Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 Avant 2015...Biała perła.


adamd69

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pelonek1 napisał:

Tak z ciekawości, co zdecydowało że wróciliście do "polskiego ładu"?

Dorobił się i wrócił do Polski by żyć spokojnie a nie orać jak wół i nic nie mieć 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto w jakim celu wyjeżdża. Są osoby, które liczą się z wyjazdem na kilka lat żeby się wybudować w Polsce a są osoby, które na stałe wyjeżdżają żeby za granicą zamieszkać. Czasami życie weryfikuje i role się odwracają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pelonek1 napisał:

Tak z ciekawości, co zdecydowało że wróciliście do "polskiego ładu"?

Głównym powodem było narodzenie dziecka,by wychowało się wśród bliskich i chodziło do szkoły w Polsce......tak jak my.

55 minut temu, karolek_ust napisał:

Dorobił się i wrócił do Polski by żyć spokojnie a nie orać jak wół i nic nie mieć 

Ogólnie trochę racji masz,kończąc szkołę w Pl ....postanowiłem wyjechać....I to w 2001r więc wystarczy tych wyjazdów,powrotów itp.

Rodzina jest w Pl.....I nas zawsze tutaj ciągło....a tam,tylko kasa lepsza.

38 minut temu, Langista napisał:

Zależy kto w jakim celu wyjeżdża. Są osoby, które liczą się z wyjazdem na kilka lat żeby się wybudować w Polsce a są osoby, które na stałe wyjeżdżają żeby za granicą zamieszkać. Czasami życie weryfikuje i role się odwracają ?

Z reguły jest tak że każdy jedzie po to by zarobić.....nas nikt z tamtąd nie wyganiał,ale kwestia rodziny rozwiewała wątpliwości przez dłuższy czas.....narodziny dziecka tylko przypieczętowały chęć powrotu......nigdy mi źle w Polsce nie było i nie jest.....żyjemy i żyć będziemy.

Pracę mam,5 min drogi domu.

Plan na życie jest......

Pozdro. 

Edytowane przez adamd69
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być czysto,t niech będzie wszędzie....wczorajsze zajęcie.

Zabezpieczone środkiem od Dunlop :wink:

20210830_063231.jpg20210830_063226.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu forum padło na nowy zakup.....do bagażnika wpadła mata gumowa od REZAW-PLAST 

fajna ,dopasowana.....napewno zabezpieczy wnętrze bagażnika przed kurzem i brudem.

Dodam oczywiście fotki...swoje bagażnika nie zamierzam być gołosłowny........I wklejać zdjęcia z neta :wallbash:

Zdjęcie wykonam w po południu :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że do dziś nie zrobiłem zdjęcia maty w bagażniku to muszę powiedzieć że spełniła już swoją funkcję kilka razy......dodam zdjęcia i pokaże jak spasowana itd.

Drugą sprawą jest wymiana akumulatora......tzn. mój chyba pomału niedomaga i mam taki jak na zdjęciu.....chciałbym kupić taki sam,al sprzedawcy proponują inne mniejsze.....czy ktoś zna temat doboru baterii i wymiany? 

Chciałbym jednak iść w to co siedzi w aucie...20211026_180142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniłem akurat na varte o parametrach tak jak pokazuje po nr vin chłopaki w klepali mój nr vin pokazało że należy założyć 110Ah i 850A i taki kupiłem, i po wymianie w klepałem nowy nr vcds i śmiga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc u mnie jest taki jak trzeba, patrząc po zdjęciu. Dziś sprawdzałem ładowanie i jaki jest spadek napięcia na aku podczas odpalania i w momencie rozruchu spada do 10.50v /  10,40v 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuki nie spadnie poniżej 10V przy rozruchu to nie ma problemu. 

Jeżeli zechcesz jednak wymienić akuna taki sam,  to masz na starym aku kod BEM. Nowe aku musisz przypisać do auta w sterowniku Gateway,  zmieniając dwa ostatnie znaki (cyfry/litery) numeru seryjnego. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniając sprawę akumulatora to kupiłem taki sam jak miałem, Varty tylko z naklejkami dedykowanymi do Mercedes-Benz :decayed:. Cena wyższa z racji AGM start-stop.

Drugi temat.....kto z Was przerabiał wymianę siłowników klapy tylnej? 

Nie chodzi mi o demontaż i montaż lecz o zastosowanie np. zamienników których nie brakuje na rynku......lecz z różnymi siłami N 

Moje siłowniki mają 560N  a dużo zamienników dedykowanych ma 530N 

Znalazłem firmy Stabilus z siłą 560N 

Może ktoś z Was podzieli się opinią o wymianie i zastosowanej części?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilus, z tego co się orientuję, dostarcza siłowniki na pierwszy montaż, i właśnie stabilus'a bym brał.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły gumowe dywaniki do auta firmy Rezaw-Plast ......czekają na odbiór z paczkomatu.

Siłowników jeszcze nie mam.

Jak dywaniki będą na swoim miejscu to dam znać jak leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, adamd69 napisał:

Zdjęcia może nie najlepszej jakości ale są....

20220106_115344.thumb.jpg.8866de8cec1573cb849aff115dca58d2.jpg20220106_115402.thumb.jpg.73200ad9fc2f7b4ffb8196eab433546e.jpg20220106_115421.thumb.jpg.7444150cc4d4708feb39a9d1302a11f9.jpg

20220106_115647.thumb.jpg.5c28349ea77516e870948b8ac204ab82.jpg

Rozumiem że to nie są oryginalne :audi: gumowe dywaniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...