Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła Dzienne bixenon


czorny27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mimo iż jestem posiadaczem B7 od dłuższego czasu tematem zainteresowałem się dopiero teraz po tekście ..żony chyba nie działają światła..sprawdziłem mówię jest okej aleee z ciekawości dopytam.

Lampy bixy przełącznik auto. Czujnika zmierzchu w lustrze ani fotochromu nie ma. Przycisku DRL też nie mam.

Przekręcam kluczyk zapalają się światła dzienne i teraz po kilku latach się przyjzalem świeca się pozycyjne w środkowych odblysnikach. Główną żarówka jest P21 jednak one nie świecą.

Czy tak powinno być ze świecą same postoje jako dzienne w lampach bixenon.????

Bixy działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czujnik zmierzchu przy podstawie lusterka to powinny działać prawidłowo. Sprawdzałeś co się dzieje jak robi się ciemniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest sam auto bez czujnika zmierzchu. Więc wiem że po zmroku nie będą się automatycznie zmieniały dzienne na mijania.

Po przekręceniu kluczyka włącznik w pozycji auto od razu zapalają się dzienne w tym wypadku postojowki. I pytanie czy tak ma byc?  I mają się palić tylko postoje ??Bo jeżdżę 3lata i nie zwróciłem uwagi nawet .

W odblysnikach od strony grila tych wewnętrznych jest żarówka P21 jak w kierunkach itp. ale one mi nie świecą.

 

Edytowane przez czorny27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w B7 są tylko dzienne, to masz przy włączniku świateł przełącznik DRL, a sam włącznik nie ma pozycji AUTO. Jeśli masz auto, a nie masz DRL to ktoś po prostu wsadził sam przełącznik AUTO. Jest jeszcze opcja, że np czujnik zmierzchu miałeś, ale ktoś np założył szybę od B6 i już nie masz, opcji jest wiele. Nie mniej jednak, jeżeli nie masz czujnika oryginalnie, nie masz włącznika DRL, to nie powinieneś mieć włącznika AUTO, a tym bardziej dziennych.

Postojówki to nie są światła dzienne. Światła dzienne w B7 to światła długie, które świecą się bodajże z mocą 30%. Za jazdę na postojówkach, jakoby to miały być dzienne dostaniesz po prostu mandat za brak świateł, a o tym, że wpieniasz ludzi nie wspomnę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz już mnie zakrecileś jak młodego leszcza z tymi opcjami 

Ale opcja z wymiana szyby to odpada przed kupnem sprawdzałem pełne wyposażenie i na pokładzie nie było czujnika ani deszczu ani zmierzchu

Wróce lecę do garażu luknac na włącznik po pierwsze bo szczerze to widziałem go może że raz przy kupnie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz czujnika ani pokrętła od drl to zapomnij o światłach dziennych. Najprawdopodobniej ten co sprzedawał auto, wymienił go na taki z opcją auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lukalem włącznik jest 0-pozycje- mijania.

Aż wstyd się przyznać przez 4lata nie zwracałem uwagi 

Co nie zmienia faktu że po przekręceniu kluczyka włącznik cały czas w pozycji 0 zapalają się tylko postoje wcześniej było tak że żarówka P21 świeciła po przekręceniu kluczyka jako dzienne a teraz kicha

Edytowane przez czorny27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia numerów modułu MCE i włącznika świateł.
Podepnij VCDSa i podaj co ci pokazuje w 09  Central Electronic, wtedy będziemy gdybać.
Do tego dobrze by było sprawdzić po VIN , co auto miało wyjeżdżając z fabryki.... zwłaszcza że co drugi pasjonat na tym forum coś grzebie przy swojej furce.
10-15 lat to za dużo czasu, by wierzyć że wszytko jest jak ORI.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do działania DRL nie potrzebujesz czujnika światła w lusterku. To jest opcja i nie jest wymagana do prawidłowego działania DRL- choć jest bardzo przydatna.

Z tego co napisałeś masz bixy a nie masz wyłącznika DRL obok wyłącznika świateł - i to jest problem bo ten wyłącznik musi być i zawsze był z fabrycznym bixem w B7. Więc pewnie ktoś wymienił lampy na bixy a nie dorobił instalacji do DRL. Żeby działały światła dzienne po wymianie lamp to trzeba dorobić przeciągnąć kable z MCE do lamp, i dołożyć wyłącznik DRL i podłączyć go do MCE inaczej nie zadziała.

Robiąc to warto jednak dołożyć czujnik światła w lusterku bo to naprawdę fajna opcja, ale tak jak pisałem nie jest to wymagane do działania DRL. W moim B7 fabrycznie były bixy i DRL a nie było czujnika światła i wszystko ładnie działało. Żeby dołożyć czujnik swiatła nie musisz wymieniać szyby, jest opcja jego dołożenia bez wymiany szyby, na forum jest gdzieś manual jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było ...

Dziś podpiołem vcds w centr.ele. pokazało coś takiego. Chodzi o lastmodul ECE?

włącznik świateł sprawdziłem wyjąłem nic podejrzanego nie ma żadnych lewych dorabianych kabli itp.

IMG_20191030_185549.jpg

Edytowane przez czorny27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 11:42, kdawid napisał:

Do działania DRL nie potrzebujesz czujnika światła w lusterku. To jest opcja i nie jest wymagana do prawidłowego działania DRL- choć jest bardzo przydatna.

