Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] A4 B8 3.0 TDI Avant Quattro


Carlos*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu odebrałem z salonu new A4 B8 Avant srebrny metalic.

silnik 3.0 TDI 240 PS 6 biegów manual

Wyposazenie:

Relingi dachowe srebrne, srebrne listwy wokół szyb, pakiet schowek, pakiet oświetlenie,pakiet komfort, wielofunkcyjna kierownica 3 ramienna, podsufitka w kolorze czarnym, tempomat, audi hold asist, fotele sportowe -Alcantara, lusterko wewnetrzne p.oślepieniowe, ogrzewanie przednich siedzeń, elementy dekoracyjne Aluminium Hologram, hak holowniczy,wnęka w tylnej kanapie z pokrowcem na narty.

kilka fotek:

0d6042ba845fba4amed.jpg

3982d2888cba1f66med.jpg

e8328ba8a0879c9cmed.jpg

fe788e9f78506d4fmed.jpg

1c0ed69004a46968med.jpg

472d42e7dc621fe6med.jpg

27a2bc9693701812med.jpg

43795c970c289b8cmed.jpg

a2c14d459e3c2937med.jpg

1ff12da21e287d7emed.jpg

Jutro jak znajde chwilke czasu to zarzuce letnie laczki z felgami 245/40/18 i trza rezac diody tyl ,już od dawna czekają :)

Dalsze plany to program u Witka jak bedzie miał hamownie 4x4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty zakupu furmanki :good: co ttu dużo pisać, Piekna :good:

Laczki mega :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze plany to program u Witka jak bedzie miał hamownie 4x4 .

A jak sprawa gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr o tym samym pomyślałem... Carlos* fura :kox: (ile liczy sobie Audi za S-line zew ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w morde! Gratulacje! Silnik + quattro = marzenie, reszta wedlug mojego gustu o tak o :)

Mnie nie stac na 3.0 i quattro w Norwegii, ale moze kiedys :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudny silniczek - ogólnie ładna furmanka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem git malina. Fura full wypas. Mam nadzieje ze i ja iedys zagustuje w B8.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze plany to program u Witka jak bedzie miał hamownie 4x4 .

A jak sprawa gwarancji ?

Hmm..... no wiesz gwarancja w PL to temat rzeka.Jak masz znajomości w ASO to mogą przymknąć oko ,lub nawet nie sa świadomi tego ,że auto jest po wirusie.Poważne usterki np. turbina, skrzynia biegów na 100 % są weryfikowane bardzo dokładnie przez ASO na zlecenie głównego importera K.T. Generalnie jestem świadomy pełnej odpowiedzilności za utrate gwarancji ,więc wszystkie poważne usterki które by wynikły na wskutek wirusa i nie zostały uznane na gwarancji przyjme na klate.No cóż takie życie.Mam nadzieje ,ze to się nigdy nie przytrafi.W B6 1.9 TDI mam nalatane 240 k km z czego 220k km po programie i kompletnie nic się nie wydażyło,więc i tu mam nadzieje ,że nie bedzie tragedii,ale czas pokarze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..... no wiesz gwarancja w PL to temat rzeka.Jak masz znajomości w ASO to mogą przymknąć oko ,lub nawet nie sa świadomi tego ,że auto jest po wirusie.Poważne usterki np. turbina, skrzynia biegów na 100 % są weryfikowane bardzo dokładnie przez ASO na zlecenie głównego importera K.T. Generalnie jestem świadomy pełnej odpowiedzilności za utrate gwarancji ,więc wszystkie poważne usterki które by wynikły na wskutek wirusa i nie zostały uznane na gwarancji przyjme na klate.No cóż takie życie.Mam nadzieje ,ze to się nigdy nie przytrafi.W B6 1.9 TDI mam nalatane 240 k km z czego 220k km po programie i kompletnie nic się nie wydażyło,więc i tu mam nadzieje ,że nie bedzie tragedii,ale czas pokarze......

Zgadza się i jeżeli masz znajomości w ASO to spokojnie możesz się dogadać.

Mechanicy z ASO podejrzewam, że nawet tego nie zauważą także tutaj ryzyko jest raczej małe.

Gorzej natomiast jakby działo się coś poważniejszego to wtedy jednak tak jak piszesz jest szansa, że wykryją aczkolwiek możesz dogadać się z tunerem, który będzie robił program żebyś wziął od niego serię i miał ją jakby była potrzeba szybkiego powrotu.

To jest w sumie nowe auto i nie za wiele powinno się dziać, ale jest też i druga strona medalu zresztą jak z wszystkim.

