Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Sline 2.0T swap 1.9TDi 180hp/380nm


Dziewulsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Forum przeglądam od dziecka, stąd się wzięła zajawka do audi. Kilka lat jestem na forum lecz nigdy nie pokazałem swoich aut az do dzis.Zaczelo sie w maju tego roku, kiedy po kilku nie udanych zakupach kupiłem a4 b7. 

Był to sedan 2.0 tfsi bul 220km fwd anglik z padniętym silnikiem i pakietem sline z udukumentowanym przebiegiem 230tys km 20190923_214654.jpg

received_874201526250037.jpeg.b7415dc763

20190923_214742.jpg 

Reanimacja diabli wzieli ze względu na powagę awarii i koszt naprawy. Zabil go long life i olejozernosc

Wtedy padł pomysł swapa 1.9 tdi awx. Zakupiłem a4 b6 1.9 tdi avant po strzale z przebiegiem 292tys z belgii. 20190715_173809.jpg

Zostało rozebrane na śrubki a z b7 wyjechał naped I cały środek received_379111409376454.jpeg

Trochę zeszło bo robiłem to po pracy i w weekendy, zeszlo ze 3 miesiace, po tym czasie przystapilem do skladania b7received_1465877156893767.jpeg

Wiele było wątpliwości, wielu powiedziało że nie dam rady tego ogarnac a pewnie jeszcze wiecej posypie sie hejtow na temat tego auta, ale na dzien dzisiejszy auto jest w 90 proc skończone received_913593709024072.jpeg

Modyfikacje mix b6 b7:

-Wiazka elektryczna z b6 wraz z airbag, alarmem.

-mce swap high z b7 

-dolozone el szyby tyl

-grzane spryski

-Pompa abs b6

-deska eu b7 2007r

-boczki pakiet światło skóra soul

-audi sound system 10 głośników

-tempomat 

-multifunkcja

-klimatronik b7 16C z przekaznikiem w ori miejscu

-lampy bix

-skrzynia 6bieg 2.5 tdi + polosie 

-silnik awx

-2xsmic 2.0Tfsi

-wzmocnienie pasa przedniego (rura) custom

-pas przedni złożony z dwóch jeden

- hamulce 320 nawiercane przod, 288 tyl

 

Na dzień dzisiejszy auto odpala, został do zrobienia wydech I podlaczenie bix. 

Plany na niedaleka przyszłość: 

-rnse led 

-pdc przód tył ( prawie wszystko jest)

-moc 200+ 

Na bieżąco postaram się aktualizowac zdjęcia 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Dziewulsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Oryginalne podejście do swapa.

Wszystkie prace sam robileś? 

Przekładka na Europę ?

Dawaj znać jak jeździ na gotowo.

Powodzenia ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wszedłem, bo nie wierzyłem :-D

Szacun za podjęcie się tego, ale wybór silnika to jakieś nieporozumienie dla mnie :-D

Ale własnie za to szczerzy życzę powodzenia z tym "projektem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna zamiana, powodzenia w dalszych pracach , szacun za to co do tej pory ogarnąłeś .

PS do tego bixa to by się spryski przydały i samopoziom bo może być problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Od prawie roku pracuje w serwisie samochodowym także jestem raczkujacym mechanikiem, większość rzeczy była robiona pod chmurką, a konieczne na podnośniku. Przekladka na Europę była nieunikniona. 1.8t by bardziej pasowała w miejsce 2.0 tfsi lecz nigdy nie siedziałem w temacie benzyn dlatego wybór silnika taki a nie inny. Trafilem na silnik w dobrym stanie, wymieniłem tylko  panewki na korbach i walku oraz go uszczelnilem +podstawowy serwis(rozrzad oleje plyny) Spryskiwaczy I samopoziom jest w planach ale na razie muszę wszystkie elementy pozbierac żeby zacząć rezac dalej. Nie myslalem ze pochawale sie tym  na forum dlatego mam bałagan że zdjęciami ale zbiegiem czasu ogarnę to jak należy. 

20190924_121018.jpg

Tymczasowy Downpipe kat out20190924_185418.jpg

Edytowane przez Dziewulsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dokładać spryski do tego zderzaka przygotuj sie na ogromny problem z dostępnością spryskiwaczy do zderzaka sline , a one są inne niż do zwykłego.MOże się okazać że łatwiej będzie cały kompletny zderzak kupić nić same spryski sline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ogrom pracy włożonej - to się docenia mimo iż wybór silnika do swapu raczej kontrowersyjny :D 

Ja długo nie mogłem znaleźć zderzaka s-line ze spryskami pod swój kolor dlatego w pewnym momencie zdecydowałem, że kupię zderzak s-line bez sprysków a dołożę je ze zderzaka zwykłego, przespawując oczywiście ich mocowania ze zwykłego zderzaka. Później wprawdzie znalazłem idealny zderzak s-line ze spryskami ale mam gdzieś w domu jeszcze spryski i wycięte mocowania więc gdybyś chciał pójść tą drogą to mogę ich dla Ciebie poszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy że taki problem ze spryskami

Wybieram się do aso po parę pierdół, od razu zapytam o cene spryskow do zderzaka sline. 

