Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W ASO D są już niedostępne, może jakieś ostatki mają jeszcze gdzieś w magazynach.

Szukaj w sieci  może gdzieś znajdziesz.

Opublikowano

na niemieckim ebayu idzie jeszcze dostac nowy z D....

 

ale cena zaporowa...

 

a ten nowy sterownik z koncowką D dziala na zasadzie Plug and Play czy trzeba go zaprogramowac ?

Opublikowano

Nic nie trzeba programować.

Opublikowano

Według etki 4M0907355 zamienia się tylko A lub B nic o D nie pisze

adblue.png

Opublikowano

Przeczytaj sobie ten temat od początku do końca.

Opublikowano

Witam wszystkich ,

U mnie wymiana sterownika z końcówką D pomogła, odliczanie zakończone, błędy skasowane. Nakleiłem membranę goretex.
Dziękuję za opisanie tematu @Muskel1
pozdrawiam

IMG_6520.jpeg

IMG_6519.jpeg

Opublikowano
10 minut temu, DarioMan napisał(a):

Witam wszystkich ,

U mnie wymiana sterownika z końcówką D pomogła, odliczanie zakończone, błędy skasowane. Nakleiłem membranę goretex.

ile zaplaciles za sterownik?

Opublikowano

Udało mi się dziś kupić na allegro Nówkę sztukę 4M0907355D za 1000 zł czekam na dostarczenie i zakładam zobaczymy co będzie

Opublikowano

Witam, mnie też dopadła usterka adblue, na desce odliczanie i check engine. Mam tylko jeden błąd P20E800 za niskie ciśnienie. Czy ktoś z was mając tylko ten błąd wymienił sterownik i pomogło? Aktualnie czekam na drugi sterownik z literą D, pierwszy jaki zamówiłem najprawdopodobniej był zalany, bo wyskoczyły kolejne błędy o usterce elektrycznej. Zobaczę co dzisiaj przyjdzie. Na allegro jest kilka ofert z literą D ale stan zewnętrzny tych sterowników wskazuje, że są w kiepskim stanie. Z literą B (taki mam fabrycznie) nie ma nic ładnego.

Opublikowano
3 godziny temu, DarioMan napisał(a):

Witam wszystkich ,

U mnie wymiana sterownika z końcówką D pomogła, odliczanie zakończone, błędy skasowane. Nakleiłem membranę goretex.
Dziękuję za opisanie tematu @Muskel1
pozdrawiam

IMG_6520.jpeg

IMG_6519.jpeg

Gdzie kupiłeś membranę do zaklejenia dziury

Opublikowano
W dniu 26.03.2024 o 12:16, Muskel1 napisał(a):

Jak na razie ?

W tym tygodniu zrobiłem przegląd w Niemczech. Stage 1, adblue off zrobione.  TÜV nic nie wykrył, żadnej manipulacji w sterowniku, test emisji spalin auto przeszło celująco. Diagnosta był zaskoczony stanem dpf oraz emisją przy przelocie 200k. 

Opublikowano
14 minut temu, ELLIOTT napisał(a):

test emisji spalin auto przeszło celująco. Diagnosta był zaskoczony stanem dpf oraz emisją przy przelocie 200k. 

a to ciekawe. Myslalem ze adblue powoduje czystosc spalin itp ;)

Opublikowano
44 minuty temu, Roberts90 napisał(a):

Witam, mnie też dopadła usterka adblue, na desce odliczanie i check engine. Mam tylko jeden błąd P20E800 za niskie ciśnienie. Czy ktoś z was mając tylko ten błąd wymienił sterownik i pomogło? Aktualnie czekam na drugi sterownik z literą D, pierwszy jaki zamówiłem najprawdopodobniej był zalany, bo wyskoczyły kolejne błędy o usterce elektrycznej. Zobaczę co dzisiaj przyjdzie. Na allegro jest kilka ofert z literą D ale stan zewnętrzny tych sterowników wskazuje, że są w kiepskim stanie. Z literą B (taki mam fabrycznie) nie ma nic ładnego.


Cześć,

 

mamy 100% pewności, że końcówka D podejdzie pod B ? Mam podobną sytuację I się zastanawiam czy to jest pewniak.

 

pozdrawiam

Opublikowano
17 minut temu, ELLIOTT napisał(a):

W tym tygodniu zrobiłem przegląd w Niemczech. Stage 1, adblue off zrobione.  TÜV nic nie wykrył, żadnej manipulacji w sterowniku, test emisji spalin auto przeszło celująco. Diagnosta był zaskoczony stanem dpf oraz emisją przy przelocie 200k. 

Bo na badaniu spalin nie mierzą Nox tylko współczynnik zamglenia (Trübungswert). AdBlue nie ma na niego wpływu. AdBlue obniża tylko tlenki azotu.

 

Opublikowano
9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Bo na badaniu spalin nie mierzą Nox tylko współczynnik zamglenia (Trübungswert). AdBlue nie ma na niego wpływu. AdBlue obniża tylko tlenki azotu.

 

Doskonale o tym wiem, tylko odniosłem się do problemu z przeglądem w Niemczech, którego tak naprawdę nie ma(o ile wyłączone wszystko zgodnie ze sztuką).  Ludzie lubią siać panikę niepotrzebnie. Pozdrawiam.

Edytowane przez ELLIOTT

Opublikowano

Sa już propozycje o zmianie ustaw dotyczących badań technicznych. W przyszłości chcą wprowadzić kontrolę sprawności systemów AdBlue w czasie badań technicznych.

Jak narazie (w DE) prowadzone są tylko kontrole pojazdów ciężarowych przez policję i BAG . Sprawdzają głównie ciągniki siodłowe spedytorów pod względem manipulacji AdBlue. 

 

Jedną z metod ma być między innym sprawdzanie zgodności numeru CVN. W razie wykrycia niezgodności auto nie otrzyma przeglądu.

I tak wiem, że i to można obejść i są tunerzy, którzy potrafią zmienić oprogramowanie pozostawiając stary numer CVN.

 

Co do innych metod, jak do tej pory nie znalazłem informacji, czy będzie bezposrednie mierzenie zawartości Nox w spalinach.

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Sa już propozycje o zmianie ustaw dotyczących badań technicznych. W przyszłości chcą wprowadzić kontrolę sprawności systemów AdBlue w czasie badań technicznych.

Jak narazie (w DE) prowadzone są tylko kontrole pojazdów ciężarowych przez policję i BAG . Sprawdzają głównie ciągniki siodłowe spedytorów pod względem manipulacji AdBlue. 

 

Jedną z metod ma być między innym sprawdzanie zgodności numeru CVN. W razie wykrycia niezgodności auto nie otrzyma przeglądu.

I tak wiem, że i to można obejść i są tunerzy, którzy potrafią zmienić oprogramowanie pozostawiając stary numer CVN.

 

Co do innych metod, jak do tej pory nie znalazłem informacji, czy będzie bezposrednie mierzenie zawartości Nox w spalinach.

 

Miałem sprawdzane cvn na samym starcie :)

Opublikowano

To Ci tuner zmienił?

Opublikowano

Ja mam program w aucie i dopasowane ciśnienie oleju u tunera i też obawiałem się, że się przyczepią. Byłem w grudniu '22 na TÜVie i przeszedł bez problemu. Mam nadzieje, że w tym roku w grudniu też przejdzie bez problemu.

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Witam, dotarł drugi sterownik z literą D. Zamontowałem i wszystkie błędy zniknęły. Miałem błąd za niskiego ciśnienia tylko. Fabrycznie miałem moduł z literą B. Dzięki wszystkim za pomoc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.