Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Regulacja ksenonów przez diagnostę

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej. Jak wiadomo, prawidłowe ustawienie ksenonów z autopoziomowaniem wymaga podłączenia kompa i ustawienia silniczków w pozycję wyjściową.
Jak wygląda regulacja takich lamp podczas przeglądu? Diagności to ogarniają i mają interfejs, żeby się podpiąć?
I czy regulacja bez ustawienia pozycji wyjściowej może jakoś coś popsuć?

Opublikowano

Nie ogarniają...
Mi zabronił wręcz ustawiania silniczków ( miałem komputer przy sobie), po wytłumaczeniu mu jak to powinno wyglądać stwierdził, że nie prawda, regulować trzeba w najwyższej pozycji i on inaczej nie zrobi. Ustawił po swojemu i na razie jeżdżę ale przy kolejnym przeglądzie zmienię stację i zrobię jak powinno być.

Opublikowano

Xenony ustawia się tak samo jak zwykłe lampy. Mając wcześniej zaadaptowane xenony, diagnosta reguluje wysokość i kąty normalnie na śrubach. Ważne żeby w trakcie regulacji pracował silnik. Interfejs nie jest potrzebny.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, H4mm3R napisał:

Xenony ustawia się tak samo jak zwykłe lampy. Mając wcześniej zaadaptowane xenony, diagnosta reguluje wysokość i kąty normalnie na śrubach. Ważne żeby w trakcie regulacji pracował silnik. Interfejs nie jest potrzebny.

A jeśli silnik nie będzie pracował? Coś może się z*ebać? Jutro się wybieram i po prostu nie chcę wyjechać z czymś popsutym, jeśli będzie diagnosta nieogar/uparciuch

Opublikowano
2 minuty temu, petrosdbz20 napisał:

A jeśli silnik nie będzie pracował? Coś może się z*ebać? Jutro się wybieram i po prostu nie chcę wyjechać z czymś popsutym, jeśli będzie diagnosta nieogar/uparciuch

Po odpaleniu silnika sterownik robi test i ustawia lampy według położenia czujników. Dopiero wtedy należy zacząć regulować lampy.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, H4mm3R napisał:

Po odpaleniu silnika sterownik robi test i ustawia lampy według położenia czujników. Dopiero wtedy należy zacząć regulować lampy.

Ja to świetnie rozumiem :)
Dążę teraz do tego, czy regulacja na samym zapłonie nie zaszkodzi niczemu :)

Opublikowano
32 minuty temu, petrosdbz20 napisał:

Ja to świetnie rozumiem :)
Dążę teraz do tego, czy regulacja na samym zapłonie nie zaszkodzi niczemu :)

Jednak słabo rozumiesz.

Zauważ na własnym samochodzie, że dopiero po odpaleniu silnika ksenon robi ruch dół-góra, po czym poziomuje się wg wskazań czujników. Sam zapłon daje tylko napięcie na oświetlenie, w tym żarnik.

Edytowane przez afroo.

Opublikowano
34 minuty temu, petrosdbz20 napisał:

Ja to świetnie rozumiem :)
Dążę teraz do tego, czy regulacja na samym zapłonie nie zaszkodzi niczemu :)

Regulacji dokonujesz mechanicznie na śrubach, niczemu to nie zaszkodzi. 

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, afroo. napisał:

Jednak słabo rozumiesz.

Zauważ na własnym samochodzie, że dopiero po odpaleniu silnika ksenon robi ruch dół-góra, po czym poziomuje się wg wskazań czujników. Sam zapłon daje tylko napięcie na oświetlenie, w tym żarnik.

Ech. Zapytam więc inaczej. Czy kręcenie śrubą od regulacji na samym zapłonie (a nawet bez zapłonu) może coś tam w środku uszkodzić? Coś pęknie czy jakaś inna cholera (bo może coś się blokuje)?

Opublikowano
2 minuty temu, petrosdbz20 napisał:

Ech. Zapytam więc inaczej. Czy kręcenie śrubą od regulacji na samym zapłonie (a nawet bez zapłonu) może coś tam w środku uszkodzić? Coś pęknie czy jakaś inna cholera (bo może coś się blokuje)?

Jak diagnosta zdolny to może przekręcić gwint wtedy regulacja wyskoczy, ale tak się dzieje jak są źle lampy przykręcone do karoserii. Nic innego od regulacji nie może się zepsuć. 

Opublikowano
  • Autor

Czyli teoretycznie nie muszę mu patrzeć na ręce i zrobi co tam sobie zechce bez żadnej szkody

Opublikowano
Teraz, petrosdbz20 napisał:

Czyli teoretycznie nie muszę mu patrzeć na ręce i zrobi co tam sobie zechce bez żadnej szkody

Tak, chyba że lampy były wyciągane, to lepiej patrzeć, bo jak wyskoczy regulacja to nie jest to takie proste żeby to włożyć, a mechanik za free tego nie zrobi.

Opublikowano
  • Autor

Były wyciągane i potem sam je ustawiałem. Sprawdził, nic nie zrobił, więc chyba nawet nieźle mi to wyszło.

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie które to są śruby do regulacji wysokości bo chciałbym lewą lampe delikatnie podwyższyć gdyż świeci bardzo blisko.

Opublikowano

Stan pod ścianą i sprawdź, bo za dnia na oko nie ma co ustawiać żeby potem ludzi oślepiać.

Opublikowano

Tak zrobię ale nie wiem która to śrubka. 

To będzie ta biała nad kierunkiem?

20200522_133044.jpg

Opublikowano

Do wysokości jest chyba ta od strony silnika ale w sumie kręcąc, zobaczysz która konkretnie.

Opublikowano

To się zdecydujcie panowie bo nie chcę rozregulować lamp :wink:

Edytowane przez gordo

Opublikowano

Od kierunku

Edytowane przez pila24

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.