Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 Avant 2015...Biała perła.


adamd69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zaglądających do tematu.

Po bardzo długim związku z inną marką przyszedł czas na zmiany......zmiany myślę na duży plus.W dniu 16 kwietnia staliśmy się właścicielami Audi A4 B8 Avant z 11.12.2015 r czyli jest to końcówka wydania B8.

Dane....

         - Kolor biała perła

         - Silnik CSUB 8283  2.0 Tdi Ultra Clean o mocy 136KM lecz chciałbym to zwiększyć do bezpiecznej granicy.Mam nadzieję że coś podpowiecie...?

         - Przebieg w dniu zakupu 49200 KM.

         - Wyposażenie,to Navigacja na dwie płyty (w tym też dwa sloty na karty SD) 

         - Fotele wygodne,materiałowe....choć miło byłoby  gdyby była pół skóra.

         - Felgi 16"  ale polowania rozpoczęte na coś większego......

Auto jest delikatnie uszkodzone z tyłu co widać na zdjęciu......zderzak do wymiany oraz klapa bo jest lekko podgięta.Wszystko działa,zamyka się lecz ze względów estetycznych będzie wszystko wymienione.Dodam że został też wyregulowany zderzak z przodu bo widać na zdjęciu jak jest schowany pod maskę,teraz już jest ok lecz zdjęcia nie robiłem.Wszystko teraz spasowane jak trzeba....

Po kilku dniach poszukiwań udało mi się znalezć klapę w stanie bardzo dobrym,gotową do założenia w kolor,pozostaje ją uzbroić i przełożyć.Zderzak było ciężko dostać gdyż większość ogłoszeń była ze zderzakami do malowania lub kolor nie odpowiadał kodowi LS9R lub też nie chciało im się sprawdzać jaki odcień ma zderzak.....ale znalazł się uprzejmy Pan który poszedł,poszukał,wyciągnął,ocenił i potwierdził stan ze zdjęciami z ogłoszenia...udało się więc będzie zderzak w kolorze,bez malowania.Obydwa elementy tylko do przełożenia.Do tego dolny dyfuzor,też nowy.Czujniki działają.

Resztę będę dopisywał z upływem czasu bo dopiero poznaję auto.W czerwcu będę w Polsce to zmienię język wraz z mapami do navi oraz chciałbym doposażyć audi w PDC przód,wiązki i czujniki są dostępne na popularnym portalu All.....ro no chyba że ktoś ma na zbyciu to proszę pisać.Jeśli chodzi o moc to również jeśli ktoś wie gdzie w ok. Bydgoszczy jest ktoś kompetentny i warty polecenia to także proszę o info.

Pierwszą drogę do Polski zrobiłem bez problemów,z miłym zaskoczeniem...spalanie przy 160 km/h wyniosło 4,6 l i tak się utrzymywało przez czas podróży,jeżdżąc w cyklu mieszanym nie przekraczam 5 l/100km 

Będąc w Pl wymieniłem olej na Castrol 5W30 wraz z wszystkimi filtrami (oleju,powietrza,paliwa,kabinowy) przy tym też zrobiony przegląd klimatyzacji.

Pytanie teraz o rozrząd........bo przebieg jest na chwilę obecną 52 tys/km więc kiedy powinienem go zmienić...? 

W planach też profesjonalna korekta lakieru....

- mycie pianą aktywną

- glinkowanie

- ocena lakieru oraz delikatna korekta bo nie jest wymagana ingerencja mocno ściernych past.

- na koniec twardy wosk a na plastiki wewnątrz i zewnątrz odpowiedni dressing od Poorboys (wiele osób zna te produkty)

Wszystkie pracę przeprowadzę sam,bo przy niejednym aucie już pracowałem,a przy swoim szczególnie......zawsze było czysto i odbicie jak w lustrze ?

Z uwagi na Waszą wiedzę i doświadczenie proszę Was o podpowiedzi co do podniesienia mocy o raz zmiany map w navi + język.Ew. jeśli ktoś ma felgi lub koła na sprzedaż...proszę pisać.

Pozdrawiam 

Adam ?

IMG_20190416_190733.jpgIMG_20190416_190755.jpgIMG_20190601_124745.jpgIMG_20190601_124801.jpgIMG_20190505_165858.jpg

IMG_20190630_163649.jpgIMG_20190630_163702.jpg

Edytowane przez adamd69
Dopisanie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z poradą od jednego z kolegów z forum....? ustawiłem zderzak z przodu tak jak trzeba...kilka minut pracy i jest ok.

IMG_20190427_154642.jpgIMG_20190427_154621.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie,chodzi mi o blokadę drzwi od wewnątrz.Mam po stronie kierowcy a chciałbym dołożyć klamkę z tą funkcją od strony pasażera.Czy kupując klamkę z tymi przyciskami wystarczy ją założyć i podpiąć by działała? Nie wiem czy jest tam doprowadzona wiązka by można było tylko wpięć klamkę???

Podpowiecie coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, adamd69 napisał:

Koledzy mam pytanie,chodzi mi o blokadę drzwi od wewnątrz.Mam po stronie kierowcy a chciałbym dołożyć klamkę z tą funkcją od strony pasażera.Czy kupując klamkę z tymi przyciskami wystarczy ją założyć i podpiąć by działała? Nie wiem czy jest tam doprowadzona wiązka by można było tylko wpięć klamkę???

Podpowiecie coś? 

Musisz dołożyć wiazke pod klamkę, mam u siebie cały zestaw gotowy do montażu.. Nie ma chęci założyć heh. 

IMG_20190428_104555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaciekPL napisał:

Musisz dołożyć wiazke pod klamkę, mam u siebie cały zestaw gotowy do montażu.. Nie ma chęci założyć heh. 

