Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 Avant 2015...Biała perła.


adamd69

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, l2k2 napisał:

W każdym ASO, ok. 80 PLN kosztuje ?

Łeeeee no to fajniutko dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy nabierają rozpędu.....dziś zamówiona wiązka pdc wraz z czujnikami (2x czarny,2x biały i uszczelkami.Wszystko OEM 

W czerwcu zgodnie z umową z jednym z kolegów (pozdrawiam) nabędę grill czarny mat dedykowany pod pdc.

Do tego przełącznik wielofunkcyjny pdc,esp już w drodze, oczywiście głośniczek oraz niezbędne części do montażu też będą skompletowane.Tak przygotowany zestaw będzie zamontowany w lipcu (13-stego) a zajmie się tym kolega tutaj w NL.

Dziś sprawdziłem moją centralkę i mam nr 8K0 907 063 DG a więc zle nie jest ?

Jest też klamka z obsługą c.zamka po stronie pasażera wraz z wiązką.......czeka na montaż.

Wraz z tym też nowe felgi i opony Hankook ventus prime 3.

Nie wspomnę o zderzaku i klapie......bo nie mogę patrzeć na tył mojego auta ?

Części w kolorze a więc obędzie się bez malowania itp.

Czekam tylko do urlopu .....a doczekać się nie mogę.....i działamy ?

O kosmetyce nie wspomnę.....?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła tajemnitajemnicza paczka....po rozpakowaniu wziąłem się do pracy.

Na parownik klimatyzacji został podany alkohol izopropylowy,wszystko zostało przepłukane,umyte....dałem sobie czas,by wszystko odparowało i jutro wszystko poskładam....

IMG_20190518_190732.jpg

Wcześniej wszystkie plastiki w środku zostały przemyte APC i poszedł dressing od poorboys 

IMG_20190518_172606.jpg

Piękny zapach i satynowy wygląd jak się wszystko wchłonie to jest to co lubię w tym produkcie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału zabieram się za porządki które w sumie lubię...:naughty:

Komora silnika także jest odzwierciedleniem tego jak dbamy o auto...u mnie pracy za dużo nie było ale pędzelki miały co robić.

Po dokładnym umyciu komory i klapy od wewnątrz,osuszyłem to co było możliwe a następnego dnia rano poszedł według mnie bardzo fajny dressing .Aplikowany atomizerem więc dotarł we wiele miejsc.

Efekt po odparowaniu to delikatna satyna,nie tłusta więc nie przyciąga kurzu itp. Sucho i czysto...

IMG_20190521_175712.jpg

IMG_20190521_175607.jpg

IMG_20190521_175520.jpg

IMG_20190521_175654.jpg

W najbliższym czasie zajmę się lakierem,czekam na lepszą pogodę...

 

Edytowane przez adamd69
Dopisanie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaaplikowałeś po myciu? Ładnie to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to kiedyś kupiłem to w jednym ze sklepów tu w NL a jako że miło mnie zaskoczyło działanie produktów tego producenta to mówię...a co wezmę i to...

Dedykowane jest do opon ale nie stosuje tego na opony lecz właśnie w komorze silnika.Właśnie przez to że łatwo się nakłada,i dociera w wiele miejsc...silnik musi być zimny i po zaaplikowaniu efekt końcowy jest na drugi dzień....

A cena...uwaga,uwaga....1,40 euro ale najgorsze że już tego w tym sklepie nie ma i nie zanosi się by sprowadzili...

Muszę w necie popatrzeć za tym,a wygląda to tak....

Nie drogie a efekt końcowy spełni wymagania wielu osób...

IMG_20190521_175817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie darmo, tylko jak nie można kupić to niestety kiepska wiadomość. Muszę właśnie jakiś dressing do komory silnika wymyślić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w necie i tu w Nl jest to dostanę przez Internet a cena ok 2,50-3 euro plus przesyłka.A więc jeśli zbraknie to zamówię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, adamd69 napisał:

Pomału zabieram się za porządki które w sumie lubię...:naughty:

Komora silnika także jest odzwierciedleniem tego jak dbamy o auto...u mnie pracy za dużo nie było ale pędzelki miały co robić.

Po dokładnym umyciu komory i klapy od wewnątrz,osuszyłem to co było możliwe a następnego dnia rano poszedł według mnie bardzo fajny dressing .Aplikowany atomizerem więc dotarł we wiele miejsc.

Efekt po odparowaniu to delikatna satyna,nie tłusta więc nie przyciąga kurzu itp. Sucho i czysto...

IMG_20190521_175712.jpg

IMG_20190521_175607.jpg

IMG_20190521_175520.jpg

IMG_20190521_175654.jpg

W najbliższym czasie zajmę się lakierem,czekam na lepszą pogodę...

 

Pięknie się teraz prezentuje komora silnika ,widać że będzie zadbane auto ?tak trzymaj Adam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2019 o 15:30, WojtekA4B8 napisał:

Komora silnika także jest odzwierciedleniem tego jak dbamy o auto

Pierwsze slysze, ale pogadamy za rok ;)

 

Ja smigam po Venray ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza o detailingu widać spora, fajnie wiedzieć co, gdzie, czym...  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Udała30 napisał:

Wiedza o detailingu widać spora, fajnie wiedzieć co, gdzie, czym... 

Ta odpowiedzia wiele pokazales. Szkoda ze mylisz pojecia i nie czytasz ze zrozumieniem. Powodzenia w "dbaniu" o samochod :)

 

Specyfik chetnie wytestuje przy najlblizszych zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kudin napisał:

Ta odpowiedzia wiele pokazales. Szkoda ze mylisz pojecia i nie czytasz ze zrozumieniem. Powodzenia w "dbaniu" o samochod :)

 

Specyfik chetnie wytestuje przy najlblizszych zakupach.

