Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Po roku od wymiany oleju wraz z pokrywą miski i uszczelki i przejechaniu ok 10 tyś km, pokrywa miski znowu zapocona.Masakra jakaś. Tak więc zaglądajcie pod swoje auta zdejmując osłonę w czasie przeglądów, bo tam mogą czychać niespodzianki. 

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem u siebie olej przy 170 tyś miska była such. Będę zmieniał olej w silniku to zerknę jak to teraz wygląda. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam skrzynię s-tronic Audi a4 B8 2015 Quatro 2.0 tdi. Z jakim momentem dokręca się śruby metalowej misy oleju mechatroniki ,aby nie zniszczyć uszczelki i w jakiej kolejności. Serdecznie pozdrawiam. Jeżeli ktoś wie proszę o info. Pozdrawiam wszystkich.

 

Znalazłem info.  w temacie u producenta zestawów serwisowych do tej skrzynie MEYLE 6:45

- śruby misy przykręcać siłą10Nm na przemiennie "na krzyż"

- korek wlewu 45Nm

 

Może ktoś potwierdzić słuszność powyższego?

 

 

Edytowane przez Wojciech2024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 18:55, vvalery napisał(a):

Po roku od wymiany oleju wraz z pokrywą miski i uszczelki i przejechaniu ok 10 tyś km, pokrywa miski znowu zapocona.Masakra jakaś. Tak więc zaglądajcie pod swoje auta zdejmując osłonę w czasie przeglądów, bo tam mogą czychać niespodzianki. 

U mnie było podobnie. A założona nowa oryginalna miska, nowa uszczelka również oryginalna. Więc niestety one widocznie tak już mają albo coś skrzaczyli przy wymianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 14:30, Deamian napisał(a):

U mnie było podobnie. A założona nowa oryginalna miska, nowa uszczelka również oryginalna. Więc niestety one widocznie tak już mają albo coś skrzaczyli przy wymianie. 

Raczej chyba nie skrzaczyli bo te pokrywy to badziew nad badziewie. U mnie też wszystko oryginalne włącznie z nowymi śrubami, skręcali wg instrukcji, odpowiednim momentem i g…

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś w lubelskim kogo polecacie co wymiany oleju i ewentualnej adaptacji s tronica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda dokręcamy 3Nm i 90 stopni 

 image.png.52f4aa68c5cb4f4b2d168b3f41641d53.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać jakieś zamienniki tych śrub, w oryginale są aluminiowe słyszałem że warto zamienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lukaa5 napisał(a):

Może ktoś podać jakieś zamienniki tych śrub, w oryginale są aluminiowe słyszałem że warto zamienić .

 

Wykręcasz jedną sztukę i jedziesz  kupić na wzór do najbliższego sklepu że śrubami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

posiadam Audi A4 B9 35tfsi mhev z nalotem 42000, pytanie czy brać już się za skrzynie i i wymianę oleju oraz filtrów, czy spokojnie zaczekać sobie do tych magicznych 60k, które zaleca producent. Druga prośba dotyczy pomocy przy doborze kompletu części i oleju oraz jego ilości potrzebnych do takiej wymiany Win WAUZZZF45MA023797. Do silnika leje olej Motula, czy Motul sprawdzi się też w skrzyni ? Czy są z jakiegoś powodu polecane przez Was lepsze oleje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lukaa5 napisał(a):

Może ktoś podać jakieś zamienniki tych śrub, w oryginale są aluminiowe słyszałem że warto zamienić .

Nie są aluminiowe, są stalowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DevCzy mógłbym prosić o sprawdzenie jaki olej i części do wymiany oleju w s-tronic?

WAUZZZ4G3EN129026

Edytowane przez ronniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W grudniu poruszałem temat dziwnego wycia przy jeździe na skręconych kołach . W styczniu wymieniłem olej w części mechanicznej s tronica  Olej Ori zakupiony w sklepie skody, wyszło trochę taniej. Nic nie pisałem gdyż czekałem aż zrobi się cieplej. Mogę potwierdzić, że wymiana oleju  wyeliminowała całkowicie problem z wyciem. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to mam do sprzedania jedną litrową butelkę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @Dev

 

Czy możesz podać olej do części przekładniowej? VIN WAUZZZF43HA044427? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...