Z tego co napisałeś masz bixy a nie masz wyłącznika DRL obok wyłącznika świateł - i to jest problem bo ten wyłącznik musi być i zawsze był z fabrycznym bixem w B7. Więc pewnie ktoś wymienił lampy na bixy a nie dorobił instalacji do DRL. Żeby działały światła dzienne po wymianie lamp to trzeba dorobić przeciągnąć kable z MCE do lamp, i dołożyć wyłącznik DRL i podłączyć go do MCE inaczej nie zadziała.

Robiąc to warto jednak dołożyć czujnik światła w lusterku bo to naprawdę fajna opcja, ale tak jak pisałem nie jest to wymagane do działania DRL. W moim B7 fabrycznie były bixy i DRL a nie było czujnika światła i wszystko ładnie działało. Żeby dołożyć czujnik swiatła nie musisz wymieniać szyby, jest opcja jego dołożenia bez wymiany szyby, na forum jest gdzieś manual jak to zrobić.

ja myślałem że wkładając bixy i nie mając przycisku drl będą się one włączać po włączeniu zapłonu a gasnąć po włączeniu świateł mijania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 21:15, Misieqq7 napisał:

ja myślałem że wkładając bixy i nie mając przycisku drl będą się one włączać po włączeniu zapłonu a gasnąć po włączeniu świateł mijania??

Aby tak było potrzebny jest włącznik DRL, on jest zawsze z bixami w B7, jak go dołożysz to będzie tak jak napisałeś. Ten wyłącznik jest wymagany do prawidłowego działania świateł dziennych.
Jak dodatkowo dołożysz czujnik światła to dzienne będą świecić jak jest jasno a jak zrobi się ciemno to automatycznie włączą się mijania (i odwrotnie). Tak będzie się działo gdy ustawisz przełącznik świateł na auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kdawid napisał:

Aby tak było potrzebny jest włącznik DRL, on jest zawsze z bixami w B7, jak go dołożysz to będzie tak jak napisałeś. Ten wyłącznik jest wymagany do prawidłowego działania świateł dziennych.
Jak dodatkowo dołożysz czujnik światła to dzienne będą świecić jak jest jasno a jak zrobi się ciemno to automatycznie włączą się mijania (i odwrotnie). Tak będzie się działo gdy ustawisz przełącznik świateł na auto

Pisałem z @kaju i mówił że przełącznik służy do deaktywacji drl.  Bez przycisku będzie działać po zapłonie a wyłączyć się jak się światła włączy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Włącznik służy tylko i wyłącznie do ręcznej deaktywacji lub aktywacji drl. Jeśli założysz lampy bix+drl bez przełącznika i zakodujesz je na bix+drl, to drl odpali od razu z zapłonem, wyłączy się przy włączeniu pozycji. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 16:41, JawoR36 napisał:

Światła dzienne w B7 to światła długie, które świecą się bodajże z mocą 30%.

Bzdura. W B7 z bixenon światła dzienne to światła dzienne. Są w miejscu długich w światłach z halogenem. Świecą z pełną mocą żarówek P21. Światła długie są razem z mijania w bixenon.

W dniu 10.10.2019 o 11:43, czorny27 napisał:

Czy tak powinno być ze świecą same postoje jako dzienne w lampach bixenon.????

Twój samochód fabrycznie był z halogenem.

Ktoś dołożył bixenon i włącznik auto myśląc, że to wystarczy.

Bez czujnika zmierzchu i/lub przełącznika DRL nie uruchomisz normalnie świateł dziennych.

Modele z bixenon zawsze wychodziły z czujnikiem zmierzchu i włącznikiem DRL.

PS. Założyli Ci chociaż spryskiwacze do bixenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 11:42, kdawid napisał:

W moim B7 fabrycznie były bixy i DRL a nie było czujnika światła i wszystko ładnie działało.

Ale bez przełącznika lub czujnika zmierzchu nie włączysz.

6 godzin temu, Misieqq7 napisał:

Pisałem z @kaju i mówił że przełącznik służy do deaktywacji drl.  Bez przycisku będzie działać po zapłonie a wyłączyć się jak się światła włączy:)

Niech odepnie czujnik i przełącznik DRL, a potem sprawdzi, czy na auto zapalą się dzienne..

Dzienne włącza komputer czujnikiem jak jest jasno lub ręcznie włączamy DRL włącznikiem.

Samo się nie włączy.

Będzie tak jak u kolego @czorny27.

Na auto będą tylko pozycje.

Edytowane przez the_naturat_com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaju napisał:

Potwierdzam. Włącznik służy tylko i wyłącznie do ręcznej deaktywacji lub aktywacji drl. Jeśli założysz lampy bix+drl bez przełącznika i zakodujesz je na bix+drl, to drl odpali od razu z zapłonem, wyłączy się przy włączeniu pozycji. 

Co będzie zatem definiowało czy mają się świecić dzienne czy bixenony jak nie będzie przełącznika DRL i czujnika zmierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, the_naturat_com napisał:

Ale bez przełącznika lub czujnika zmierzchu nie włączysz.

Niech odepnie czujnik i przełącznik DRL, a potem sprawdzi, czy na auto zapalą się dzienne..

Dzienne włącza komputer czujnikiem jak jest jasno lub ręcznie włączamy DRL włącznikiem.

Samo się nie włączy.

Będzie tak jak u kolego @czorny27.

Na auto będą tylko pozycje.

ale ja mam włącznik bez auto i sam będę przełączał na mijania.. mam zamiar montować bixy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...