktoś działające zdjęcia ze schematu podłączenia podgrzewanych dysz sprysków?

Bo w manualu nie wszystko działa i nie wiem jak podłączyć kable w aucie do kostki.....

Poniżej fotka ....

Screenshot_20210211-173932_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...