@Animal Byłbym wdzięczny jak byś ich poszukal, teraz tylko kwestia ile za to byś chciał? Mile widziane jakieś zdjęcia tych mocowan. Radze sobie ze spawaniem plastiku to może coś ulepie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz 2 grupy na fejsie z czesciami:

https://www.facebook.com/groups/1783125515295206/?ref=br_rs

https://www.facebook.com/groups/763687083802552/?ref=br_rs

Moze popytaj tu o części bo po wizycie z ASO można wyskoczyć z butów :P

PS. Odważny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dziewulsky napisał:

zapytam o cene spryskow do zderzaka sline

jak dobrze pamiętam to ok 350zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje stary za podejście do tematu i przede wszystkim za odwagę, bo jak sam nazwałes siebie "raczkujacym mechanikiem" to większość na starcie zrezygnowalaby. 

Nie poddawaj się i oby tak dalej :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BartoszSoldier Nie poddaje się, lecę dalej z robota przy Chimerze. 

Dzisiaj byłem w aso. Cena spryskow mnie zaskoczyła 405zl szt. Zakupiłem tylko niezbędne rzeczy. Kostki 35zl szt.20190928_145543.jpg Przełącznik swiatel z b7 

Nie działały swiatla przeciwmgłowe I drogowe. Wystarczy przełożyć zolty przewód pin11->pin13 I wszystko hula20190928_170056.jpg

Światla świecą zostało przyciągnięcie przewodów pod drl.  Jakieś sugestie którędy je poprowadzić? 20190928_165807.jpg

Dp na miejscu. Troche jest do poprawki bo mam sanki pod skrzynie z 2.5 tdi a tam wydech jest po lewej. U mnie dp jest nad sankami pomiedzy skrzynia a kasta. Byl pasowany idealnie po środku lecz sciagnelo mi go za bardzo w stronę kasty. No coz wyjdzie podczas jazdy czy będzie dotykać xd20190928_172132.jpg

Edytowane przez Dziewulsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czu buda anglik ma wszystko symetrycznie, wystarczy poprzekladac na druga stone, czy trzeba robic otwory (chodzi mi o gródź)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Korton555 ściana ta sama, wystarczy poprzekładać.

 @Guziec583 Ty to widziałeś nawet jak nie chciałeś na to patrzeć xd Byś pokazał swoją maszynę a nie się ukrywasz

I kolejna przedkladka. Tym razem panel alarmu z boczka z weleurem do boczka że skóra 20190929_100432.jpg20190929_100458.jpg1569750669024592982640977019157.jpg

Edytowane przez Dziewulsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziewulsky Tu masz spryski sline w troszkę niższej cenie, osobiście od nich brałem pod swój zderzak sline. 

DYSZA-SPRYSKIWACZA-LAPMY-AUDI-A4-B7-PRAW
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 359 zł - DYSZA SPRYSKIWACZA LAPMY...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @rafiki5 temat spryskow na razie odpuszczam. Bardziej się opłaca kupić ori sline I sprzedać ten zderzak niż rezac. Chyba że trafia się w jakieś dobrej cenie. 

Dzisiaj odpowietrzylem hamulce I wybrałem się przejechać. Czujnik g202 coś szwankuje dlatego nie działa esp. Do tego mila niespodzianka auto posiada wirusa :) Jeszcze trochę do zrobienia ⁸zostało, geometria I takie detale jak niedziałający zamek klapy.

Edytowane przez Dziewulsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucalem. Oto i one kolejne zmiany we wnętrzu. 

Doszło rnse wraz ze zmieniarka I antena gps z chin? Do pełni szczęścia brakuje płyty z mapą i polskim lektorem. received_163649964923997.jpeg

Zostało podpiete podswietlanie kubka, wszystko tak jak ori ?

Jeszcze przed rnse doszedł kluczyk z b7 bo do tej pory był jeszcze ten z b6. Jak ktoś chce mam jedno etui do opchniecia. 

20200125_230759.jpg

Również udało się odwiedzić hamownie i sprawdzić jaka moc generuje mój kundel. 15820465436405750033904303136894.jpg

 

Tak jak się domyslalem jest bogaty wirus. Trochę za dużo na te turbo, ale może za jakiś czas będzie nowe większe. Po za tym ogarnalem wszystkie rzeczy ktore nie dzialaly, miedzy innymi zamek klapy i podswietlanie bagaznika.

Na dzień dzisiejszy auto po złożeniu zrobiło ponad 9 tys km z jedna mała awaria. Winne były przewody od + i - słaby kontakt przez był błąd o słabym zasilaniu na zacisku 30. 

 

 

Edytowane przez Dziewulsky
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...