Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 Avant 2015...Biała perła.


adamd69

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, karolek_ust napisał:

może być problem bo raczej nie ma góra dół a nic nie podłożysz . Możesz lekko otworzyć klapęi siłą wypchanąć ja w góre przez to nagniesz razem zawias z mocowaniem 

Myślę że to dość ryzykowne o czym piszesz aczkolwiek może by coś dało.

Dziwi mnie jedno,zawiasy nie były ruszane,tylko odkręcona klapa i wymieniona....w kolorze.

Fakt klapa z 2010 a moja jest 2015.12

Ale różnic w mocowaniach nie było chyba,przed demontażem starej góra była tak jak powinna...równo z linią dachu.....a więc sam nie wiem co poszło nie tak.

Szczelina musi być zmniejszona pomiędzy dachem a klapą na 4 mm (może niech ktoś sprawdzi u siebie ile ma i napiszę mi tutaj)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z wyregulowaniem klapy znikł.......bo okazało się że zamontowane siłowniki ze sprężynami do automatycznego otwierania klapy są tak mocne że odpychały tak klapę.

Dla porównania założyłem oryginalne siłowniki te co miałem wcześniej i problem znikł,klapa wróciła na swoje miejsce,wszystko dolega i szczeliny mają oryginalne wymiary.

Dziwne ale prawdziwe....ale trochę śmieszne,bo jak silne są te siłowniki by zawiasy się poddały o 2 mm............hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto tutaj na forum może sprawdzić historię serwisową po nr vin chodzi mi o podanie informacji zapisanych po ewentualnych wizytach w serwisie..... kto tu ma takie możliwości????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpowie mi gdzie w kujawsko-pomorskim a dokładnie gdzieś koło Nakła nad Notecią jest zakład tuningujący,podnoszący moc w autach....gdzieś o nim czytałem a teraz nie mogę znaleźć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, kolega też z kuj-pom ? co prawda nie w okolicy Bdg, ale pod Toruniem w Łysomicach jest hamownia 4x4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRK Tuning koło Inowrocławia lub Dieselchip w Kanii. 

37 minut temu, gagat3k napisał:

co prawda nie w okolicy Bdg, ale pod Toruniem w Łysomicach jest hamownia 4x4 

Jeżeli mówisz o Dr Fox w Łysomicach, to strojenie na drodze, bez rolek. ;) 

W dniu 31.08.2020 o 13:09, adamd69 napisał:

Panowie kto tutaj na forum może sprawdzić historię serwisową po nr vin chodzi mi o podanie informacji zapisanych po ewentualnych wizytach w serwisie..... kto tu ma takie możliwości????

@stanley

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2020 o 00:39, george napisał:

BRK Tuning koło Inowrocławia lub Dieselchip w Kanii. 

Jeżeli mówisz o Dr Fox w Łysomicach, to strojenie na drodze, bez rolek. ;) 

@stanley

Hej,o tych co piszesz kolego to wiem.Czytałem też opinie.

Ale wiem że ktoś tutaj z forum polecił mi właśnie z okolic Nakła nad Notecią firmę....nie wiem nie pamiętam.

Myślę że jak będę w Pl to podjafę do jednych lub drugich i zapytam o program....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem że nie grzeje mi lusterko ...lewe od kierowcy. Jutro zamierzam wyciągnąć wkład i sprawdzić czy napięcie dochodzi do wkładu.

Czy napięcie pojawia się tam dopiero po włączeniu pozycji FRONT na klimatroniku czy ogólnie jest tam napięcie cały czas. 

Ewentualnie czy zakup nowego wkładu to tylko oryginalnego czy zamienniki też brać pod uwagę..np jakie? 

Ale wstępnie diagnoza ...jutro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno grzać jeśli jest pokrętło od lusterek ustawione na środku. Chyba grzeje w zależności od temperatury jaka jest na zewnątrz. Nie wiem dokładnie ale poniżej 7-5 stopni Celsjusza grzanie się załącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel72689 napisał:

Powinno grzać jeśli jest pokrętło od lusterek ustawione na środku. Chyba grzeje w zależności od temperatury jaka jest na zewnątrz. Nie wiem dokładnie ale poniżej 7-5 stopni Celsjusza grzanie się załącza. 