Pchasz się do gipsu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smiechu pewnie tak.. moze usun temat jak tak przezywasz bo szkoda nerwow i poleruj dalej plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kudin napisał:

Pierwsze slysze, ale pogadamy za rok ;)

 

Ja smigam po Venray ?

Kolego,jeśli chodzi o auta którymi jeździłem wcześniej to zawsze,powtarzam zawsze komora silnika co jakiś czas była czyszczona i było widać że tam systematycznie zaglądam....i nic mnie od tego nie odciągnie...nawet ten rok o którym wspominasz.Jeśli będę pamiętał o tym co napisałeś to wstawię fotkę równo rok po Twoim wpisie,jak się miewa komora silnika.Ja po prostu to lubię....zrozum to ?

Godzinę temu, kudin napisał:

Ta odpowiedzia wiele pokazales. Szkoda ze mylisz pojecia i nie czytasz ze zrozumieniem. Powodzenia w "dbaniu" o samochod :)

 

Specyfik chetnie wytestuje przy najlblizszych zakupach.

Jeśli chodzi o wiedzę o detailingu to wiem coś na ten temat...a wpis kolegi Udala30 jak dla mnie nie pokazuje niewiedzy...i nie rozumiem tego dlaczego Ty tak piszesz o jego wpisie.......???? Nie każdy jest wszechwiedzący jak co niektórzy wiedzę tutaj...hmmm.

22 minuty temu, kudin napisał:

Ze smiechu pewnie tak.. moze usun temat jak tak przezywasz bo szkoda nerwow i poleruj dalej plastik.

I jeśli chcecie sobie doskakiwać do gardeł w moim temacie to proponuję przenieść się na PW i tam sobie wyjaśniajcie...ok.

Moim zdaniem niektóre produkty mogą być zastosowane nie tylko z przeznaczeniem bo świetnie spisują się w innej roli,zastosowane na co innego ....tak jak wspomniałem o preparacie do opon.Stosuje go od trzech lat i jak dla mnie jest pi prostu dobry.

Mnie zadowala.....

Edytowane przez adamd69
Dopisanie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nigdzie nic zlego nie napisalem :o pierwsze slysze tylko by komora silnika odzwierciedlala dbanie o samochod.. obstawiam obiektywnie ten element na samym koncu. Jesli ktos chce to smialo.. tez przeplukam raz w roku.. kolega sie napial bo nie zrozumial zdania.

 

1 godzinę temu, kudin napisał:

Wiedza o detailingu widać spora, fajnie wiedzieć co, gdzie, czym

To sarkazm. Nie wiem po co.

 

Nie bedziemy zasmiecac Ci tematu. Szkoda tylko ze na nie ktorych forach wyrazanie zdania odbierane jest jako atak i obelga. A nie daj Boze jakas krytyka.. kazdy ma swoj samochod i robi z nim co chce. Tak samo z wlasnym zdaniem.

 

Usun te wszystkie bzdury i niech temat ciagnie sie dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loo przyznam ze.ja zj***em bo.pomylilem autora tematu z udala30... stad odebralem to jako sarkazm.. moj blad. 

Gips zostawie bez komentarza.. wciaz zabawne. 

 

Sory za smietnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki chłopaki ?

Spokojnie,bez spiny.Wszystko gra...

Wolność słowa przecie ?

Od dawna lubię grzebać przy autach,a szczególnie przy kosmetyce...

A to moje poprzednie...

post-40716-0-18061600-1508166165_thumb.jpg

post-40716-0-92860600-1508166105_thumb.jpgpost-40716-0-05789400-1508166267_thumb.jpgIMG_20180909_164845.thumb.jpg.0beb69144d57c45ab3e9952ab8229fca.jpgpost-40716-0-23002600-1506273930_thumb.jpgpost-40716-0-54318500-1506274501_thumb.jpgpost-40716-0-71739100-1436993521_thumb.jpg

Lakier przygotowany....potem wosk....a najlepsze są groszki powstające podczas deszczu ...

post-40716-0-53131600-1436993475_thumb.jpg

post-40716-0-77907800-1436993450_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co wiedzą... Poda mi ktoś wartości odnośnie ustawienia zawieszenia.Bo chcę wjechać na kontrolę zawieszenia. Zbieżność,jasana sprawa....ale kąty? Przód,tył..? Zna ktoś wartości producenata? U mnie musi być jak w zegarku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było porządne mycie...

Opiszę w skrócie...

Auto na sam początek potraktowane aktywną pianą i środkiem na silne zabrudzenia od Shiny Garage 

Potem umyte dokładnie,wraz z zakamarkami,pędzelki itp. przybory miały co robić...

Potem osuszenie,i na suche auto poszedł Roton K2....wiem,wiem wiele osób powie,że tani,nie dobry...

Dla mnie spełnił swoje zadanie,a widać było na całym aucie że działa,bo puszczały zabrudzenia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki....

Po tym aktywna piana,płukanie,mycie i znów suszenie....a następnie Tar and glue remover od ADBL 

Następnie,po zmyciu wszystkiego,wpadła glinka od shiny garage.....usunęła wszystko,pięknie sobie poradziła....

Na koniec mycie i osuszenie....

Następnym krokiem będzie delikatna korekta lakieru i wosk soft99 kiwami dedykowany do,mojego rodzaju lakieru...ale to jeszcze przede mną.

Fotka po myciu i zabiegach opisanych powyżej...

IMG_20190601_124813.jpgIMG_20190601_124801.jpgIMG_20190601_124745.jpg

Myślę już nad tymi gratami co mam w Polsce do auta.....a trochę tego jest....oj będzie co robić oj będzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...