Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana głośników fabrycznych w A4 B9


Auditomcio

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zapytam czy ktoś się orientuje czy jest możliwość przekodowania tunera na B&O jak to miało miejsce w A4 B8? Przymierzam się do zakupu B9, a w swojej B8 z MMI 3G Low(8 głośników) właśnie zrobiłem takie kodowanie a różnica była ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja pozwolę doczepić sie do tematu z pytaniem. Czy macie też problem ze zbyt głośnym subwooferem w Audi Sound System? Ogólnie przymierzam sie do wymiany głośników przód i tył na właśnie te Audio System Germany serii X i pewnie sie poprawi, ale i tak czy inaczej mam problem z tym subwooferem na tylnej półce.
 Audi A4 B9 sedan: ustawiając bass praktycznie na max, z przodu jest w miare ok ale siedząc na tylnej kanapie idzie dostac do głowy samym że tak powiem "dudnieniem" który zagłusza całkowicie reszte pasma, znowu ustawiając bass w taki sposób że da sie wysiedzieć z tyłu to z przodu znowu nie ma go wcale. I mam pytanie... gdzie jest zabudowany wzmacniacz subwoofera w sedanie? Czy da sie na nim wgl coś ustwiać (poziom wzmocnienia)?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b9 po lewej stronie  przy nadkolu w bagażniku. ASS nie ma niestety regulacji oddzielnej dla suba (chociaż wychodziły wersje oprogramowania  które na to pozwalały- w mojej MY2018 nie ma takiej możliwości). Dudnienie wynika z tego, że dając na maksa bas podbijasz go też i w subie. Głośniki są bardzo marnej jakości w drzwiach przez co trzeba tak podbijać  bas a sub w półce dorównuje jakości reszcie głośników. Niestety taką jakość wciskają za taki pieniądz (a śmieli się kiedyś z głośników Boschmanna itp. :).  Ja wygłuszyłem półkę i dźwięk trochę się poprawił - ale bez zmiany głośników w drzwiach i wygłuszenia to głupiego robota. Musi zagrać przód niżej i wtedy można zdjąć basik i dopiero wtedy dźwięk staje się akceptowalny. Znacznie lepszą jakość wyciągałem z głośników 16,5 + tweeterek i taniego wzmacniacza w każdym poprzednim aucie. Dla mnie B&O w Audi  A5 B8 nie jest wart 1/2 kasy wydanej przy zakupie auta, ale ASS w B9 mogę porównać tylko do standardowych głośników w Kia, Astrze itp. O ile, żona akceptuje ten dźwięk to ja mam z tym duży problem ( ale nie chciała żeby pruć drzwi w B9, więc na razie tak zostało- mało nią jeżdżę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. No wlaśnie aby z przodu było coś czuć tych niskich tonów to należy podkręcić na maxa bass ale wtedy subwoofer siedząc na tyle przebija wszystko... i wysiedzieć sie przy tym nie da... Ale jeśli mówisz że wzmacniacz od suba to ten po lewej stronie przy nadkolu to może da się na wejściu przed wzmocnieniem zabudować potencjometr i znmiejszyć moc podawanego sygnału z przedwzmacniacza navi, co za tym idzie mniejsze wzmocnienie na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nie ma wzmacniacza... jest po lewej stronie w bagażniku przy nadkolu ale jak jest sytem Bang&Olufsen a przy ASS to przewód z subwoofera idzie w stronę prawego nadkola ale tam też nie ma... czy aby na pewno subwoofer ma osobny wzmacniacz czy idzie to wszystko z MMI zasilane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystam temat, mianowicie jestem na etapie szukania swojej A4, zależy mi na przyzwoitej jakości dźwięku natomiast egzemplarz który mocno biorę pod uwagę nie wiem jakie ma nagłośnienie na pewno nie B&O. W związku z tym pytanie brać tak jak jest i dołożyć customowe nagłośnienie czy szukać czegoś raczej z B&O? Oczywiście nie chcę mieć kilkunastu głośników z zabudową w bagażniku, bo to ma być nadal samochód użytkowy z możliwością posłuchania muzyki w dobrej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładować as bez wzmacniacza, nie ma sensu sobie głowy zawracać nawet. Żeby wykorzystać potencjał musi być wzmacniacz wykorzystany.. Samo wygłuszenie drzwi robi robotę na seryjnych pierdziawach.

Edytowane przez ELLIOTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 14:58, artek2414 napisał:

A ja zapytam czy ktoś się orientuje czy jest możliwość przekodowania tunera na B&O jak to miało miejsce w A4 B8? Przymierzam się do zakupu B9, a w swojej B8 z MMI 3G Low(8 głośników) właśnie zrobiłem takie kodowanie a różnica była ogromna.