W każdym bądź razie życzę pomyślnego i udanego użytkowania :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz dogadać się z tunerem, który będzie robił program żebyś wziął od niego serię i miał ją jakby była potrzeba szybkiego powrotu.

po co mu seria .. i tak nic z nia nie zrobi ... :wink4:

p.s fajna furmanka ... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna B8 i ten silniczek lux :>

mam prośbe jak bedziesz rezal ledy na tył to daj jakis opis po kolei co i jak w ,,zrób to sam" bardzo mi sie przyda i to byc moze nie tylko mi

z góry dziekuje :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie lamp S4 LED to sprawa nie wyglada na plug & play. Oto przepis do A5, podobno do A4 B8 jest prawie to samo:

First: this is not plug&play upgrade and you'll be need of more skill and dealer support, because of here will be need to replace a more important BCM2 modul on car with last version-in our case PN. 8K0907064BQ sw.0256 ( wich supporting LED tail light on S5 MY2009). In that unit have a two separately ECU's -J518 Access and start autorization adr.05 and J393 Convenience central electric adr.46.

Second: when you replaced this modul the coding is not a problem, and it is a function called - parameter setting! On new B8 platform it must be made for every new ECU, which was be replaced. This process take place on dealer VAS testers troght SVM function.This function compare the hardwere status on you car with original production variant on all ECU's ( part.num., ser.num, date of prod, hw, sw, coding...) keep on AUDI manufacture server. If you was changing any ECU, in that case BCM2, with "wrong" part N. the system not be sett the right parameters and your modul not be work propriety, i.e your LED will be only for good decoration Other things is a learning BCM2 to immo and teaching the keys.

In spite of all, if you want to make this, you'll just must to meet with some good skilled electrician from your local Audi dealer center and try to persuade him to do this dificult job.This work is impossible to make you alone in your garage with fiting instruction or any forum's advise.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto piękne!! 3.0 tdi i quattro w b8 i dla mnie może nie mieć nawet klimatyzacji :notworthy: Auto musi jeździć bajecznie, ahh nie mogę się doczekać kiedy będę mógł też kupić w salonie takie cudo!! Gratulacje i życzę aby auto służyło przez kawał czasu ( bo lepiej to tylko z bajerami może być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne gratulacje, bardzo ładny kolor :tongue4:

Na kolana mnie rzuciły fotele - do dzisiaj żałuję że nie poszedłem w alcantarę. Felgi - hm - ładniusie, ale 18 na nasze dziurki, może trochę rzucać. Ale - Twoja decyzja, wiesz co robisz.

Serdecznie gratuluję, jeszcze raz

Zdrowaś

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mu seria .. i tak nic z nia nie zrobi ... :wink4:

Przecież zawsze można wrócić do serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mu seria .. i tak nic z nia nie zrobi ... :wink4:

Przecież zawsze można wrócić do serii.

oczywiscie ze tek .. ale samtego nie zrobi .. a chiptuner ma ori wsady na peczki .... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zarzucilem felaśki .Tak to teraz wygląda:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43728e987917f342.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0fdfc17bf9a8b8a7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca6dd7c8ebbd7ea1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/26173464d93ad0ba.html

Powiem tak auto seryjnie wyszło na kołach 17" 225/50/17 komfort mega. Po zarzuceniu 245/40/18 :shocked: niewielka roznica w porownaniu do 17"

Komfort jazdy na 18" można porownac do jazdy B6 na 15".Naprawde nic nie rzuca ,nie jest za twardo,nie trzęsie po prostu super.Także jeśli ktoryś z forumowiczów posiadający B8 i stojacy na dylematem ,czy 17" czy 18" to wybor jest tylko jeden 18" szczerze polecam :good:

Odnośnie ledów tył nic dzisiaj nie kombinowalem bo widze ,że nie jest to taka prosta sprawa. Może uda mi sie w przyszlym tygodniu podjechac do ASO ,moze oni cos wskuraja. Nie jestem na 100 % pewien ,że ogarną temat ledów. Wczoraj nie poradzili sobie z wylączeniem brzęczyka niezapietych pasów bezpieczeństwa. Po 1,5 godzinnej walce poddali się i kazali mi kupic same zamki ,żeby wpinac i bedzie cisza.

Także na ledy mogę na razie popatrzec sobie, ale w bagażniku.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60b31965562dcae3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3cc6dcec6c021294.html

Może ktoś z Was, lub chociaż znacie kogoś kto jest wstanie ogarnąc temat ledów.Oczywiście nie za friko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna 3.0tdi b8 w Q.... ale nasuwa mi sie pare spostrzezen

1. czemu nie zamowiles MMI ?

2. 18" wyglada strasznie mala w b8 i tak .... podejrzewam ze komfort jest mega

nie chcialbys uderzyc w 19" lub 20"

podejrzwam ze 19" w b8 wyglada w sam raz :)

pozatym gratuluje furmanki

oby sie dobrze sprawowala i oby wyszedl fajny wykresik po chipie :)[br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 17:49_________________________________________________ps. co jest z tymi ledami nie tak ?

rozumiem ze rozmiar lampy jest taki sam ... ale co tam nie pasuje ?

po podlaczeniu nie dzialaja czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...