Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie quattro a soft?


KingRaider

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Od jakiś 3 miesięcy jeżdżę trochę wzmocnionym bfb, większe wtryski drugi ic, program. Następnie był regulowany gaz, spalanie rzędu 11.5-13.5 litra. 

Dołożyłem quattro (6 biegów z 3.2fsi) i od razu komputer pokazuje większe spalanie, ale raz pali więcej raz mniej, najmniej udało mi się uzyskać 11 litrów, najwięcej prawie 16l/100km. Sonda pokazuje na LPG ujemne wartości, a samą górą skacze nawet +25

LPG log:

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

Niestety nie mam logu na Pb, czy po wrzucenie quattro trzebaby udać się na korektę softu bądź regulacje LPG? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , za posiadanie quattro trzeba zapłacić większym zużyciem paliwa i sporo mniejszą mocą na kołach niż w ośce  :decayed:

Straty w układzie przeniesienia napędu są dużo większe niż w ośce i różnica ta się zwiększa wraz ze wzrostem przenoszonej mocy i obrotów ...

Dla przykładu kreski z mojej jak jeszcze "świeża" była :

skanuj0001.jpg

Kiedyś porównywałem wykresy i z tego co pamiętam to pod dużym obciążeniem straty przeniesienia napędu w quattro są ponad dwa razy większe  niż w ośce :whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS...

Które dokładnie zrobić :)? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zebrałem się i w końcu zrobiłem logi, w miedzy czasie zrobiłem kilka km i spalanie około 14 litrów na lpg, chyba kwestia przyzwyczajenia się do tego :)
 

02 33 PB95

03 20 PB95

115 118 PB 95

02 33 LPG 

Raz na jakiś czas wyskoczy mi błąd (nie zapisałem ) Coś z system to lean i upiernicza moc, po wykasowaniu jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie udać się aby mi to dobrze wyregulowali bo gazownik, który zakładał robił to już 4 razy i dalej coś jest nie tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w okolicach Puław to mogę Ci ogarnąć jeśli masz staga lub lpgtech :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autoryzowanych to zostaje Ci warsztatownia w Lublinie i Rogowski w Snopkowie.

Wybrałbym tą drugą opcję, bo po własnych doświadczeniach i problemach innych to warsztatownia się popsuła.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat niedługo będzie nalatane 10k km nalatane także pewnie do Snopkowa się wybiorę :) chyba że warsztatownia lepiej ogarnia, aczkolwiek wydaje mi się że osoby siedzące przy 1.8t najlepiej by to zrobiły.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...