Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana ladowanie kodowanie akumulatora


3d0

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej 2 pinowej wtyczce masz LIN BUS (fioletowo-niebieski) test to pin  nr 1 i  idzie do sterownika Gateway J533, na 20to pinową wtyczkę na pin nr 2. Wypnij wtyczkę z Gateway i sprawdź ten przewód na przejście. 

Na pinie nr 2 tej 2pinowej wtyczki powinieneś mieć napięcie akumulatora. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi! znalazłem właśnie podobny wątek na forum. Co prawda dotyczy problemów z ładowaniem aku ale ostatecznie kończy się tymi samymi (chyba) błędami tzn brakiem komunikacji z alternatorem i modułem akumulatora.

zacznę chyba od upewnienia się, że mam wszytko OK z alternatorem. bo jeśli on sieje zamieszanie  to może też zakłócać łączność z akumulatorem - tak dedukuję z rozpiski PIN, jeśli i aku i altek wchodzą na pin 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest raczej inny problem. Podejrzewam, że LIN BUS masz gdzieś przerwany. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu to podepnę sie tu. Auto przestało zime w garażu i niestety padł aku. I tu pytanie, W aucie aku miało około 12-11,9v i auto za cholere nie zapali. Po wyjęciu z auta ładuje sie do 12,5 - 12,6. Gdy zostawię aku na dzień to spada na jakieś 12,3, ale po włożeniu do auta od razu pokazuje około 12 albo poniżej. I tu pytanie czy to już aku ma kape i trzeba nowy czy w aucie coś pobiera prąd. Ale dodam że w aucie też spadnie na jakieś 11,8 - 11,9 i więcej nie spada więc raczej prądu nie bierze na lewo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...