Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zużycie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chciałbym się zapytać czy silniki 2.0 tdi 143/150 km pobierają duże ilości oleju? Pytam gdyż wyczytałem na pewnym forum iż ludzie skarżą się że trzeba dolewać co ok 6000 tyś km. Jak to z tym jest ? 

Opublikowano
34 minuty temu, airbrk napisał:

Witam chciałbym się zapytać czy silniki 2.0 tdi 143/150 km pobierają duże ilości oleju? Pytam gdyż wyczytałem na pewnym forum iż ludzie skarżą się że trzeba dolewać co ok 6000 tyś km. Jak to z tym jest ? 

Jesli chodzi o B8 to nie, tzn. u mnie nie. Ja praktycznie nie dolewam od wymiany do wymiany (12tys)

Opublikowano
1 godzinę temu, airbrk napisał:

Witam chciałbym się zapytać czy silniki 2.0 tdi 143/150 km pobierają duże ilości oleju? Pytam gdyż wyczytałem na pewnym forum iż ludzie skarżą się że trzeba dolewać co ok 6000 tyś km. Jak to z tym jest ? 

Zależy od kondycji silnika i danego egzemplarza.Może być,tak jak u kolegi wyżej,a może pić na potęgę,jak dojechany.I to się tyczy każdego silnika.Z wyjątkiem tych"znanych" z tego.Tak dolewki,co 6000 km,to u nas jest ogromny problem.:wallbash:.

Opublikowano

Witam. Ja dolewam 250 ml na 15 tys. km.

Opublikowano
  • Autor

Myślałem tutaj o samochodach z audi Premium select do 100000 km 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, jestem posiadaczem Audi A4 B8 2.0 TDI 177 km quattro. Rok produkcji 2013, na liczniku 126 tyś. przebieg pewny - potwierdzony.
Mam pytanie czy norma zuzycia oleju w tym silniku ok 250 ml na 1000 km , jest normalna i nie budząca obaw ? Zauważyłem, że co 4 tyś. km muszę zrobić dolewke 1 litra oleju. Jeżdżę na 5W30 castrol edge long life, olej + filtry wymieniam co 10 tyś. km. Auto użytkuje głównie w cyklu miejskim. Jeżeli to zbyt duże zużycie oleju, to co może być przyczyną? W instrukcji wyczytałem że norma to nawet 0,5 litra na 1000 km.

Dzieki za pomocne odpowiedzi.

Opublikowano

2,5l na 10tys to stanowczo za dużo i nie lej tego szajstrola. Sprawdź czy w dolocie nie ma zbyt dużo oleju. Pisać mogą wszystko w instrukcjach, jakby zjadło 1l na 10tys to jeszcze można przymknąć oko.

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Ja co każdy interwał (15000km) nie dolewam praktycznie nic. Podczas wymiany leję na 3/4 bagnetu. Po 15000 km mam połowę. Nie powinien brać tyle na tak krótkich odcinkach.

Opublikowano

Mam ten sam silnik, 2012 r, olej Motul wymieniany co 10 tyś i grama nie dolewam , przebieg 181000 km...

Opublikowano
15 minut temu, kriters2 napisał:

Ja co każdy interwał (15000km) nie dolewam praktycznie nic. Podczas wymiany leję na 3/4 bagnetu. Po 15000 km mam połowę. Nie powinien brać tyle na tak krótkich odcinkach.

Czy mam rozumieć że silnik bierze oleju 250 ml na 15 tys km ?

Rzadko spotykam takie silniki.

Opublikowano
12 minut temu, PIXI napisał:

Mam ten sam silnik, 2012 r, olej Motul wymieniany co 10 tyś i grama nie dolewam , przebieg 181000 km...

Mam prawo w to nie wierzyć.

Opublikowano
1 minutę temu, KINIAM napisał:

Mam prawo w to nie wierzyć.

A to czemu ?

 

Opublikowano
11 godzin temu, KINIAM napisał:

Mam prawo w to nie wierzyć.

pewnie coś bierze, jedną lub dwie setki ale dolewać nie trzeba więc PIXI prawdę pisze

Edytowane przez RALF76

Opublikowano

Podejrzewam, że jak bym wymianę oleju robił co 30000, a nie co 10000 -  to pewnie bym zauważył "ubytek" i dolał .....

Opublikowano
W dniu 19.11.2019 o 21:33, KINIAM napisał:

Czy mam rozumieć że silnik bierze oleju 250 ml na 15 tys km ?

Rzadko spotykam takie silniki.

Tak, biję się w pierś, że to nie ściema. Nie dolewam nawet szklanki między interwałami.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.