Tak pokrętło jest na środku  i widać jak prawe lusterko odparowuje,lub odmarza a lewe nie.

Domniemam iż może same lustro,wkład  być uszkodzony.....zobaczę jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie włączasz przyciskiem grzania tylnej szyby nie front.Przełącznik lusterek na środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kris67 napisał:

Grzanie włączasz przyciskiem grzania tylnej szyby nie front.Przełącznik lusterek na środku

Wczoraj jak wracałem po pracy szyby i lusterka były oszronione. 

Załączyłem front oraz tył i ewidentnie prawe lusterko puściło,a lewe nic....z czasem podczas jazdy lekko puszczało ale nie grzało nic.

Tak więc nawet jeśli właśnie ogrzewanie tylniej szyby załącza też lusterka to lewe nie reaguje...nie grzeje.

Dziękuję za podpowiedź :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamd69 napisał:

Tak pokrętło jest na środku  i widać jak prawe lusterko odparowuje,lub odmarza a lewe nie.

Domniemam iż może same lustro,wkład  być uszkodzony.....zobaczę jutro. 

Ostatnio przerabiałem u siebie, nie grzały dwa wkłady. Oczyściłem piny i grzeją. Były zaśniedziałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, andrzej104513 napisał:

Ostatnio przerabiałem u siebie, nie grzały dwa wkłady. Oczyściłem piny i grzeją. Były zaśniedziałe. 

Dzięki za podpowiedź, być może i u mnie tak jest.

Dam znać, dziś postaram się sprawdzić u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4kach typowy temat. Wkłady grzeją dość mocno, są włączone bodajże zawsze kiedy przełącznik lusterek jest na środku i temperatura jest poniżej 5(?) stopni. Dlatego się przepalają. 

Wyjmij wkład i zobacz czy się po prostu lustro nie odkleiło od wkładu - tak miałem w obecnej b8, skleiłem i działa. Jeśli nie, to wymień cały wkład - bez fotochromu groszowa sprawa. Wymieniałem w poprzedniej. Koszt 20 zł :decayed:.

Edytowane przez phiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, phiel napisał:

W A4kach typowy temat. Wkłady grzeją dość mocno, są włączone bodajże zawsze kiedy przełącznik lusterek jest na środku i temperatura jest poniżej 5(?) stopni. Dlatego się przepalają. 

Wyjmij wkład i zobacz czy się po prostu lustro nie odkleiło od wkładu - tak miałem w obecnej b8, skleiłem i działa. Jeśli nie, to wymień cały wkład - bez fotochromu groszowa sprawa. Wymieniałem w poprzedniej. Koszt 20 zł :decayed:.

No dziś się tym zajmę pod wieczór, dam znać co wyszło. 

Dziękuję za informację :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qyciągłem wkład,oczyściłem styki,wszystko. Nie mam miernika by zmierzyć napięcie bo dziś pożyczyłem koledze.

Ale do styków podłączyłem na krótko żarówkę od i świeci.Czyli zasilanie dochodzi.Zrobiłem krótki test poprzez puszczenie zasilania przez wkład i żarówkę to cisza nic nie świeci.

Miernik będę miał jutro to zrobię test obwodu ale raczej wkład nie przewodzi prądu i tym samym nie grzeje. 

Po oględzinach nie widać uszkodzeń ścieżek, w tych widocznych miejscach.

Może się przepalił.

Dużo zamienników jest na rynku ale jaki brać pod uwagę  w razie potrzeby kupna? Chyba że ma ktoś na zbyciu sprawny,grzejący WKŁAD 8K0857535F

Muszę miernikiem jeszcze  to zbadać, ale dopiero jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z allegro do przedlifta (trochę większy wkład) jakiegoś chinola. Fakt że był troszkę większy, ale się zmieścił. Nie wiem czy jest sens kupować używkę, też może się przepalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...