Jakie kodowanie robiłeś w b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem b9 i jest masakra auto z 16r i pierdzi masakrycznie. Nie.jestem melomanem, ale tego nie da się znieść. Myślę tylko o wymianie na nowe sprawne, ale nie wiem co podejdzie bez kombinowania. Możecie podpowiedzieć czy jakiś gotowy set jest na rynku? Chodzi tylko o glosniki drzwi na przód  i tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 20:41, Auditomcio napisał:

Audio system germany seria X200 i X165 EM Evo bez wzmacniacza.

Mam w b8 przod x200em evo i tył hx165sq em evo2. Mogę śmiało polecić również i do b9ki :) plus oczywiście odpowiednie wygłuszenie drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zestaw mu podałeś za 2k pln :) wystarczy, że wymienisz na używki od kogoś, może ktoś je strasznie katował i padły szybko. Pamiętaj że jak wymienisz głośniki wszystkie a nie oceniasz stanu suba, będziesz słyszał pierdzenie. Ja myślałem że mi coś trzeszczy w aucie a dopiero dzisiaj się zorientowałem że to sub mi tak pierdzi, co jest strasznie irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sprawna sztukę ori w drzwi kierowcy bo tutaj namierzylem pierdzenie... za kilka dni będzie wszystko jasne... jeszcze przez przypadek w bagażniku namierzylem jakieś dodatkowe kable do aku i kable typu cinch, wygląda na to że auto wcześnie było eksploatowane przez jakiegoś melomana co pewnie przyczyniło się do pierdzenia tego glosnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 18:58, MaciekPL napisał:

Mam w b8 przod x200em evo i tył hx165sq em evo2. Mogę śmiało polecić również i do b9ki :) plus oczywiście odpowiednie wygłuszenie drzwi. 

Mam taki zestaw do sprzedania w idealnym stanie ze swojego auta. Wiecej info w dziale sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 6.06.2020 o 18:58, MaciekPL napisał:
  W dniu 15.10.2019 o 20:41, Auditomcio napisał:

Audio system germany seria X200 i X165 EM Evo bez wzmacniacza.

Ja się skusiłem na ten zestaw głośników ale jeszcze nie mam zamontowanych. 

W między czasie okazało się że mam 10 a nie 8 głośników. 

                      Montaż głośników - 9VD głośnik aktywny

Pytanie mam, czy ten zestaw ma też wzmacniacz ? a jeśli tak to gdzie go szukać, bo z tyłu z lewej strony jest tylko jakaś jednostka sterująca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, grom napisał:

Mam taki zestaw do sprzedania w idealnym stanie ze swojego auta. Wiecej info w dziale sprzedam.

Czemu swój zestaw sprzedajesz ? Nie byłeś zadowolony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem bardzo zadowolony ale auto sprzedaje i nowy właściciel chce mieć wszystko fabrycznie bo się boi utraty gwarancji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grom napisał:

Byłem bardzo zadowolony ale auto sprzedaje i nowy właściciel chce mieć wszystko fabrycznie bo się boi utraty gwarancji..

Dzięki za info ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Waszych systemach 8-śmio lub 10-cio głośnikowych tył gra znaaaacznie ciszej? 

Przed zmianą głośników chciałem sprawdzić jak gra obecny system i u mnie tyłu prawie wcale nie słychać. Przesuniecie fadera na tył powoduje że głośność spada co najmniej o połowę jak nie bardziej. Do tego jak odłączyłem subwoofer to w praktyce nie słyszę różnicy. Niestety nie mam kontroli suba w MMI więc ciężko mi było inaczej sprawdzić jak tylko odłączając go. 

Edytowane przez TomekP_111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 22:22, TomekP_111 napisał:

 

Ja się skusiłem na ten zestaw głośników ale jeszcze nie mam zamontowanych. 

W między czasie okazało się że mam 10 a nie 8 głośników. 

                      Montaż głośników - 9VD głośnik aktywny

Pytanie mam, czy ten zestaw ma też wzmacniacz ? a jeśli tak to gdzie go szukać, bo z tyłu z lewej strony jest tylko jakaś jednostka sterująca. 

Tomek - zamontowałeś te nowe głośniki? Jesteś zadowolony? A może spotkanie gdzieś w Wawie - i "dasz posłuchać". Mnie zestaw 10 głośników strasznie męczy....Mam wrażenie, że w starej B8 ten zestaw grał lepiej. Chyba, że nowy trzeba dłużej wygrzać... ma dopiero kilka godzin...

 

 

Edytowane przez Miki6236
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam ASS u siebie z SUB-em w bagażniku. ale się trochę pogubiłem w tym co czytam. wiem ze B&O ma wzmacniacz do SUBa. A czy ASS tez ma wzmacniacz? Czy wymieniając np sam woofer i wygłuszając fabryczną skrzynię trzeba dokładać wzmacniacz? czy taki owy jest  już?

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...