IMG_20190428_104555.jpg

A powiedz mi kolego tą wiązkę gdzie trzeba wpiąć by ją wyprowadzić do klamki? Nie masz chęci odsprzedać tego co Ty masz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adamd69 napisał:

A powiedz mi kolego tą wiązkę gdzie trzeba wpiąć by ją wyprowadzić do klamki? Nie masz chęci odsprzedać tego co Ty masz???

Tutaj jest rozpiska która robił kolega l2k2 dla mnie. Screenshot_20190428-141610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko.....czyli wystarczy rozebrać drzwi i od klamki (tych przycisków) poprowadzić 4 kable i wpiąć się w piny kolejno zgodnie w opisem.A ten sterownik jest w drzwiach czy ....???? gdzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy poprowadzić 4 przewody. Jak mnie pamięć nie myli to 2 piny mostkujesz i 2 nowe trzeba dołożyć do wtyki 32 pin wiązki boczka. Sterownik jest na drzwiach, odpinasz od niego wtykę wiązki boczka jak go zdejmujesz i do tej wtyki trzeba właśnie poprowadzić instalację od przycisku centralnego zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.... klamka z obsługą centralnego z. od środka po stronie pasażera zamówiona.Do tego wiązka by było jak podpiąć,ew. wyciągnę odpowiednie kable i wepnę się w kostkę sterownika.....to też kupione.

Zderzak w kolorze kupiony,klapa w kolorze kupiona.....

Następne może będą felgi......i podobają mi się te z tego ogłoszenia,pomóżcie co to za wzór,i te ET dość ciekawie wygląda....

W dziale o felgach jest rozpiska z felgami ale widzę dwa rodzaje tylko po nr nie mogę znalezć takich samych co w ogłoszeniu.....

podpowiecie mi..?   https://allegro.pl/ogloszenie/audi-a4-2-0-tdi-avant-navi-led-kamera-alu18-niski-7893480277    link zapożyczony na podgląd felg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam pytanie do szanownego grona.....jeśli chodzi o te felgi z linku to powiedzcie mi czy najodpowiedniejszą oponą na nich jest opona 245/40  czy też powiedzmy 225/45 też będzie ładnie wyglądać??

http://www.audifelgi.pl/content/audi-a5-s6-18-nowe   Bo w większości kół z tymi felgami na rynku wtórnym ma opony 245/40 

Pomożecie coś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamelus_ napisał:

225 będzie mieć delikatny naciąg

Rozumiem,ale jednak przypatrując się audi z tymi felgami i oponami 245 to ładniej to wygląda.Choć kapeć to już jest odpowiedni ? 

Ja mam u siebie teraz 205/60 16" a więc dając 18" z 245/40 to już inna jazda będzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adamd69 napisał:

Rozumiem,ale jednak przypatrując się audi z tymi felgami i oponami 245 to ładniej to wygląda.Choć kapeć to już jest odpowiedni ? 

Ja mam u siebie teraz 205/60 16" a więc dając 18" z 245/40 to już inna jazda będzie.....

Jak to mówią co kto lubi :)

Ja bym wogóle w 18" nie szedł. To małe koło na b8. 19" to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kamelus_ napisał:

Jak to mówią co kto lubi :)

Ja bym wogóle w 18" nie szedł. To małe koło na b8. 19" to minimum.

No oczywiście,o gustach się nie dyskutuje....masz rację.

Powinno wyglądać mniej więcej tak....

https://allegro.pl/ogloszenie/s-line-biala-perla-bi-xenon-skora-grz-fotele-navi-8025884619

Dla mnie w miarę to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18ka faktycznie trochę słabo wygląda na b8, ale lepiej niż 16 czy 17 cali. Ta felga dosyć ciekawa jest, wizualnie troche większa się wydaje. Fajne ma parametry, do rantow dojdzie ładnie. Bez dystansu i kombinowania. Oponę bym założył 235 40. Jakie masz tam zawieszenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MaciekPL napisał:

18ka faktycznie trochę słabo wygląda na b8, ale lepiej niż 16 czy 17 cali. Ta felga dosyć ciekawa jest, wizualnie troche większa się wydaje. Fajne ma parametry, do rantow dojdzie ładnie. Bez dystansu i kombinowania. Oponę bym założył 235 40. Jakie masz tam zawieszenie? 

Felgi udało mi się kupić w stanie niemalże idealnym,wraz z oponami Pirelli o bieżniku 7mm każde koło.

Będzie koło o średnicy 18" z oponami 245/40 i felga taka jak w linku wyżej więc domniemam że będzie wyglądać tak samo i u mnie.

Faktycznie nieco większe koło np.19" byłoby lepsze.....ale będzie 18" i z tego się cieszę....Będzie lepiej aniżeli teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu chciałbym zrobić spolszczenie w navi wraz z obsługą na język polski komputera itd. W okolicach Bydgoszczy to koszt 500zł powiedzcie mi czy to jest standardowa cena za taką usługę czy też koszty są inne? Navi mam na płyty,sloty sd kart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wgrywałem najnowsze marcowe mapy 6.28 do swojej czwórki rok starszej niż Twoja z MMI 3g+ w Pabianicach. Wyszło 500 pln. Człowiek siedzi w tym dobre kilkanaście lat, pewnie i spolszczenie ogarnie. Jak będziesz zainteresowany to podeślę nr na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z racji tego że usiedzieć nie mogę spokojnie to pojechałem umyć auto i przy okazji ocenić lakier,bo za kilka dni będzie delikatna korekta i zabezpieczenie.

IMG_20190505_165858.jpgIMG_20190505_165654.jpgIMG_20190505_165847.jpg śW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny białasek, elegancka baza do modów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...